Кога да въведа следващата по вид храна?

  • 763
  • 12
Здравейте! Hug Искам да ви помоля за съвет, изпаднала съм в една чуденка...Та така въпросът ми е, от кога да въведа следващата нова храна? Захраних малчо (5 месеца и 6 дена)преди  11 дена с картофено пюренце, а от два дни слагам вътре и по една лъжичка пюре от моркови. Слава Богу засега го харесва Grinning. Чудя се обаче кога да дам друг зеленчук и какъв да е той, в какво количество, пак ли по  една лъжичка или повече? Другото което ме интересува е, кога мога да дам и плодово пюренце?Досега не съм давала, защото като пробвах(10 дена преди картофите), с пюре от ябълка, е няма такива физиономия Laughing Не му хареса и затова реших направо с картофче. Страх ме е , да въведа нова следваща храна, все пак до преди десетина дни бяхме само на кърма и АМ, но пък искам и да му разнообразя храненето,  и затова реших да ви питам как да постъпя, кога нов зеленчук и кога да дам пюренце плодово  и най-важното от какво да е то ? Може ли да не е ябълка, а круша или банан? Много ви благодаря за отговорите! HugДобре, че ви има! Hug
Виж целия пост
# 1
Хубаво е да изчакаш поне 7 дни преди да въвеждаш друга храна.Можеш да добавиш тиква или броколи-аз с тях започнах след картофите и морковите.И пак по 1-2 лъжички като постепенно увеличиш количеството.
Виж целия пост
# 2
Средно на 5 дни съм въвеждала нова храна. Броколи, карфиоли, пащърнак и тем подобни гадории, малката не пожела въобще да вкуси  Mr. Green Но моята дъщеря не е критерий, тя и само картоф не е яла, винаги в комбинация с друг зеленчук. Давала съм поне по 5 лъжички при захранване с нова храна. И повече съм правила следното - когато захраних с морков и картоф, започнах да купувам пюрета, които съдържат и други зеленчуци към вече изброените, т.е. комбинация от зеленчуци, защото малката не харесваше пюре от един вид (с изключение на моркова).
Пюрето от ябълка, което си дала, може да е било доста кисело и затова да е била тази физиономия! Аз дадох банан първо, после круша, праскова и започнах с комбинациите от плодове.
Друго, което да кажа - на вашата възраст все още няма нужда от разнообразяване на менюто  Wink Така че може да действаш по-спокойно, детенцето ти ще си покаже кога и какво е готово да хапва! Не казвам, че не трябва да захранваш, просто няма смисъл да бързаш да въвеждаш нови и нови храни  Peace
Виж целия пост
# 3
Мисля, че около 5-7 дни е добре да изчакваш преди въвеждане на нов зеленчук. Плодово пюре лично аз не бих те посъветвала да даваш още, щом приема добре зеленчуковите.  Peace
Виж целия пост
# 4
След картофа и моркова аз въведох тиквата. Малката много я хареса. Плодово пюре дадох към шестия месец. Peace
Виж целия пост
# 5
Хубаво е да изчакаш поне 7 дни преди да въвеждаш друга храна.Можеш да добавиш тиква или броколи-аз с тях започнах след картофите и морковите.И пак по 1-2 лъжички като постепенно увеличиш количеството.
Peace
Виж целия пост
# 6
Аз давах по три дни от новата храна.Като няма реакция мисля , че няма проблем.Започнах с картоф , после дадох морков , тиква , тиквичка , броколи.
Виж целия пост
# 7
Изчаквах по една седмица преди да въведа нов зеленчук или плод.
Виж целия пост
# 8
През 5 дена въвеждах новите храни.
Виж целия пост
# 9
На 5 месеца и половина дадох оризова каша, после почнах зеленчуците, моркова давах седмица, но следващите по 3-4 дена - картоф, тиквичка, ябълка. Утре ще давам тиква и след 3 дена банан.
И дребния прави физиономии на ябълката, но постепенно свикна. Той отначало на всичко се мръщи и му е странно, но после полека лека свиква с новия вкус.
След като сте на 5 месеца, всяка седмица давай само една нова храна, като станете на 6, може и през 3-4 дни. Можеш да даваш и оризова безмлечна каша, много нисък алерген е и се понася най-леко от стомахчето.
Виж целия пост
# 10
Изчаквах по една седмица преди да въведа нов зеленчук или плод.
В началото на захранването постъпвах по същия начин, когато стана по-голям изчаквах 5 дни Peace.
Виж целия пост
# 11
Момичета, много ви благодаря! Hug Също да ви питам и като въведа следващата храна, например тиква и като трябва да  е 1, 2 лъжички, заедно с картофите ли в началото докато стане поне 80 грама? Или само тиквата и после дохранвам...Ама , че объркано ви питам ooooh!Още веднъж благодаря! Толкова ме е страха да не сгафя с това дохранване... Thinking
Виж целия пост
# 12
В картофчето прибавяш 2-3 лъжички от новата храна (в случая тиква). Ти си прецени колко картофено пюре ще дадеш като количество, но главния принцип е - новата храна се добавя към вече въведено пюре, в количество, което си преценила, че бебето ще изяде. Другият вариант е да дадеш първо тиквата (идеята е да се запознае с новия вкус) и след това картофеното пюре.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия