Какво се прави при хакната кредитна карта?

  • 1 804
  • 11
Ами това ми е въпроса- току що разбрах, че са ми източили кредитната карта. Блокирах я вече.
Каква е вероятността банката да не ми търси парите, че са доста?? Ще подам разбира се жалба, но кажете ако ви се е случвало какво е било развитието при вас.
Виж целия пост
# 1
Много съжалявам за това ,което ти се е случило,но едва ли банката ще ти опрости дълга.Досега не съм чувала за такъв случай,банките гледат да вземат ,а не да опрощават дългове.Добре е,че си се обадила да блокират картата.Късмет!
Виж целия пост
# 2
Ааа това е ужасно! Сподели как е станало. Това може да предпази и други хора.
Виж целия пост
# 3
Първо се успокой.
Ще ти кажа какво направих аз преди няколко седмици - първо се обадих в картовия отдел, за да я блокират, а от там ми казаха да се свържа с търговския си агент за да задвижи оспорването на плащанията.
Това е. При мен много лесно се доказа кои пащания са били наредени от мен и кои не, защото от няколко месеца не бях използвала картата.
В тази връзка искам да похваля служителите на Експресбанк, които толкова много ми помогнаха и то по време, когато не бях в страната, за да се явявам лично да обяснявам и да пускам и подписвам формуляри.


За това как е станало - мен най-вероятно са ме хакнали при регистрация на картата, може би във фалшив сайт, който наподобява на ПейПал.
Виж целия пост
# 4
Брей, че гадост. Сподели повече.
argun ти за кредитна карта ли говориш също?
Виж целия пост
# 5
РАзлично се случват нещата. Първата стъпка си я направила. Сега трябва да пуснеш молба за оспорване на плащанията. Вече в зависимост от това как точно са направени- в брой, в интернет, в търговски обект- има различни въсможности.
Отивай възможно най рано в банката.
Виж целия пост
# 6
Дебитна. Но ако е по интернет няма разлика каква е картата. Да не говорим, че и с дебитна карта може да се излезе на дълбок минус (пак по интернет).
Виж целия пост
# 7
argun , благодаря ти мила. Всъщност не съм се шашнала ама ми е гадно.

Аз последните месеци интернет разплащания нямам, първото ми е от 06.03, но тогава вече са ми точили по 5 евро на два пъти. В последните 10 дена, след издаване на извлечението си ми дърпали пари. А иначе плащанията доколкото разбрах от казаното от служителя в картов отдел, скогото разговарях тази вечер са били към интернет магазини
Утре естествено, че ще подам възражение- оспорване на плащанията.
Виж целия пост
# 8
И моята кредитна карта я хакнаха в края на миналата година. Имах късмет, че ми се обадиха от банката след 3-ия опит за плащане с нея да ме попитат аз ли правя тези опити или не (страшно съм благодарна за което).....веднага ми я блокираха, след което отидох в един от клоновете на банката и подадох "Декларация за оспорване на трансакции", също така пуснах молба за преиздаване на картата с нов номер. После те си правят някакви разследвания....в моя случай ми се обадиха след месец някъде и ми казаха, че са ми освободили парите и мога да си ги ползвам. Включих си към новата карта и "смс известяване"......така поне може да реагираш своевременно (най-добре да не му се налага на човек, де)  Confused

П.П. Дано нещата се разрешат в твоя полза....успех  Peace
Виж целия пост
# 9
Моите бяха към някакви сайтове за залагания  #Cussing out

За съжаление банката, към която съм, няма смс-известяване, иначе щях да ги засека още след първото плащане.
Сега си чакам новата карта.
Виж целия пост
# 10
СМС оповестяване му е майката. ПИБ ме бяха информирали още 2007, когато си открих Визата при тях. Плащаш си някаква сумичка за СМС-и и си спокоен. Телефонът ми пищи даже само при проверка на баланса на банкомат.
Виж целия пост
# 11
Е , то е ясно, че следващата ми карта ще е с известяване, ама......
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия