Изворна вода с розов етикет"Девин"

  • 494
  • 10
Някой от вас, мами, ползва ли такава?Трябва ли да се преваря?На етикета пише, че става за приготвяне на храни за кърмачета, но за пиене как се приготвя?
Виж целия пост
# 1
Ползвам,но ние почти не пием вода.Преварявам си я ей така,за спорта. Wink
Виж целия пост
# 2
Някъде вече имаше пусната такава тема.Потърси с търсачката.
Иначе,моята беба пие такава вода от 40-я си ден.Не я преварявам.
Виж целия пост
# 3
Не я преварявам.

Обикновенно това го пишат за да се затраховат ако стане нещо Sick
Виж целия пост
# 4
Не я преварявам, но аз вода й давам от 8мия месец.

Детето, ако е само на кърма, изобщо няма нужда от вода. Прочети - има информация в статиите в темата "Библиотека".
Дори в жегите, просто му давай да суче по-често - ако е жадно - ще изсуче само "предната", по-леката кърма, с по-високо съдържание на вода. Ако е гладно, ще продължи да суче и ще стигне до по-мазното, хранително и калорично мляко. Природата добре го е измислила.

Бебчето ти освен това е още мъничко и няма нужда да му се пълни коремчето с вода, вместо с кърма, която му е единствено нужна на този етап.

Ако обаче все пък решиш да даваш вода - преварявай я, дори тази Девинската - за всеки случай.
Виж целия пост
# 5
Моят съвет е да я преваряваш- много ти е малко бебчето. Дори на брошурата-реклама на розовия Девин изрично си пише- препоръчва се преваряване на водата за кърмачета. Аз не бих рискувала, пък било те да го пишат това само за застраховка.
Виж целия пост
# 6
Аз не я преварявам. Кърмене, не-кърмене, вода си предлагам. Като иска - пие, като не иска - не пие! Ама чак пък изобщо да не предлагаш на бебето!  Shocked Малко екстремно ми се вижда... Ами ако му се пие, по какво ще разбереш?! Виж ако не иска - тогава лесно - даваш му да суче и приключваш панаира.  Laughing
Виж целия пост
# 7
Не я преварявам.Ама то няма за какво - Ники първо прояде пръст от саксиите и влакна от килима, а после пропи вода.Сигурно му е пресядало на детенцето Mr. Green
Виж целия пост
# 8
 Аз знам, че до 6 навършени месеца вода и всякаква там посуда, която се ползва, се стерилизира. След 6м. не е нужно, тъй като се смята, че бебето вече е по-голямо и има изградена някаква защита. Аз бих изварявала водата,тя може да е изворна, но не стерилна. Е, най-добре е да не се дава друго освен кърма до 6м, и до голяма степен стерилността се осигурява от това.
Виж целия пост
# 9
Отскоро и аз не преварявам,но ние сме вече на 1год Wink
Виж целия пост
# 10
И аз давам от нея - но я преварявам още
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия