banichki

  • 1 402
  • 6
znam che shte mi momognite tai kato sam v chujbina i tuk nqma kato nashite banichki koito se prodavat po butkite. molq nqkoi ako znae recepta da q pusne
Виж целия пост
# 1
Е, кори няма ли или сама ще ги точиш?  Thinking
Виж целия пост
# 2
gotovi kori da ima no ne stavat sashti te kato tezi koito si kupuvame po pavilionchetata
Виж целия пост
# 3
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=376199.0
Виж целия пост
# 4
 Да ти кажа честно, едно време и баба ми правеше баница и аз все се сърдех, че не ставаха като на павилиончето  smile3516 Все пак и тя имаше хубава рецепта, само дето нейните не са с мас като павилиончените ... Ако намеря рецептата й, ще я пусна тук (обаче най-рано другия вторник  Rolling Eyes )
  Всъшност има ли някой, който да може да прави банички, които са на вкус като готовите?  balloon
Виж целия пост
# 5
BLAGODARQ mnogo shte chakam s netarpenie i drugi recepti newsm10
Виж целия пост
# 6
Ето една баница за гладни хора !
400 гр. сирене
500 гр. гъби
350 гр. бекон
5 яйца
1,5 пакет кори за баница
олио, сол , чубрица
Начин на приготвяне: Задушете гъбите в отделна тенджера, като добавите 1 лъжичка сол, но без олио, за да се запази автентичният им вкус.
След като изстинат, разбийте 1 яйце при тях и добавете 2-3 лъжици олио.
В друг съд разбийте сиренето на трохи, добавете две яйца и малко олио. Ако сместа е прекалено суха (стои на буци) добавете малко кисело мляко.
Нарежете бекона на малки късчета и ги оваляйте в едно яйце.
Намажете дъното на тавата с малко олио, и сложете един лист от корите.
На масата от страни разстелете друга кора, и нанесете равномерно по нея с лъжица от сиренето. Покрийте с втора кора и разстелете гъби. Върху следващата кора положете късчета бекон.
Завийте трите кори заедно на фишек и ги сложете в тавата. Пригответе още 4-5 фишека, докато се запълни тавата без да се натъпква.
Отгоре покрийте с два листа кори, като подгъвате краищата надолу за по-добър вид.
В съда от сиренето разбийте последното яйце и го изсипете върху баницата. Разнася се равномерно отгоре с лъжица, за да не остане суха кора. Поръсва се с чубрица и се пече около половин час - до кафява кора, проверява се с клечка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия