Застройка на супа

  • 6 167
  • 17
Здравейте! Аз приготвям варена застройка на супите, но почти винаги ми се пресича, може би защото за по-бързо я варя на силен котлон. Ако можете да ми дадете някаква насока предварително благодаря Hug
Виж целия пост
# 1
аз правя застройката само с лим. сок и жълтък Simple Smileтака я обичаме.
Виж целия пост
# 2
Аз изчаквам малко да поизстине супата и тогава слагам застройката-1яйце+кис.мляко.Ако бързам изливам разредената застройка в горещата супа и добавям 1с.л оцет,за да не кисели после супата.В застройката добавям от супата и тогава я сипвам.
Виж целия пост
# 3
И аз правя варена,но никога не се е пресичала дори като претоплям супата после...


1/2 кофичка кисело мляко,1 с.л. брашно,1 яйце,1 с.л. олио.Разбърквам с телта и слагам купичката  със застройката на котлона.Аз готвя на газ,така,че не може да се говори за слаб котлон.
Бъркам непрекъснато и когато сместта започне да се затопля добавям с черпака от бульона на тънка струйка.
Така застройката се затопля и не се пресича,както и не се сгъстява прекалено. Като клокне я връщам в тенджерата със супата.Това е...
Виж целия пост
# 4
аз когато застройвам супата само със жълтък никога не ми се пресича Hug
но когато сложа цяло яйце , колкото и да се старая се пресича белтъка Blush
Виж целия пост
# 5
Аз изчаквам малко да поизстине супата и тогава слагам застройката-1яйце+кис.мляко.
И аз така. Понякога застройвам и с прясно мляко, но с кисело и яйце има по-мек вкус
Виж целия пост
# 6
Никога не ми се пресича с цяло яйце,но слагам в застройката от топлата супа и после на тънка струйка я прибавям в супата.
Виж целия пост
# 7
Аз я правя с 1 разбито яйце и сока на  половин лимон. Не се пресича.
Виж целия пост
# 8
2 яйца и кисело мляко.Супата се изчаква да поизстине.Започвам с виличка  да си бъркам пак застройката,като леко добавям от водичката на супата(около2-3 черпака).После обратно получената застройка от високо я изсипвам в супата,като постоянно се бърка супата.Така няма опасност да се пресече белтъка,аи се хомогенизира(разбърква) много добре.
Виж целия пост
# 9
ТОПЛА ЗАСТРОЙКА ЗА СУПА
В тенджерка (може и в друг съд, какъвто имате, но да не е тиган) се разбива 1 яйце, 1 с.л. брашно и 1 ч.ч. кисело мляко. Загрява се на котлон, бърка се непрекъснато, докато се сгъсти - както се прави крем. Когато се сгъсти, се налива от супата в застройката, вари се около 1-2 мин. и се излива в готовата супа. Разбърква се и е готово.
  
  Това е застройката,която правя винаги и нямам провал с нея.Верно по-връткава е,но си заслужава.
 Източник:гответе с мен
Виж целия пост
# 10
1 яйце и сок на един лимон. Щом супата поизстине сипвам сместа и връщам на котлона за 3-4мин.
Виж целия пост
# 11
аз когато застройвам супата само със жълтък никога не ми се пресича Hug
но когато сложа цяло яйце , колкото и да се старая се пресича белтъка Blush

И аз така.
Виж целия пост
# 12
Аз я правя с 2-3 суп. лъжици кисело мляко, 1 суп. лъжица брашно и 1 яйце. Разбивам всичко хубаво и застройвам супата, когато поизстине, за да не се пресече яйцето. Peace
Виж целия пост
# 13
Здравейте! Аз приготвям варена застройка на супите, но почти винаги ми се пресича, може би защото за по-бързо я варя на силен котлон. Ако можете да ми дадете някаква насока предварително благодаря Hug

Правилно си се ориентирала ,че проблемът е с температурата. Затова застройката се разбива добре в купичка - яйце, мляко, и т.н. Да стане гладка смес. През това време супичката трябва да е изключена, не да ври и бълбука. Слагаш от супичката по една лъжичка в застройката и бъркаш бързо 15 секунди. Още една лъжичка, още 15 секунди. И така няколко пъти. Ще усетиш как застройката се затопля. Сега тръгваш да сипваш застройката в тенджерата. Пак бавничко и по малко, с непрекъснато бъркане. Сложиш ли цялата застройка, махаш тенджерата от котлона и я оставяш настрани.   chef
Виж целия пост
# 14
Да вероятно проблемът е при температурата, но киселото мляко също е проблем. С домашно кисело мляко не се пресича, но с купешко винаги /поне при мен/. Последния път ползвах Роса - о чудо! не се пресече. Слагам лъжица-две брашно и задължително лъжица оцет, едно яйце. Разбито хубаво и застройвам супата, когато не ври.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия