Ред и условия за приемане в страчески дом

  • 4 655
  • 15
Здравейте,
има подобна тема във форума, но е прекалено стара, за да черпя инфо от там, затова пускам нова. Трябва ми актуална информация относно реда и условията за приемане в дом за стари хора, държавен...или частен. Става въпрос за жена, която още не е в пенсионна възраст, на 55 години е, разведена, без работа, вече и без пенсия по болест (отрязаха я тази година). В момента няма пари , никакви, няма ток, стои на студено, няма дърва...храна за сега и се осигурява. Има ли възможност такава жена да бъде приета, при условие, че роднини и поемат разходите за пшрестой??
И въобще всякакво инфо по въпроса ще ми е полезно.
Благодаря.
Виж целия пост
# 1
Хайде бе, народе  Praynig Днес цял ден попадам на "леко изнервени" служителки, които или не бяха пили кафе...или незнам. Всеки ме препраща на друг телефон и никой нищо не знае  ooooh!
Виж целия пост
# 2
Знам един,но е в едно градче до  Силистра-може да ви е далеч.Ще ти дам инфо,ако те интересува. Peace
Виж целия пост
# 3
Знам един,но е в едно градче до  Силистра-може да ви е далеч.Ще ти дам инфо,ако те интересува. Peace

Ми ако не те мързи да пишеш, дай  Grinning , но е далече.
Виж целия пост
# 4
 
Дирекция "Социално подпомагане"

гр.Алфатар, ул."Йордан Петров" №17; тел.  08511 2208 

Социалните услуги:

социални помощи за социално слаби лица.
закрила на детето
хора с увреждания
Дом за стари хора "Щастлива старост"

гр.Алфатар, ул."Йордан Петров" №25; тел.  08511 2208 

Социални услуги от физически и юридически лица на лица нуждаещи се от такава:

домашен социален патронаж - ЕТ "Лъчезар Данков", гр.Алфатар, ул."Йордан Петров" №14; тел.  08511 2136 
социален асистент - ЕТ "Лъчезар Данков"
кризисен център - за лица в риск - ЕТ "Лъчезар Данков"
домашен помощник - ЕТ "Лъчезар 
Виж целия пост
# 5
Не намирам линка да го видиш,хубав е,аз съм оттам.Възрастните плащат 70 процента от пенсиите.Ама вие като нямате,не знам...Успех
Виж целия пост
# 6
Злато си...ама е много далече. Все пак ще си запиша инфото.   bouquet
Виж целия пост
# 7
Да си имаш инфото,може да ти потрябва след години Laughingмайтапче Hug
Виж целия пост
# 8
да не те отчайвам единственото условие е - ВРЪЗКИ и опит за корумпиране на някоя от служителките. Много обичат да взимат парички, но трябва някой да те препоръча. Иначе - абсурд, толкова възмутено се блещят, те така не правят. Майка ми беше инвалид 1 гр, неподвижна, налагаше се да я приемат, оформени документи, самата тя искаше да постъпи и най-любезно ни обясниха, че 15-20 баби трябва да умрат за да я вземат. Чака се ред за държавните, както при комунизма чакахме за коли. Ако си много млада питай роднините. Дебнах ги по коридорите и дискретно им показвах банкноти по 500 Е, страхуваха се да ги вземат - да не би да е постановка.
За частен - като чуят, че е неподвижна и веднага бият отбой - в момента винаги няма места. Накрая и там намерихме връзки. Дома беше в  Бояна - Буона Вита. Доволна съм, добре я гледаха 1 г., чисто и поддържано беше. Цената - нямам представа колко ще е в момента, преди излизаше около 500 лв + памперси + лекарства месечно.
Виж целия пост
# 9
Звучи много обезкуражаващо...
Виж целия пост
# 10
Това е действителността, за съжаление.
Ако близките могат да плащат - търсете частен дом. Чети във вестниците с обяви - Позвънете и др. подобни. Ако дават апратамента под наем и плащат с парите. Или намерете някоя баба да живее с нея и да се грижи.
Виж целия пост
# 11
Явно ще се търси частен  ooooh!
Виж целия пост
# 12
 A не може ли да потърсиш някой,който да се грижи за жената индивидуално?
Например, ако тя има жилище- да се настани някой като на квартира срещу водене на домакинството и другите грижи...Има свестни работещи хора без квартира...
Виж целия пост
# 13
да не те отчайвам единственото условие е - ВРЪЗКИ и опит за корумпиране на някоя от служителките.
Абсолютно вярно  Peace
За частен дом си пригответе поне 1000 лв месечно, че и отгоре.
Виж целия пост
# 14
да не те отчайвам единственото условие е - ВРЪЗКИ и опит за корумпиране на някоя от служителките.
Абсолютно вярно  Peace...
Хем корумпирани, хем не искат да вземат пари  Tired Да не говорим, че предлагането на подкуп е подсъдно.

За съжаление абсолютно вярно в повечето случаи е ето това:
...и най-любезно ни обясниха, че 15-20 баби трябва да умрат за да я вземат. Чака се ред за държавните, както при комунизма чакахме за коли. ..

За съжаление това не зависи от социалните работници а от нормативната база и броя на действащите домове и местата в тях. Частните домове също са специализирани - за възрастни, които могат да се обслужват сами,  за възрастни с умствени или физически увреждания.

Филаделфия, ето тук има информация за държавните домове. За по-сигурно иди в местната Дирекция"Социално подпомагане", намери човекът, който се занимава с настанявания и предполагам, че оттам ще получиш най-вярната информация, както за домовете(частни и държавни), така и за необходимите документи.
Успех   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия