За тройките на млеката, запека, смяната и т.н ....

  • 2 164
  • 18
Заглавието е убиец, но ще разясня за какво става въпрос  Mr. Green

Такааа, от десетия месец малката мина на розов ХИП тройка, новия - HiPP 3 Plus. От раждането си е на това мляко, но според мен тройката запича. Започна да ми трупка едни топчнца в памперса, дето не мога да ги събера, като я преобувам.... и са като камъчета твърди ooooh! Grinning Това съвпадана горе - долу с минаването на детска кухня, тя е особен чешит, иска манджи за големи, пюрета е яла само с месо и плодови, дори каши не искаше до скоро, но това е друга тема.
 Та......реших да сменя млякото - взех Nestle Junior, това става две седмици, преди да стане на една годинка. Изпи две кутии - ефект нъцки, само на цвят малко по-зелено  Mr. Green Викам си...добре, да взема без пробиотици мляко,д а видим - взех Милумил. Пие го от неделя, демек няма и три дни, не съм сигурна има ли ефект или не. Обаче го харесва.......

Та....според вас, дали е от млякото, или нещо друго в менюто и куца. Тя не е много по плодовете, но хапва покрай кака си, или и давам в каша или друга закуска.... Ако е от млякото...все едно щеше да даде друг резултат  newsm78
Вчера и дадох овесени ядки с круша за следобедна закуска, естествено имаше ефект още след два часа, ама то и аз бих дала резултат след тая взривоопасна смес  Grinning

Та сега се чудя....да пробвам ли с друго мляко, ако Милумила не даде ефект или да си кара с него?

Ако е друго - трябва да е гъсто. С Лактаната имах много страшен опит за смяна още на два месеца и все още съм предубедена, още повече, че тримесечния син на приятелка преживя същата страшна проба с Лактана-та наскоро, чак до Пирогов стигнали  Shocked  Обаче моето диване утре става на "ена", вече е голямо......уж.
На розовия ХИП няма да се връщам, заради добавения флуор - къде се сетиха пък тия Crossing Arms, а и защото действително с него положението е най-зле.
И тия млека с банана, например Хумана-та, добре де, ми той не запича ли  Rolling Eyes.....
Фризо 3 гъст ли е? Пък и толкова чести смени, не ми се нравят......иначе тя похапва ксело мляко, но за пиене не ще, а и аз не искам. А още си вечеря само мляко, ляга си в 20ч. и много рядко яде и друго преди млякото, после пак пие в 24ч. и сутрин и слагам в попарата, демек млякото доста присъства в менюто и, понякога си мисля, че е пристрастена. Но нека е така, че кака и отказа млякото на 7м.......

Та кажете сега какво да правя, аз ще ви кажа какъв е резултата.......педиатърката ми е много добра, но просто знам какво ще ме посъветва, да не говорим, че трудно ще е по-наясно от мен с млеката.....
Виж целия пост
# 1
Мислех и аз да пусна подобна тема. От раждането синът ми е на Аптамил. Когато купих 3-ката беше ужасна за мен не се разтваряше стоеше на бучки. Когато го разтварях на указаната температура вода ставаше, но нощно време ми беше непосилно.
Реших да купя Nestle Junior синът ми се запече 2 дни го чаках и му дадох пюре круша и праскова. На 3 ден имаше същите топчета като при вас. Акаше  много трудно с големи напъни. Другото което установих е, че не го засища. Пие АМ сутрин и вечер преди лягане. Да но се будеше през 3 часа нощем да яде(22часа, 1часа,4:30ч). Така 3 нощи и купих Милумил от 2 дни го пие И всичко се нормализира. Пълни памперса по 2-пъти на ден и нощем си спи спокойно.
Виж целия пост
# 2
Моята дъщеря от Лактана Био 3 се запича. Започна с Милумил и Хип няма проблем, макар че Хип с Лактана са сходни. Естествено че ще го смениш, щом не му действа добре на детето. Аз много исках да я храня с Лактана тъй като е много вкусно АМ обаче не се отразява добре, другите са за предпочитане  Peace
Виж целия пост
# 3
Хм....днес е добре работата с отпадния материал...ух, дано е добре с Милумила, толкова го харесва милата.......
Виж целия пост
# 4
   Защо не пробваш да и смениш режима на хранене.Вече е достатъчно голяма.До колкото разбрах преди млякото не яде нищо.А и щом сте на кухня,чудесно.Вечер към 7 и предлагай супичката,а преди да заспи мляко.Поне аз така процедирам с моите.Изпиват към 70-80 грама,но си го искат.А и така се засищат,че си спят до 8-8.30 сутринта.
  А по отношение на марката мляко,не мисля,че се запича от него.Както казваш,поне едното щеше да даде резултат.От раждането ние сме на Фризо,сега на Фризо3.Има вкус на ванилия и се харесва на децата.
Виж целия пост
# 5
И аз да споделя - от новия Хипп 3 плюс и моят син се запича, ака със зор твърди топчета.
Принципно редувах Лактана 3 с розов Хипп 3, но след запичането реших и купих Аптамил 3, като много се колебаех между него и Милумил. Ако не го хареса, ще му взема Милумил.
Явно, че всяко хубаво нещо, което стъпи на нашия пазар с времето го развалят...
Пандора, давай й Милумила, щом го харесва и го пие. Фризо 3 е с много голямо съдържание на захар, убийствено силна миризма на ванилия (според мен синтетичен ванилин), Нестлето е водица гола...

П.П. А освен запека, който предизвиква, реших да не го давам вече, защото вече има добавен флуорид в съдържанието.
Виж целия пост
# 6
  Защо не пробваш да и смениш режима на хранене.Вече е достатъчно голяма.До колкото разбрах преди млякото не яде нищо.А и щом сте на кухня,чудесно.

Ами, защото и се спи, а тогава на децата не им се яде. Иначе седи с нас на масата и си взима нещо, което пък води до още по-категоричен отказ на вечеря.
Мерси за инфото за Фризото.

Sourcherry, съгласна съм за Nestleto - гола вОда, а за ХИП-а и аз не бих се върнала на него заради флуорида.
Виж целия пост
# 7

Реших да купя Nestle Junior синът ми се запече 2 дни го чаках и му дадох пюре круша и праскова. На 3 ден имаше същите топчета като при вас. Акаше  много трудно с големи напъни. Другото което установих е, че не го засища. Пие АМ сутрин и вечер преди лягане. Да но се будеше през 3 часа нощем да яде(22часа, 1часа,4:30ч).

Ми моЙто с Джуниъра нЕма проблеми на "митницата" newsm78 До стомах си е явно.
Виж целия пост
# 8
Моята е на Аптамил 3 и няма проблеми с изхождането. Пълни памперса средно по 2 пъти на ден.
Ние минахме на 3-ката след като навърши 1 година и малката прие смяната на млякото нормално.
Виж целия пост
# 9
От както давам АМ все е Милумил,стигнахме и до Милумил 3,
уж, сменен състав , уж, не знам си какво, не е реагирала със запек на това мляко.
Сега се сещам, още в началото и бях взела едва кутия Фризо, и тогава ми направи
впечатление ,че се запекаха нещата . Ммм, да, затова купих Милумил.
Ох,  старост- нерадост. Blush
Виж целия пост
# 10


 Аз давам Аптамил 3 от 6 месечна възръст.Запек не е имал, но в последно време се изхожда по начина по който описваш при София.Забелязах, че е от твърдана храна, т.е. пюретата.Купувам за след 10 месец, те са като манджи.Давам плодове и те помагат, но в никакъв случай не смятам, че млякото запича.Какво ти пречи да й даваш от взривоопасната смес по-често след като й действа?Вариант с фреш пробвала ли си, след като не долюбва пресните плодове?
Виж целия пост
# 11
Моята е на Аптамил 3 и няма проблеми с изхождането. Пълни памперса средно по 2 пъти на ден.
Ние минахме на 3-ката след като навърши 1 година и малката прие смяната на млякото нормално.

Същото е и у нас, само дето е моят.
Виж целия пост
# 12
Честит рожден ден първо! Да сте живи и здрави!
Според мен това не е запек, ако ходи всеки ден. А дали е твърдо или меко това зависи от много неща и храната е само едно от тях. Мойте от 4-5 мес откакто ядат друго освен мляко, единият ходи кашаво, а другият като вас - топчета като на коза  Laughing Питала съм педито няколко пъти, според нея, ако е редовно и ако няма видими болезнени напъни не е проблем. А и на 1 год вече млякото не е основна храна та да мислиш, че непременно е от него. Аз опитвах да давам на единия шипки, банани, моркови и ориз, на другия пълнозърнести продукти, ябълки....все тая. Явно си е до организъм. Така че според мен не трябва да се притесняваш.
Виж целия пост
# 13
Мерси за пожеланията   bouquet
мхм...може да си е до орагнизъм, каката беше голям спек, като по-малка, а яде много плодове и зеленчуци  Rolling Eyes Спомням си, една акушерка в Токуда ми разказваше как децата и ядат едно и също, с еднакъв режим, обаче едното е все запечено....дано отмине, както стана при кака и, че беше много гадно.
Виж целия пост
# 14
Моята е на Аптамил 3 и няма проблеми с изхождането. Пълни памперса средно по 2 пъти на ден.
Ние минахме на 3-ката след като навърши 1 година и малката прие смяната на млякото нормално.

И дъщеря ми е така , няма проблеми.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия