Infektzii i izsledvanya

  • 1 481
  • 10
Zdraveite momicheta, pisha vi za da znaete vsichki na kakvo sme podlojeni. Predi vreme moya priatelka beshe pisala vav foruma za problema mi, ot dvama ginekolazi izpratena s mikrobiologia v dve razlichni laboratorii poluchih polojitelen rezultat za MICOPLAZMA HOMINIS. Strashno pritesnena byah zashtoto, ediniat se postara da mi izkara angelite s diagnozata : "OOOO vie shte napravite spontanen abort". Bremenna sam v 9 sedmitza, izkluchitelno emotzionalna lichnost sam i nyamam dumi da vi opisha ujas koito izjivyah. Otidoh na 3-ti ginekolog, koito samo sled tzito namazka mi kaza che imam 2-ra stepen enterokoki koito ne mogli da jiveyat zaedno s micoplazmata v unison, t.e. spored neya sam nyamala. Obache tya ne moje da ya izolira na myasto i teparva shte tarsim laboratoria. Edno ot mneniata koito poluchih beshe sashto che shte rodya NENORMALNO DETE zaradi tazi infektzia.
Ne me pitaite kak, no stignah dnes i do Instituta po zarazni bolesti i parazitologia, lubezen mikrobiolog mi obyasni che dori pri tyah ne biha mogli da mi napravyat podobno izsledvane, v BG vse oshte ne se pravyat istinski takiva. Instituta izolira belodrobna micoplazma no ne i tazi koiato sa mi "otkrili". Kakvo mi obyasni toi, do sega sa mi pravili IMONOLOGICHNI TESTOVE, t.e. tarsyat samo antitela bez da mogat da napravyat krastosana reaktzia. !!!!! Shocked t.e. nyama i anitibiograma koiato da kazva s kakvo da ya lekuvam tazi micoplazma zashtoto i laboratoriite ne sa sigurni che sam bolna. S dve dumi nyama laboratoria na teritoriata na BG koiato da izolira micoplazma, mogat samo predpolojenia da davat Shocked
Saveta mu beshe che ne e nujno /stiga az da se chuvstvam dobre/ da se lekuvam ot neshto koeto na praktika v BG nyama kak da dokajat na 100%. Momicheta spodelyam s vas vsichko tova za da ste informirani v kakva strana jiveem, s kakvi gluposti ni palnyat glavite, kak iskat samo da ni vzemat parite bez dori da imat osnovanie.
Sajalyavam ako sam vi otegchila s izlianiata si, no biah dlajna da spodelya s vas za da ne vi tormozyat i vas v badeshte.
USPEH NA VSICHKI
Виж целия пост
# 1
Много съжалявам за това, на което си била подложена, Galya S! Най-важното е, да не се притесняваш и да се отдадеш спокойно на бременността си! Желая ти успех и след няколко месеца - едно здраво и красиво бебче!
Виж целия пост
# 2
Mnogo ti blagodarya Chockolina Simple Smile
Naistina iskah da spodelya s vas kakvi bezumni sluchki ima, za da ne se sluchva s nikoia ot nas podobno neshto, prejivyavaneto im naistina e tejko, blagodarya ti za podkrepata.
Usmivki i tzeluvki za teb i krasivoto vi bebche.  Grinning
Виж целия пост
# 3
Здравей мила,
Аз бях писала в предишната тема, но сега като прочетох новата се сетих нещо свързано с мен преди години.
Акушер гинеколожка ме наплаши наплаши, каза че има съмнения за трипер и накрая отидох на венеролог, който ме успокои че всичко е наред и само нормалната среда е с нарушено равновесие, след като гледа под микроскоп секрет.
Така че живей спокойно, стискам палци всичко да е наред Laughing  Laughing
Виж целия пост
# 4
сташно съжелявам, че си била подложена на такъв кошмар. аз също съм на мноение че има доста доктори които не ги интересува нищо друго освен това да ни вземат парите,без дори да се замислят какво ни причиняват с изказванията си, които понякога са си чиста липса на компетентност!
Желая ти услех и спокоина бременност:)
Виж целия пост
# 5
Mnogo vi blagodarya momicheta i na vas Mia i Nora.
 Laughing
Виж целия пост
# 6
Аз виждам иначе нещата. Като махнем емоцията, разбира се.

1. Десетки заболявания се доказват с ИМУНОЛОГИЧНИ ТЕСТОВЕ. Това, че не изолират директно причинителя, не ги прави недостоверни.

2. Антибиограма не е нужна, всички знаем на какво е чувствителна микоплазма и с какво се лекува.

3. Разбира се, че може да се докаже - чрез PCR.

4. Никой не може да каже как ще се развият нещата - може бременността ти да протече съвсем нормално, може и да не стане така. Не знам кое предпочиташ - да намериш някой, който да ти каже, че няма НИКАКЪВ проблем или да откриеш гинеколог, който ще е искрено загрижен за състоянието ти и ще прецени РИСКА от аборт, ендометрит, преждевременно раждане ... и подобни проблеми.

Емоцията, разбира се, е неприятна, няма спор.
Виж целия пост
# 7
Zdravei Meli, blagodarya ti che si se vkluchila vav foruma i si mi napisala tvoeto mnenie.
Az ne sam lekar kato teb, a bremenna s problem!?!?
Ot trite laboratorii koito posetih imam 3 razlichni dokumenta s razlichni diagnozi. NE VSICHKI ZNAEM s kakvo se lekuva micoplazmata, kakvi sa tvoite predlojenia?
Zashto da ne e nujna antibiograma, pri polojenie che za drugi infektzii tya se pravi.
Kak da ne mi zvuchi samnitelno fakta che imam polojitelna micoplazma pri polojenie che nito edna ot laboratoriite ne izolira micoplazmata, a ustanovyava eventualno nalichieto na antitela?
Razgovaryah s mikrobiolog koito mi obyasni vsichki goreopisani ot men neshta /predpolagam ne sam izpolzvala med termini pravilno, no sam sklonna da mu vyarvam.
Ti kakvo znaesh za micoplazmata, kak se izsledva/izolira i lekuva?
Tarsya choveshko otnoshenie ot ginekolozite, a ne bezchuvstveno saobshtena diagnoza. Sigurna sam che za tyah tova e ejednevie i ima dalech po-tejki sluchai ot men, no si mechtaya za momenta v koito i 5 ginekolaga da posetya da sa pone edinni v diagnozata.
Виж целия пост
# 8
Разбирам всичките ти терзания, но докато не намериш лекар, на когото да вярваш, не виждам как ще излезеш от трудната ситуация.

"Всички знаем" имах предвид лекарите, разбира се, ти не си длъжна да знаеш, а и не бива да се лекуваш сама, не е редно. Нито е необходимо да знаеш как се изолира и доказва наличието на един причинител. Аз знам много за микоплазмата, това обаче не е важно в случая. Но - доказването на антитела е достатъчно достоверно и лечението е известно, съжалявам за повторението.

Проблемът в случая - поне аз така го виждам отстрани - е, че вярваш точно на този, който те успокоява, а не на този, който отчита риска.

Виж, за човещината си права. Затова ти казах и в самото начало, че коментирам само едната страна на въпроса. Мога да коментирам и другата, разбира се, но не вярвам с това да ти помогна.
Виж целия пост
# 9
Blagodarya oshte vednaj, shte hodya v laboratoriata na Dr.Teoharova /Instituta za zarazni i parazitni bolesti/ za da me izsledvat i te.
Виж целия пост
# 10
мели,
аз понеже не съм лекар, и за пръв път чувам за микоплазма, може ли да обясниш що за чудо е това...чисто информативно питам...ако не те затруднява, де...
благодаря
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия