До мамите с високо кръвно по време на бременността

  • 22 740
  • 22
Здравейте, искам да ви запитам как е протекла бременността ви и раждането.
Аз съм бременна за втори път/първия росих секцио/ и доктора каза, че за сега няма проблеми да родя по нормален път, но от многото четене из форума взех да се притеснявам, че може нещо да се обърка.

Другият ми въпрос е някоя от вас лежала ли е в патологията заради високото кръвно - какви изследвания са й правени и какво лечение, че аз ще влизам за известно време, но ме е страх да не стане по-зле работата.

А също и дали сте правили изследването - белтък в урината?
Виж целия пост
# 1
Здравей!
По редица неясни причини аз от 15-16 годишна имам проблем с високо кръвно.
В началото на бременността си поддържах ниско такова 110/80, но след 5 месец се качи на 140-150/90.
Лекарката ми изписа хапчета Допегит (ако не се лъжа)  и започнах диета (изключих някой рискови храни и напитки, както и солта). До последно трябваше да се пазя, да съм спокойна, да не се преуморявам (което психически, така и не се случи от сем.проблеми)...Следяха ми и урината...Изследването за белтък в урината е задължително, заради прееклампсията.
За начина на раждане не мога да ти дам съвет...аз раждах секцио поради седалищно предлежане и съпътстващите ми нещица...не знам какво бих решила сама за себе си про втора бременност и нормално-разположен плод.


Виж целия пост
# 2
Аз вдигнах кръвното в началото на 8-ми месец, правиха ми изследвания на бъбреците и консулация с офталмолог. Пих Допегит, спазвах диета, без солено ,пържено, без кафе и шоколад. И на мене редовно ми изследваха урината за белтък. Редовно ми записваха тоновете на бебето и ми правиха доплер.
Родих секцио 34 дена преди термина, иначе имаше опасност за бебето.
Смятам че при добро наблюдение няма да имаш проблеми, и ако успеете да поддържате кръвното в що-годе допустими граници ще може да родиш и нормално
Късмет и лека бременност до края
Виж целия пост
# 3
На мен ми предизвикаха раждането, заради високо кръвно. Лежах 2 дена нещо не ме лекуваха само ми мериха кръвното и  допегит и следене на урина. Начина на раждане лекаря решава. Другото го знаеш без сол, тлъсто, нерви и т.н. Канела сваля кръвно. Мисля, че беше важно долната граница да е под 100, горната не е толкова важна.
Виж целия пост
# 4
И при двете бременности вдигах кръвно. С 1вата обаче нямах проблеми, освен че лежах за задържане във 2ри месец. Родих нормално 20 дена по-рано, с изтекли води.
2рата ми бременност като цяло не беше лека. 1во плацентата ми беше ниска. Изследванията ми бяха в норма. Не съм пила лекарства за кръвното. Родих нормално в 34-35та г.с. с кръвно 155/100. Не са ми предизвиквали раждането. Спукаха ми мехура в предродилна зала.
Виж целия пост
# 5
Благодаря за отговорите.

По-скоро ме притеснява факта, че при високо кръвно може да се получи отлепяне на плацента, а знам ли може и още нещо, а мисълта ми е ако кръвното е в норма по време на раждането и изведнъж се вдигне, какво може да стане.

А и това, че ще лежа в болницата също ме притеснява, защото бях чела тук из форума, че една мама уж ей така била влезла за изследвания и накрая си излезла за съжаление самичка, защото я тъпкали с некви системи с антибиотици и бебето заминало милото.
Виж целия пост
# 6
Не знам с какво ги тъпчат.
Аз започнах бременността си при лекар, който работи в патологията на АГ-то тук в града. Уж познат туи-онуй...и като ме видя с мойто кръвно ми исписа веднага Диазепам  #Crazy...Бях едва в 5-6г.с когато според него трябваше да се тъпча с успокоителни...Доста се шашнах в началото, ама се освестих и отидох при друг лекар навреме...
Виж целия пост
# 7
Здравей !Винаги съм била с ниско кръвно, но влязох в болница с кръвно 160/110 в 33 г.с. .Две седмици бях на системи и хапчета. Запис на тонове сутрин и вечер, мерене на кръвното 4 пъти на ден. 3 пъти пълна кръвна картина + белтък. Два пъти ми преливаха плазма . И май това беше. Кръвното не ми падна под 140/100 . И тъкмо да ми насрочат секцио и почнаха контракции . Но за два дни само 3 см разкритие , тоновете на бебо се загубиха и го извадиха по спешност 2 дни преди да вляза в 9 месец. За щастие сега и двамата сме в отлично здраве.  А аз се радвам на един малък лакомник , който се роди 1970 гр , а на 2,5 месеца беше 4760 гр само на кърма. Както върви скоро няма да личи , че се роди преждевременно  Grinning
Виж целия пост
# 8
Здравей,и аз с втората бременност имах проблеми с кръвното още от 4 мес.Доки ми изписа допргит и диета-безсолно,без пикантно,мазно ,кафе,кола и т.н.В 8 месец ляжах в МД заради  кръвното,няма нищо страшно-правят ти пълни изследвания-кръвни и урина(диуреза),Събираш всичката си урина за 24 часа и я изследват,за белтък май.Ако се  налага ти слагат система(най-вече с плазма),пиеш си лекарствата и така.Важното е ,че там си под постоянно наблюдение
Виж целия пост
# 9
При първата бременност ми откриха и поставиха диагноза хипертония. Пиех Допегит 3 пъти на ден и така успях да поддължам кръвното в нормално допустими граници. Много се панирах от много инфопмация в нета, от нсяка едно вариране на кръвното и аз се стресирах от възможния риск за отлепяне на плацентата във високите месеци. В началото на 9-тия месец кръвното ми скочи на 160/100, имах белтък в урината, надух се, бях с прееклампсия. Приеха ме в болницата ,където няколко дена бях на системи, инжекции и редовно мерене на кръвното, като го смъкнаха до 120/80. На четвъртия ден от приема ми ми изтекоха водите и си родих нормално за 2,5 часа. Бързо и лесно. От лекарката си зная, че хипертоничките раждат бързо и лесно, изтрелват бебетата като тапи, така стана и при мен. Една файда да има от пустото високо кръвно  Mr. GreenРодих едно голямо бебе, противно на очакванията - 3,750 кг и 51 см.

Допегита продължих да пия и по време на кърмене, както и сега с втората бременност. Вече съм в 6-ти месец и с едно хапче на ден и много спокойствие нямам оплаквания, дори на консултация ми го изкарват винаги ниско 110/70. Надявам се да няма проблеми и до края.
Виж целия пост
# 10
Момичета, а колко време, след като ви изписаха Допегита започна да ви действа, веднага ли? Аз го пия от 2 дни  горната граница ми се нормализира, но долната е около 100-105. Утре съм на преглед и като чета има вероятност да ме оставят в болница, изпадам в ужас направо.
Виж целия пост
# 11
Моето кръвно се вдига по време на бременност и става нормално,иначе е много ниско.
Правила съм изследвания за белтък-отрицалне са ми били.
Виж целия пост
# 12
Момичета, а колко време, след като ви изписаха Допегита започна да ви действа, веднага ли? Аз го пия от 2 дни  горната граница ми се нормализира, но долната е около 100-105. Утре съм на преглед и като чета има вероятност да ме оставят в болница, изпадам в ужас направо.

Няма защо да изпадаш в ужас. По-добре е да си в болница и да те наблюдават.
На мен Допегита не ми подейства. Цяла седмица стоях в Окръжна, докато горе долу свалят кръвното. Секциото ми беше 12 дена преди термин.
Виж целия пост
# 13
nana77 за това си права. Че иначе седейки си в къщи в такива филми се вкарвам... Ама самата идея да съм в болница, направо ме побърква. Изпадам в ужас от системи, инжекции и т.н. А за колко време се влиза в болница? До края на бременността ли?
Виж целия пост
# 14
И още един въпрос - какво трябва да си взема за болницата? Нещо задължително?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия