Възможно ли е бабата да вземе болничен при заболяване на дете

  • 6 546
  • 6
Интересува ме възможно ли е и в какви случаи бабата,а не родителите, да вземе болничен ако детето се разболее?
Виж целия пост
# 1
Хм!Интересно! Ще чакам отговор и аз!
Виж целия пост
# 2
да, но ако ме не лъже паметта до 10 дена за една година
Виж целия пост
# 3
И мен това ме интерисува
дано някой компетентен се включи по въпроса и ако може да се цитира закон или какво ще да е да се знае може  или не
Виж целия пост
# 4
Побутвам темата напред.Няма ли някоя мама юристка или здравен работник или с такива роднини?
Виж целия пост
# 5
Болничен лист за гледане или придружаване на болен член от семейството се издава, при условие че в мястото, където пребивава болният, няма друг незает на работа член от семейството му, годен да гледа или да придружава болния. Това обстоятелство се установява с декларация на осигурения, на когото се издава болничният лист, която се прилага към болничния лист. Лекуващият лекар или ЛКК вписва в личната амбулаторна карта на болния името, на когото е издаден болничният лист за гледането му, името, местоработата, постоянния адрес, родствената връзка с болния, размера на отпуска, номера на болничния лист и обстоятелството, че е приложена декларация към него. Данните от болничния лист - номер, серия, начало и продължителност на отпуска, се нанасят и в ЛАК на лицето, на което е издаден болничният лист.
Това е чл.39 ал.1 от Наредбата за медицинската експертиза на работоспособността.
Декларацията може да се изтегли от тук


Виж целия пост
# 6
Може. Току що видях, че бабата е част от семейството според тази наредба.
Членове на семейството" са съпругът, съпругата и техните възходящи и низходящи роднини по права линия.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия