Филтрирате ли си водата?

  • 38 517
  • 206
Минералната вода в БГ е много много зле. Предполагам знаете и сте чували в какви производственни процеси се прави. За чешмяната да не говорим. Затова идва идеята да се филтрира чешмяната.

Какви филтри за вода използвате?
Аз купих скоро Brita, но не ми се струва много читава.

http://www.lifesaversystems.com

Това нещо виждали ли сте го? Уж пречиства най-добре водата от всичко. Но е доста скъпа - към 300 лв излиза и само перз интернет се поръчва.
Виж целия пост
# 1
Аз използвам Брита, с по-новия модел филтър - Макстра. Не знам до колко е ефикасен, надявам се, че е  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
И аз съм с Брита (Макстра). Ще ми е интересно да науча повече по въпроса.
Виж целия пост
# 3

И аз съм с филтрираща кана, но не е Брита, а "куча марка"  Laughing Съгласна съм, че минералната вода, която се продава бутилирана е мноого зле, дълбоко се съмнявам че има нещо минерално в нея  Crossing Arms Най-хубава за мен е водата, която сами сме си наляли от извор, за жалост това се случва все по-радко.
Виж целия пост
# 4
Не си филтрираме водата,но и ние
предпочитаме изворната!
Виж целия пост
# 5
Ето този въпрос ме вълнува много отдавна. И ние наливаме вода за пиене от извора в Съдиево, но при къпане няма как да филтрирам хлора от водата.
Освен това ще ви споделя, че това с кремъка действа наистина!!! Чешмяна вода, престояла повече от седмица с кремъка има прекрасен вкус. Просто страхотно, хич не ми се вярваше, но е факт!
Но водата за къпане си е проблем.
gergana73, с чуждите езици съм малко на "вие". Би ли споделила какво пише в този сайт
Виж целия пост
# 6
И аз съм с Брита (Макстра). ...
Виж целия пост
# 7
Само аз ли не съм чула нищо за съмнителни производствени процеси при бутилирането на мин.вода? Дайте някой линк. Аз  общо взето имам доверие на няколко марки води, знам че се бутилират по правилата. Друг е въпросът, че избягвам да пия мин. вода поради самия факт, че съдържа прекалено много минерали. Макар да я водят трапезна и за ежедневна употреба, предпочитам да ползваме вкъщи изворна вода. И понеже не може да си наливаме сами от горския извор, а и няма как да сме сигурни в качеството на водата от извора, си купувам бутилирана такава. Задължително редувам през месец със чешмяна през филтър Брита Макстра.
Интересно ще ми е да науча нещо повече за кремъка, за който споменава temida.
Виж целия пост
# 8
Не,не я филтрираме.Във Финландия рядко хората пият бутилирана мин.вода,освен ако не е газирана.Тук водата е много чиста./като изключим миналогодишния злополучен инцидент в Нокиа,когато по погрешка един работник беше отворил крана на една тръба с отходни води ooooh!/
 Peace
Виж целия пост
# 9
Temida,

виж този линк, той описва това за което ти споменах - lifesaver

http://archzine.com/index.php/accessories/lifesaver-%D1%87%D0%B8 … D1%8A%D0%B4%D0%B5

Статията е на една година, вече бутилката струва около 300 лв (с доставката), гледах я в сайта им официалният. Преди година е била 480$. Много се чудя дали да я поръчвам,  бая парички е. Може да изчакам още година току виж слязла под 150 лв Simple Smile

Виж целия пост
# 10
Да, повече от година пием филтрирана вода.
Виж целия пост
# 11
Даммм, филтрираме  bowuu Ползваме и ние Брита, пък дано да има смисъл ...
Виж целия пост
# 12
За момента най-доброто е системата за обратна осмоза на Брита; монтира се под чешмата.
Виж целия пост
# 13
За момента най-доброто е системата за обратна осмоза на Брита; монтира се под чешмата.

Може ли малко повече инфо, ако може и снимки и цени, най-добре Wink   bouquet
Виж целия пост
# 14
За съжаление нямам електронно инфо, само от изложение брошурка. Цената не е ниска, но точно колко не си спомням. Тук, в Люлин имат офис Брита и в него може да се получи подробна информация; иначе в Интернет.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия