помощ! постоянна болка

  • 4 927
  • 17
здравейте
никак не ми се иска да започвам такава неприятна тема, но съм отчаяна и ще съм благодарна за всеки съвет! През последните два месеца изживявам някакъв ад. На 24 януари имах спонтанен аборт, след което кюртаж и няколко дни след това се започнаха болките. Първо в кръста, после в корема ниско долу вляво, след това се разпространиха в целия корем. За една седмица станаха толкова нетърпими, че не само не можех да се движа, а и не можех да спя. Коремът ми беше подут, имах и проблеми с червата.Трудно ми е да разкажа колко лекари съм посетила оттогава. Първият ми изписа много силни антибиотици за пет дни инжекционно - никакъв ефект. Само се усилиха проблемите с червата. Бях при гастроентеролог, правиха ми колоноскопия - абсолютно всичко наред. Каза, че вероятно червата са ми раздразнени, но тази силна болка не можела да е от това. След това лежах в нефрология, да не би да е от бъбреците, понеже имам болки и в кръста - и там пет дена венозно на антибиотици без ефект. От кръвните изследвания единствено утайката ми беше леко повишена, всичко друго наред, урината стерилна. Последва лежане в гинекологично отделение, където ми поставиха диагноза аднексит, и пак ме лекуваха с какво ли не пет дни. Никакъв ефект. Кръвните ми изследвания идеални, всичко наред, но болката си продължава ужасна. Направиха ми лапароскопия със съмнение за еднометриоза и се оказа, че гинекологично съм идеална, нямало никакви данни за възпаление, или кисти, нищо. В крайна сметка се оказва, че абсолютно всичко ми е наред, а не спира да ме боли. Казаха ми да започна противозачатъчни и сега си чакам цикъла, но наистина не знам дали от това ще мине. На всичкото отгоре и гърдите ме болят много, особено едната и за това много се притеснявам, и утре съм на преглед при мамолог, да видя какво става там.
Ако някой може да даде съвет, ще съм наистина благодарна, защото имам чувството, че животът ми се превърна в някакъв кошмар и вече не знам дали ще свърши някога.
 
 
 
Виж целия пост
# 1
От къде си?
Виж целия пост
# 2
А изследване на хормоните правиха ли ти?
Виж целия пост
# 3
След аборта гледаха ли те на видеозон-дали са те изчистили добре,ако има нещо останало ще имаш такива оплаквания като твоите.Не целя да те плаша,но всичко е възможно,за това питам за видеозона.
Виж целия пост
# 4
Мисля, че си за гинеколог и видеозон.
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви за отговорите. От Пловдив съм и в момента съм тук - по принцип живея в Гърция при приятеля ми, където стана и аборта. Изключено е да не са ме изчистили - гледали са ме поне десет гинеколога с интравагинални ехографи, лежах 10 дни в гинекологията в университетската болница тук,и за извънматочна ме проверяваха. И аз се чудя дали не е нещо от хормоните, но направо не ми се вярва толкова силна болка да предизвикват. И дали това би могло да се оправи от противозачатъчните?
Виж целия пост
# 6
Ами според мен е напълно възможно хормоните да предизвикат силна болка. При мен се случваше в продължение на повече от година, в първия ден на всеки цикъл - не можех да си седна на д-то от болка, да не говорим, че при ходене по голяма нужда болката се усилваше многократно. Оплаках се на моя гинеколог  и той каза, че най-вероятно е от хормоните. Не съм си правила изследвания. Изчезна от само себе си (всъщност съвпадна с приема на хомеопатично лекарство, което пиех за друг проблем). 
Говори с някой добър гинеколог, а всъщност най-добре с този, който ти е предписал противозачатъчните. Надявам се, че не си ги назначаваш сама  Wink.
Виж целия пост
# 7

Всъщност ми ги назначи лекуващия ми гинеколог от болницата, а преди това ми ги препоръча и един друг. Каза, че има вероятност да успокоят болката, но не можел да даде гаранции. За тях там всъщност си бях съвсем здрава Tired. . .
Надявам се утре при мамолога всичко да е наред, за да мога да ги започна. . . защото знам че при проблеми с гърдите не е много хубаво пък да се взимат противозачатъчни.
И аз си мисля напоследък за хомеопатично лечение, но не съм сигурна към кой да се обърна
Виж целия пост
# 8
Да, нека те види мамолог. Въпреки че и болката в гърдите може да е хормонална... Ако след това решиш, пиши ми на лични, ще ти дам координатите на хомеопатичката, при която ходя. Желая ти успех  Peace.
Виж целия пост
# 9
Много благодаря TessaMon. . . ще видим утре как ще е и ще пиша
Виж целия пост
# 10
Да кажа, че мамолога ми намери малки кистички в гърдите, било хормонално и ми изписа гел. Разреши да взимам противозачатъчни, но аз се чудя дали е добре . . .може пък май хормонален да се окаже проблемът с тия болки. . . дано да е така, за да се разреши.Утре съм и на невролог.
Виж целия пост
# 11
А не ти ли пусна хормонални тестове?
Виж целия пост
# 12
nenibeni,аз не мога да те посъветвам нищо,защото не съм се сблъсквала с точно такъв проблем,но ми стана мъчно,понеже и аз си патя от лекари,които не могат да ми поставят диагноза и знам какъв ужас е една непрекъсната болка.Ако процедурите и лекарствата не помагат,направи си ирисова диагностика,изключително точна е за диагностициране на проблема.От там нататък,могат да ти предпишат лечение и само с билки.Друг вариант е хомеопатията,с нея се лекуват много заболявания,с които традиционната медицина не може да се справи.Давам ти линк към една тема тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=398799.0  Тя е за хомеопатията,отговаря класически хомеопат.Аз също съм от Пловдив и ми беше препоръчана Соня Кашаветова,тел.0886 279137.Не съм била все още,понеже сега съм заета.Надявам се да се оправиш по-бързо.     bouquet       


Виж целия пост
# 13
здравей tt88
благодаря ти за съветите . . . аз отдавна не бях влизала във форума. за съжаление проблемът ми си стои. сега минах поредния антибиотичен курс без ефект.не съм сигурна за хомеопатията. една лекарка от пловдив наскоро ми предписа едни лекарства от които буквално щях да превъртя и ги спрях. ама тя май смяташе че проблемът ми е на нервна основа и ми изписа някакъв хомеопатичен еквивалент на антидепресанти. много кофти се настроих към хомеопатията. сега ме чака пак ходене по лекари - вече ми се струва че няма да има край, а то поне ефект да имаше...поне сега диагнозата ми стана по-ясна - аднексит плюс раздразнени черва. . . но май не се лекува много лесно. Ще правя пак изследвания и после евентуално пакантибиотици и лазертерапия.
А при теб какъв е проблемът? Ако искаш пиши на лични
Виж целия пост
# 14
А цикъла ти как е? Аз след аборт съм с раздразнени черва и разбита нервна система. Именно заради болки в цялото тяло без никой да разбере от къде са и каква е причината. Според изследванията (хормонални, кръвна картина, урина) съм здрава като "космонавт". Само дето си разбих нервите от тези неясноти със здравето. Аз съм със "Синдром на Ашерман" след аборта и него трябва да лекувам. Но как ще си оправя нервите не знам.
А за хомеопатията, тя е на принципа на обратното действие, преди да започне да лекува първо връща всички симптоми, дори и с по-голяма сила. Може би и при теб така се е получило. Понеже в нашия град няма класически хомеопат, за това и не съм търсила такъв вид помощ. А на "Боаронските" нещо им нямам вяра.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия