Община Варна иска да затвори Логопедично у-ще и Логопедична детска градина-Варна

  • 2 722
  • 16
Община Варна планира да затвори от догодина Логопедичното училище, което има кабинети по райони във варненските училища, като прехвърли логопедите към училищата. Така, обаче, при първите съкращения кабинетите ще бъдат закривани. До миналата година училището беше към Министерството на образованието, от миналата година се води към Община-Варна. Също на следващата сесия ще бъде повдигнато закриването на Логопедичната детска градина, за която се говори, че сградата и теренът, които са много апетитна хапка ще бъдат продадени. А също и на Оздравителната детска градина в Чайка.
Виж целия пост
# 1
Извинявай откъде е тази информация?
Виж целия пост
# 2
Първо варненските вестници. А после и от майка ми, която е логопед и от самата ЛДГ.
Виж целия пост
# 3
дано не е вярно  Crossing Arms

макар че за жалост не бих се очудила ако е така...  Sad
Виж целия пост
# 4
и какво може да се направи?
сериозно питам
прави ми впечатление , че все по-голяма част от децата са с логопедични проблеми , на които не се обръща внимание
Виж целия пост
# 5
Не съм чула нищо по въпроса, може ли линк към тази новина?
Виж целия пост
# 6
Честно казано- не знам. Но и аз мисля, че трябва да се направи нещо. Дъщеря ми е в ЛДГ. Когато я приеха, и се губеха съскавите, шушкавите звуци и звука к. Промяната за година и половина е невероятна. Освен другото, и самото дете стана по-контактно.
Засега се надявам, че на общинската сесия ще вземат решение да оставят нещата както са, но ако действително има имотни интереси, не ми се вярва. Освен всичко друго, срамота е на фона на целия недостиг на детски заведения да закриват вече съществуващи такива. Не знам и синдикатите къде блеят. newsm78
А за Логопедичното у-ще- ако се е налагало да ходите на частно, сигурно знаете, че процесът е дълъг и скъп. Преди 4-5 години, когато племенникът на мъжа ми ходеше, цената беше 5 лева за 30 мин. Предполагам, че сега ще е двойно. Сложете го два пъти седмично за около година, ако проблемът е по-лек. При това Логопедичното у-ще изследва децата от последната група на ДГ до  1-2 клас, а на частно човек ходи едва, когато проблемът се е задълбочил.
BENI, аз го четох преди няколко дни във варненското приложение на Труд, но в интернет не мога да го намеря. newsm78
Виж целия пост
# 7
Момичета, член съм на Сдружение за инициативи по заекването /СИЗ/.
Поддържаме връзка с логопеди, невролози,психиатри, професионално свързани с логопедията.
Свържете се с нас- ще помислим как да ви помогнем, за да не се стига до закриване на тези обекти.
www.zaekvane-bg.com
Виж целия пост
# 8
Ето я статията  http://moreto.net/novini.php?n=39647
Виж целия пост
# 9
 #Crazy Ужас!
Моето дете е с логопедични проблеми, и не мога да си представя такава наглост от страна на ОБЩИНАТА!
Виж целия пост
# 10
Днешна статия от в-к Позвънете:

Варненци смаяха европейци с логопедичната си помощ

Само дето написаното е голямо превъзнасяне, което няма нищо общо с действителността! Вярно, че специалисти минават в първи клас и насочват децата, които имат нужда към логопедичните кабинети, но там местата са крайно недостатъчни и на практика се работи само с малка част от тези деца!
Виж целия пост
# 11
И да построи  няколко блока там ?.... или друго с фондовете ...
Виж целия пост
# 12
Прочетох статията, но не разбрах, защо ще бъдат закрити ?!? Струва ми се абсурдно, явно сегашната система е добре работеща, защо ще я променят ?
Виж целия пост
# 13
ей и ако това направят вече ще им дам приз ''най -лоша община в българия''
и ще ги разнасям по целия свят
за убиване са #2gunfire
Виж целия пост
# 14
И ние ползваме логопед в ПГ в училище,много съм доволна от логопедката и не мога да повярвам какво се опитват да направят с училището и Логопедичната градина.Лошото е ,че може да стане тихомълком, а нараства броя на децата нуждаещи се от логопед.Дано тези в общинският съвет се осъзнаят,иначе не ми се мисли занапред как ще е при нарастващия брой на деца с проблеми в говора.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия