Какво може да е това червено петно?

  • 961
  • 10
Имам някакво червено петно под брадичката от около седмица. Помислих, да не е екзема (чувала съм термина), но в нета навсякъде пише за мехури и ужасен сърбеж, а аз нямам такива оплаквания. Просто кожата е суха и червена. Изглежда като изгорено с ютия преди няколко дни, но съм нямала такива изпълнения. На някой да му се е случвало, да се притеснявам ли?
Мога да отида на лекар, но след седмица.
Виж целия пост
# 1
Възможно е да е алергична реакция. Сменяла ли си скоро нещо в храненето, прах за пране? Аз получих нещо подобно на врата преди около месец, вече ми мина. Мисля, че беше от прах за пране тъй като нося доста блузи тип поло.
Виж целия пост
# 2
При мен такива петна се получават при алергия,но винаги са по вече от едно.
Последният пьт ми се бяха появили само по врата,указа се,че сьм алергична кьм цветовете на липата.
Само едно ли е петното?Голямо ли е?Маза ли с нещо?
Виж целия пост
# 3
Възможно е да е алергична реакция. Сменяла ли си скоро нещо в храненето, прах за пране? Аз получих нещо подобно на врата преди около месец, вече ми мина. Мисля, че беше от прах за пране тъй като нося доста блузи тип поло.

Ами не знам, от козметика да е, но точно там с нищо не съм се мазала, прах на пране не съм използвала нов..

А на теб ти мина от само себе си или се маза/пи нещо?

По принцип съм склонна към алергии, като ми мине това, ще взема най-накрая да отида да ме изследват. Tired

При мен такива петна се получават при алергия,но винаги са по вече от едно.
Последният пьт ми се бяха появили само по врата,указа се,че сьм алергична кьм цветовете на липата.
Само едно ли е петното?Голямо ли е?Маза ли с нещо?

Само 1 е и то не е петно, всъщност, ами като черта, като ожулено..към 5 см. Не съм се мазала с нищо - аз и не го бях забелязала, докато не ми казаха, защото нито сърби, нито нищо, само като се пипна е грапаво.
Виж целия пост
# 4
Може да е алергична реакция?!
Виж целия пост
# 5
Е на мен не ми се вижда повод за притеснение тогава.
Изчакай щом така или иньче чак след седмица можеш да отидеш на лекар.Ще видиш за този период дали няма да изчезне,което е много вероятно.
Виж целия пост
# 6
Ами да, ще изчакам, дано започне да минава, просто се чудех дали на някой му се е случвало, да не е нещо сериозно.

Аз съм имала алергични реакции, но или сърби, или е някакъв обрив с пъпчици...
Виж целия пост
# 7
Да щом не сьрби едва ли е обрив.Ако не се разпространява,сьрби,щипе не се притеснявай.
Имала сьм такива сухи,грапави петна,но не са се зачервявали(кожата ми е много бяла и чувствителна)
Дано ти мине и не е нищо сериозно(а то едва ли е) Hug
Виж целия пост
# 8
Мерси! Hug
Виж целия пост
# 9
Възможно е да е алергична реакция. Сменяла ли си скоро нещо в храненето, прах за пране? Аз получих нещо подобно на врата преди около месец, вече ми мина. Мисля, че беше от прах за пране тъй като нося доста блузи тип поло.

Ами не знам, от козметика да е, но точно там с нищо не съм се мазала, прах на пране не съм използвала нов..

А на теб ти мина от само себе си или се маза/пи нещо?

По принцип съм склонна към алергии, като ми мине това, ще взема най-накрая да отида да ме изследват. Tired

Моята кожа е много чувствителна  Tired. Спрях да ползвам всякаква козметика, почнах да нося отворени блузи без висока яка, макар че е студ, и се къпя с бебешки сапун.
Виж целия пост
# 10
И на мен ми прилича на алергична реакция. Намажи го с алергозан.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия