Дезинфекциране ... Хепатит А?

  • 1 207
  • 5
Здравейте.
Първо се извинявам, ако някъде вече е обсъждано, но търсачката не ми показа нищо.

Ще съм благодарна, ако някой ми каже как се дезинфекцира жилище, в което има болен от Хепатит А?

Препарати, изваряване, всичко каквото се се сетите ще ми е от помощ.

Благодаря Ви предварително.
Виж целия пост
# 1
Първо спазване на много добра лична хигиена. Иначе мисля че стандартното почистване и пране е достатъчно.
Друго нещо, което бих ти дала като съвет е инжекция гама-глобулин. Имах приятелка, която се разболя от хепатит А и помня че тогава ми биха. Сега вече има и други разни ваксини, най-добре попитай gp-то си.
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти за отговора. Аз не съм толкова "боса" по темата, защото приятелят ми е карал хепатит. Тогава аз не се разболях. И инжекция не ми биха. И вкъщи кой знае какво не направих по въпроса, освен основно изпиране, измиване на посуда и почистване.

Питането ми е, защото сега сестра ми се е разболяла и има малко дете. Та, да се предпази то, ако може и ако не се е заразило вече. Tired
Много е притеснена жената.
Виж целия пост
# 3
доместос за пода, спирт /препарати на спиртна основа за останалото. може да се обсъди и ваксинация...
Виж целия пост
# 4
Хм, има антибактериални мокри кърпи в голям пакет на бензиностанциите на Лукойл... От онези, сините. Можете да минете всички повърхности, дръжки на вратите и т.н.

Но не знам дали това би било достатъчно... Поне не би навредило!

Дано се размине!
Виж целия пост
# 5
Благодаря ivonska .
Обадих се да му кажа да вземе такива кърпи. Сега той е при детето, като единствен от рода карал хепатит.
Сестра му е в болница.
Днес са му правили изследвания. Засега му няма нищо на малкия.

tonev за ваксинация нищо не са казали, нито са му сложили гама-глобулин.

Още веднъж Ви благодаря за помощта.  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия