Нощно напикаване при дете

  • 4 525
  • 13
Здравейте всички,

сина ми е на 8 години и от няколко години страда от т.нар нощно напикаване. То си се води нощно, но при него се случва по закон винаги между 5 и 7 сутринта.
Водили сме го при разни лекари, не откриха физиологична причина за това, според тях детето има много дълбок и спокоен сън и не усеща. Склонна съм да вярвам в това донякъде, понеже доста пъти ми е правело впечатление че много трудно се събужда, а се е случвало и да се вдига страхотен шум около него, а той изобщо да не реагира. Разни познати, приятели казват че ще го израсте, но вече наближава 9 години, а това все още се случва и аз се притеснявам все повече и повече. Чувала съм че има случаи при които този проблем го има и при възрастни хора, а не искам с моето детенце да се получава така.

Моля, ако някой се е сблъсквал с подобен проблем и има някакво решение, да сподели. Благодарна ще съм на какъвто и да е съвет.
Успешен ден на всички желая.
Виж целия пост
# 1
Виж тука:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=99824.0
Виж целия пост
# 2
Здравей,наистина това е ужасно депресиращ проблем.Чувството детето ти да се събуди в локвичка е кошмарно.Моят голям син,който сега е на 10 се напикава нощем от 2 годинки.Не съм го водила никъде,надявах се да отмине от самосебеси.Имаше периоди на леко затишие.Чак сега от 3-4 месеца започна почти да не случва или ,ако се случи е съвсем малко само в слипчето.Никога не съм му се карала.Майка ми все казваше,че е на психологическа основа #CrazyВсичко е възможно newsm78В крайна сметка сега проблема почти изчезна и дори синът ми ще отиде на зелено училище PeaceЗнам,че се дават билки,но аз не стигнах до там,просто израстването му повлия като,че ли.От сърце ти пожелавам леко разрешаване на проблема  bouquet
Виж целия пост
# 3
Ако щеш вярвай, ама позната ми разказваше как детето й до 11-12 год страдало от това, просто го оперирали от апендикс и проблемът с напикаването изведнъж с операцията изчезнал Shocked Без майтап !
Виж целия пост
# 4
Ако щеш вярвай, ама позната ми разказваше как детето й до 11-12 год страдало от това, просто го оперирали от апендикс и проблемът с напикаването изведнъж с операцията изчезнал Shocked Без майтап !

Моя съвет е щом знаете в кой часови интервал се напишква, просто да го будите и да го изпишквате точно тогава.Имала съм подобен проблем и единствено по този начин успях да го разреша.
Виж целия пост
# 5
Ritta_MI
  Това, че се напикава между 5 и 7 часа, съвсем не е случайно.
   В тази последна фаза на съня - рем фазата е най-активна, най-много се сънува и това най-често са т.н. отработващи сънища. Отработващи някакви проблеми сънища, след които, психо/емоционалното напрежение спада. Сиреч сънуването е много полезно за психиката, един много добър психотерапевт.
Виж целия пост
# 6
Напикаването е една от най-честите детски неврози. За патологично се счита редовното напикаване след 3годишна възраст. Според някои автори границата е 4 години. Различават се следните видове напикаване:
 
Нощно – enuresis nocturna
 
Дневно –enuresis diurna
Нощната енуреза може да се счетае и с дневна по време на следобедния сън.
Изпускането по малка нужда у малки деца по време на игра и смях не е дневно напикаване!
Първично – enuresis persistens (продължаващо) - когато физиологичното напикаване продължи след 3 (4) години.
Вторично – enuresis aquisita (придобито) - ако детето е спряло да се напикава и след продължителен период (с години) започне отново да се подмокря.
Различават се още временно и постоянно напикаване.

Пълната статия - Нощно напикаване
Виж целия пост
# 7
Здравейте момичета, имам приятелка и момиченцето и е на 9 годинки и все още се  Sad .И се разнасят с найлоните,събуждат се през нощта да се изпшкат, за да няма мокра нощ.Много депресиращо е за детето, а то няма вина.И съм прочела почти всичко по тази тема.Ако има някой който може да ме посъветва с какво мога да им помогна ще съм ви благодарна.  bouquet
P.S. Чувала съм за прахчета но не знам как се казват и дали има ефект.
Виж целия пост
# 8
На детенцето на приятелка (8-9 годишно) правиха изследвания в Пирогов и й бяха казали, че е спина бифида. Казаха им да ходят на минерални бани във Велинград.
Виж целия пост
# 9
Аларма за нощно напикаване помага.
Виж целия пост
# 10
Аларма за нощно напикаване помага.

За първи път чувам за такава аларма....Може ли малко повече инфо?
Виж целия пост
# 11
На моя приятелка на детето педиатър - доцент изписа лекарства , но не им знам името. За съжаление не е успяла да ги намери в Аптеките , тъй като са около 60 - 70 лв. Ще я попитам за името на лекарството и ще пиша.
Виж целия пост
# 12
Здравейте мамчета,ние имаме същият проблем и вече съм сериозно притеснена.Сина ми е на 12г и се напишква често само нощем.Ходили сме в Пирогов при Кънчев ,в Хисаря ,при Анадолийска в 3та Градска и нищо.Пили сме Адиуретин,Дриптан всичко е само моментно и после пак.Виждам ,че този проблем вече го изнервя и стана вече доста избухлив.Помогнете с някакво решение на този проблем,четох старите теми и ще пробвам с Птичето просо.Четох за меда ,лимона и яйчените черупки.По колко се смесва да пробваме и това?Благодаря  предварително.
Виж целия пост
# 13
Видях я в електронния магазин aukro.bg. Там е описано накратко как действа. Надявам се, че наистина действа. Все пак американците са я измислили.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия