Кака на детска градина и малко бебе у дома?

  • 940
  • 9
Ще носи ли каката зарази от градината и ще заразява ли бебето?

Този въпрос ме вълнува много остро тези дни мили мами и имам нужда да споделите вашия опит.

Имаме кака на почти 4 години. Тази есен ще е втора година на детска градина. Миналата година и беше първа година, но не мога да кажа, че е боледувала ужасно - разминахме се с дежурните сополи и 1-2 пъти с по-сериозно зачервено гърло и кашлици. Нямаше пневмонии, бронхити, ангини, отити и т.н.

В началото на май ни се роди още едно слънчице. В началото имаше проблеми с дишането и беше в кувьоз, но вече сме добре. Белите и дробове са още чувствителни и до сега два пъти прави леки кашлици, които отминаваха със сироп за кашлица и инхалации.

През септември каката ще трябва да тръгне на детска градина и направо треперя дали няма да заразява бебето. От друга страна не искам да я спирам една година от градината заради бебето, за да не я лишавам от контакти с връстниците и, а и тя много обича да ходи на градина. Изпращането при баби в провинцията също не е решение.

Изобщо много съм объркана. Какво ще кажат мамите с опит?
Виж целия пост
# 1
Ох, и мен ме вълнува този въпрос,т.к. сме на същия хал....Но аз не мисля да спирам каката от градина-ако го направя,не знам как ще се справям с двете сама по цял ден.Ще следя с интерес темата...
Виж целия пост
# 2
Ще носи ли каката зарази от градината и ще заразява ли бебето?

Ами, да, според мен ще носи Sad
Това е и причината да не пусна нашия още по-малък батко на ясла/градина...
Ще се получи един затворен кръг от болести, като най-ощетени ще са дечицата...

Той рядко се е разболявал, и когато това се е случвало организмът му се е справял отлично и бързо, но въпреки това мисля да си го гледам в къщи - трудно е разбира се, но още по-трудно би ми било да го/ги гледам как се мъчи/мъчат, борейки се с поредния вирус.

А и ти като казваш, че "белите и дробове са още чувствителни", не мисля, че ще й се отразят добре вирусните заболявания...

А и ако е дома, каката би могла да ти помага много  Wink
Няма ли нейни връстничета във вашия квартал, с които да които да контактува и играе?

Успех, каквото и да е решението ти!  bouquet
Виж целия пост
# 3
Не, не е задължително! Моята щерка беше от много боледуващите! Постоянни гнойни ангини и антибиотици. Но се наложи смяна на ДГ понеже се преместихме да живеем в друг квартал и така по принуда се наложи да ходи при по-големите във втора група тогава, вместо в първа. Не се е разболявала серозно, като изключим една, две леки настинки, които се оправяха и от Оспамоск, а преди това и до инжекции стигахме. Та мислълта ми беше, че във втора група децата вече са изкарали хроничните детски заболявания, които се въртят иа детските завединия, и втора група е период през който много, амам много научават. То първата година е познавателна и звероукротителна. Още в първа група ми беше изкарала Варицелата, та сега като мина вълната из ДГ нямах грижи и си я караме безпроблемно. За 6 месеца до сега бебчо не е боледувал, пу, пу , да ми е жив и здрав! А аз само как се бях наплашила с каката, пък твоята щом не е от много боледуващите, още повече! Социалните контакти са изключително важни за тази възраст, в нашата група се случихме 4 майки, които родихме второ и нито една не си е спраяла детето от ДГ!
Успех и после да се похвалиш какво си решила!
Виж целия пост
# 4
Немисла че трябва да спреш каката от детска вярно може да се разболее но виросите може да ги хване от всякаде.
Принас нямаше проблеми кака си ходеше на детска и неса боледували,най интересното е че точно когато детската беше в годишен отпуск кака се разболя -виросна инфекция.
Да са живи и здрави и без болести.
Виж целия пост
# 5
Каката я спрях от детската градина защото носеше непрекьснато зарази и даже не можех да почна ваксинациите на малката бебка заради високата температура. И сега ги гледам сама в кьщи. Ако не се налага спешно да почваш работа (аз пьк сьм безработна макар да ми се работи) по-добре не рискувай. Нека бебчо поотрасне че е голямо напрежение с две болни дечица.
Не е даже задьлжителното каката да боледува постоянно, тя просто ще е преносител на заразите (детската градина е развьдник на такива).
С малко по-добра организация могат да се гледат две деца без никаква помощ, много е изморително, но още по зле става когато и двете са болни.
Много ми се чудят на ентсиазма че ги гледам сама и не ги давам на градина, ама много ми е жал да боледуват от толкова мьнички дечицата непрекьснато.
А твоето детенце е имало и проблеми така че още повече трябва да го пазиш.
А не можеш ли дадеш каката на градина там кьдето са бабите, хем ще има контакт с врьстниците си хем няма да заразява бебчо. Ще живее далеч от вас, ама и за сьм живяла при баба и дядо като ходех даже вече на училище и беше много добре.
Ако имахме в близост поне на 500 км баби и дядовци така бих опитала, те даже ми предлагаха да я оставя в Бьлгария ама там тя даже няма здравна осигуровка та не посмях.
Виж целия пост
# 6
Не е даже задьлжителното каката да боледува постоянно, тя просто ще е преносител на заразите (детската градина е развьдник на такива).

И аз имах точно това предвид Wink
Ако голямото се размине само с хрема, при малкото едва ли ще бъде толкова леко...

И между другото, забравих да пиша, че и аз си гледам съвсем сама и двечките, без никаква помощ  - да не си помислиш, че давам акъли, а имам баба близо до мен  Wink

Виж целия пост
# 7
Ох и мен ме вълнува този въпрос.Миналата година преди да  се роди бебчо ре6ихме да дадем баткото  -на 3 г. тогава- на градина.Ходи 3 дена и се разболя-хрема и за4ервено гърло-спряхме го 1 седмица в къщи да оздравее че като родя пак да го дадем.Е като родих  ходи 3 дена и пак същото,добре че живеем в една къща с моите родители, че го отделихме да не влиза при бебо,но колко ми беше мъчно че аз си стоя с бебето а той на долния етаж с баба си за да не зарази и мен и бебо.Та реших да си ги гледам двамата в къщи ,е много е трудно ,но по добре отколкото да са болни.Та сега се чудя да го пращам ли или отново в къщи.Бебчо вече иска да ходи running и е една лудница у дома,но сигурно ще пробвам на есен и ако се разболее пак в къщи всичките Weary.
Виж целия пост
# 8
Вие за тренировка на имунната система не сте ли чували?
Бъкало от зарази по детските градини?

Всичките тия простудни или вирусни заболявания които децата пипват в детската градина са най доброто което може да им се случи за имунната система. И не виждам спирането от градина от каква полза ще е - те така или иначе децата пак ще се сблъскат с вирусите, колкото и да ги пазим

При нас разбойника като се роди и беше има няма на месец и каката тръгна на градина. Това беше лятото. Хич не си правех сметката че ще се разболява или че ще носи зарази.
Разболяваше се. През 2 седмици. Цяла зима. Имах чувството че ще откача, но знаех че е за нейно добро и не съм я спирала за ден от градината.
Изкара и скарлатина.

А сина ми - само един път се разхремави, един път ми направи отит и един път лек бронхит.
Това е положението. Няма оттърване от тия вируси, просто вие трябва да си промените отношението към тях а не да лудвате в момента в който му протече сопола на детето
Виж целия пост
# 9
Вие за тренировка на имунната система не сте ли чували?
Бъкало от зарази по детските градини?

Всичките тия простудни или вирусни заболявания които децата пипват в детската градина са най доброто което може да им се случи за имунната система. И не виждам спирането от градина от каква полза ще е - те така или иначе децата пак ще се сблъскат с вирусите, колкото и да ги пазим

При нас разбойника като се роди и беше има няма на месец и каката тръгна на градина. Това беше лятото. Хич не си правех сметката че ще се разболява или че ще носи зарази.
Разболяваше се. През 2 седмици. Цяла зима. Имах чувството че ще откача, но знаех че е за нейно добро и не съм я спирала за ден от градината.
Изкара и скарлатина.

А сина ми - само един път се разхремави, един път ми направи отит и един път лек бронхит.
Това е положението. Няма оттърване от тия вируси, просто вие трябва да си промените отношението към тях а не да лудвате в момента в който му протече сопола на детето
newsm74  202uu
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия