Паста със сметана и пушена сьомга - светкавична рецепта стъпка по стъпка

  • 35 441
  • 8


Рецептата е много бърза и много вкусна. Подходяща за гости, както и за бърза вечеря в забързаното ни ежедневие. Количеството е доста, засищаща е, изпива много бяло вино. Децата ми я обожават.

Продукти за 5 порции (количествата са приблизителни):

Паста (спагети, макарони, нудели....) - 400 грама
Пушена сьомга - 200 грама
Заквасена сметана - 500 грама
Кашкавал, гауда, ементал или друго мазно жълто сирене - 150 грама
сол, сух копър, олио

1. Пастата се слага да се вари във вряща подсолена вода.

2. Настъргваме кашкавала на едро ренде.

3. Сьомгата се нарязва на ситно. Запържваме я в 2-3 лъжици олио за 2 минути - колкото да промени цвета си.



4. Изсипваме вътре цялата сметана, разбъркваме леко да се разтопи, слагаме 1 лъжица сух копър и малко сол. Соса е готов.


5. В дълбока купа изсипваме сварената и отцедена паста.


6. Изсипваме вътре соса и настъргания кашкавал. Разбъркваме добре.


7 . Сервираме веднага. Количеството е за 5 големи порции.



P.P. Не знам защо не се виждат снимките. Явно снимка.бг прави проблем днес.
Opravih si linkovete, veche se vijdat.
Виж целия пост
# 1
СБ, снимките не излизат  Confused
Виж целия пост
# 2

СБ, снимките не излизат  Confused

Аз ги виждам! Изглежда много вкусно и сигурно е!  bouquet
Виж целия пост
# 3
Много хубави спагети! И аз ги правя, това ми е един от вариантите "разчисти хладилника от сирена", но винаги съм слагала към соса пушената сьомга сурова. Ще пробвам и тоя вариант  Peace

Сбъдваща мечти, използвам темата ти, за да ти благодаря за рецептата за сьомга със сметана. Беше я пускала преди време и оттогава само така проготвям сьомгата.Невероятно вкусно и лесно.   bouquet Даже да си призная апокрифно ти я разпространявам сред приятелки, досега няма някой, който да не я е харесал. Благодаря ти   bouquet
Виж целия пост
# 4
Благодаря, Диана!
Поздрави на най-любимия ми град!
Виж целия пост
# 5
Страхотна рецепта ! Тъкмо се чудех за довечера какво да готвя !
Виж целия пост
# 6
Много хубави спагети! И аз ги правя, това ми е един от вариантите "разчисти хладилника от сирена", но винаги съм слагала към соса пушената сьомга сурова. Ще пробвам и тоя вариант  Peace

Сбъдваща мечти, използвам темата ти, за да ти благодаря за рецептата за сьомга със сметана. Беше я пускала преди време и оттогава само така проготвям сьомгата.Невероятно вкусно и лесно.   bouquet Даже да си призная апокрифно ти я разпространявам сред приятелки, досега няма някой, който да не я е харесал. Благодаря ти   bouquet
Моля кажите каква е тази рецепта за сьомга със сметана, че ме заинтригувахте Laughing
Виж целия пост
# 7
[Моля кажите каква е тази рецепта за сьомга със сметана, че ме заинтригувахте Laughing

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=267142.msg6515613#msg6515613
Виж целия пост
# 8
Много апетитна рецепта! Чудесна е!  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия