Червени петна по тялото на 9м. бебе?

  • 19 464
  • 23
Детето е на червени петна, по скоро точки по цялото тяло. Не иzглежда да го боли или сърби. Дали може да е алергична реакция?
Преди няколко дни имаше 2 дни температура, която не се раzбра от какво беше...
Дали да тичам в болницата или да иzчакам до понеделник и да ходим при педито?
Виж целия пост
# 1
Дали не е от претопляне?? Замисли се дали не си го обличала повече в последните дни.
Виж целия пост
# 2
Моето момченце е от два дена така, спри всички храни и останете за ден- два само на мляко, при нас отшумяха, точно същите както ги описваш  Peace При моя човек мисля, че е от едно пюре, в което имаше праскова. И аз мислех да го водя на лекар, ако не изчезнат точиците. При него са само по корема и гърдичките обаче...  Thinking Да не е претоплено?
Виж целия пост
# 3
Ситни пъпчици по местата където обикновено се затопля най-много и се поти е възможно да е от претопляне. Но ако вече приличат на петна може и да е алергия. Педито ми каза, че първо излизат на вътрешната (меката) част на ръчички, коремче, там където е най-нежно. Ако нямате други симптоми му спри пюрето. Но за всеки случай го заведи на лекар детето.
Виж целия пост
# 4
Не си прави своеволия, а направо го заведи на педиатър. Може да е всичко, нека го погледне, а и ти ще бъдеш по-сигурна така
Виж целия пост
# 5
Не си прави своеволия, а направо го заведи на педиатър. Може да е всичко, нека го погледне, а и ти ще бъдеш по-сигурна така

Съгласна съм с това мнение.Само лекар след преглед може да прецени за какво става дума.
Виж целия пост
# 6
И все пак спри пюретата! Не мисля, че е "своеволие" просто предпазна мярка  Wink
За лекаря аз бих изчакала до понеделник, но всеки си знае.  Peace
Виж целия пост
# 7
Червени точки....температура..... ми може и някоя шарка да е.....
Може и алергия да е....
Виж целия пост
# 8
И моят сьвет е да го види педиатьр,аз не бих чакала до понеделник.
Виж целия пост
# 9
Бяхме на лекар, обривът бил типичен zа вирусна инфекция  Sad Поне не е шарка... Иначе лекарства никакви не ни дадоха.
Виж целия пост
# 10
мда, някой писа, че напоследак имало такъв вирус....то не че шарката не е вирусна инфекция Simple Smile))
дано оздравява по-бързичко Simple Smile

Но пък хубаво, че не е алергия Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Точно такъв е вирусът в момента ,няколко дни детето е с температура, главоболие, после температурата спада и се появява обрив, като този който описваш. За да си по-сигурна го заведи на лекар да погледне. През време на боледуването е добре да се прекратят всички храни ,познати като алергени и да се дава 2.5мл. AERIUS /противоалергичен сироп/ няколко дни и витамин Ц.
Виж целия пост
# 12
И  моето дете беше така с температура 3 дни, после обрив. Уж беше вирусна инфекция, пък накрая си тръгнахме от Инфекциозна с диагноза рубеола Confused
Дано при вас е само инфекция Peace
Виж целия пост
# 13
И Вики се обрина преди извстно време след 3 дневно лекуване на температура със много ситни пъпчици - оказа се алергия от панадола.
Виж целия пост
# 14
За пръв път чувам за вирусна инфекция с обриви (изключвам шарките)  newsm7
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия