Натраплив навик, безумна игра или повод за притеснение?

  • 1 456
  • 9
Сега, да ви питам!
Моят син от много дълго време име една особено непонятна за мен игра с прането. Понеже живеем на първия етаж от къща и нямаме никаква тераса, нито пък място, където да си направя простор, прането ни се суши вкъщи на 2 сгъваеми простора. Първоначално имахме и един вътрешен, който го махнах, защото Йоан откачаше като видеше дрехи на него. Мисля, че се страхуваше от тях, но едновременно с това искаше ние да ги люлеем. И наблюдаваше това с огромен интерес и тревога. Rolling Eyes След като махнах този простор, дрехите вече са на неговата височина и той почти непрекъснато е около тях. Люлее ги (между другото по-отдавна пък ни караше да люлеем де-що нещо виси, ама ние с много зор успяхме да го отучим от този навик ooooh!) , гледа ги, сваля ги, пак ги слага на простора, пак ги гледа, пак ги люлее - по цял ден. Не мога да не пера, нямам как да направя простор на друго място и просто не знам какво е това чудо! Shocked Да се притеснявам ли, да го приема ли просто за някаква игра, която той си е измислил или е добре да продължа да умувам къде да си простираме прането.
Имат ли и вашите деца такива натрапливи и странни игри? Кажете, моля, да знам да се тревожа ли или просто да го оставя да се насити (макар че доста дълго време вече продължава това безумие)? newsm78

Моля да не местите темата в друг форум, защото искам съвет само от вас, които знаете моите проблеми.
Виж целия пост
# 1
IEPPE,
не знам дали тази игра на Йоан е повод за тревога, Аз не виждам какво тревожно виждаш в това, че на детето са му интересни дрехите, Според мен той просто ти подражава вижда, че ти се занимаваш с тях простираш ги една по една и той сигурно си мисли, че това е нещо важно и затова му отделя толкова внимание,
А за твое успокоение ще ти кажа, че и моят големият имаше доста странни игри - в началото много се забавляваше да отваря и затваря вратата на пералнята, ако го оставех по цял ден ще се занимава с това, после обичаше да греда как се въртят дрехите в нея, но отдалече скрие се под масата и от там наблюдава как се движи ту напред ту назад, но това отмина от само себе си  като видяр че едно и също действие извършва тази пуста въртяща се машина престана да се интересува от нея,
След това дойде периода на мамините несесери  -  и аз искам лак и аз искам червило и тн.
Аз мисляр че те се забавляват и в същото време научават за всички дейностир които ние възрастните извършваме, според мен е добре да го оставиш да отмине този интерес от само себе си и той сам да реши, кога вече не му е интерресно,
много прегръдки и целувки от нас,

    
Виж целия пост
# 2
И ние си имаме подобни изпълнения,които не ми се виждат в реда на нещата. Например идва да ми съобщи някаква дума,която не означава предмета който сочи,изчаква и настоява докато получи отрицанието ми и в момента в който го получи  си изпълнява някакъв ритуал в точна последователност всеки път , и това може да се прави по цял ден. И изобщо като зацикли на някакъв вид игра трудно е за измъкване. Но все пак при нас си има някакво отклонение в поведението ,което пораждаше съмнения за аутизъм.
Виж целия пост
# 3
Хехе, явно му е интересно, остави го детето да се забавлява или пък ако цапа прането  newsm78 някъде скътай просторите. Замислих се Илиян какво прави, при него са много щуротиите, подобно е играта с една хавлия, по-точно неговата, виси на врата на гардероба да съхне  Embarassed и е на една негова ръка разстояние от креватчето му. Когато го напъхам в креватчето да знам, че поне за малко няма да се пребие и отида нещо да свърша, започва бясно дърпане на хавлията, до момента до който успее да я откачи (което не е много лесно) и това всеки път, когато хавлията виси там, може да го прави до безкрай.
Другото ново е, че си докопва някаква дреха, захлупва си я на главата и така ходи, то му е тъмно, май му е и малко страшно, но май му харесва да се страхува  Crazy, маха в един момент почва да се смее истерично и хайде наново.
Вътрешния простор го слагам само зимата и го затварям в спалнята (малкият да няма достъп до него), защото то е люлеене, то е дърпане на дрехи, то е чудо...
Отделно любими занимания са: да ми набара гримовете и да се прави, че се гримира, да мирише парфюми, да вади всичко от шкафчетата и после да прибира (оглежда едно по едно нещата и ги подрежда и това също може да го прави мноооого дълго), да глади с ютията (студена разбира се) и какво ли още не.
Ето, Яни е със същия проблем като Йоанчо и той ги докарва такива "странни" игри, не се притеснявай за детето, пък за прането, не знам къде да го "скриеш"  Thinking
Виж целия пост
# 4
Ами, благодаря за отговорите, ама искам да уточня, че мен не ме безпокои това, че си играе с дрехите, а продължителността на това занимание ooooh!. Това му е основната игра. Може и наистина да е просто интерес, защото и е взел непрекъснато да се разсъблича, да си сваля чорапите и да взима нови от простора, за да ги обува и някакви подобни неща. Ох, явно вече съвсем съм изперкала и аз самата! ooooh!Вглеждам му се на горкото дете за всичко. Но, какво ви обяснявам, вие най-добре знаете! Heart Eyes
Виж целия пост
# 5
Пак аз да си кажа за дрехите Embarassed
Защото висят... Поне при нас е така, виси ли нещо трябва на всяка цена да се дърпа  Crazy и разбира се, колкото по-непозволено, толкова по-интересно...
Явно дрехите го провокират с нещо, прави си някакви асоциации, ама можеш ли да знаеш какви  newsm78 , не мисля, че трябва да се притесняваш, целувки на юнака  Heart Eyes
Виж целия пост
# 6
Да ти кажа сина ми на тази възраст също имаше странни занимания.Той пък обожаваше да си играе с ключове .Въобще избираше нетипични за игра предмети. Когато ходих при невролози и психолози ,като им разказвах , казаха че няма нищо необичайно в това- " играчките са измислени от нас възрастните" така че спокойно ,ще отмине.
Виж целия пост
# 7
Нормално е спроред мен!
По скромните ми наблюдения деца с въображения си и граят сами добре. Ако тези игри не са съпътствани от отказ или невъзможност да се откажат от тях, да играят с други хора и въобще избягване или невъзможност за установяване на контакт с други хора - не мисля, че има проблем.
Успех и споко!
Виж целия пост
# 8
По този повод искам да кажа, че с големия изпадам понякога в паника и бяс Rage Rage На всяко прибиране от разходка мие ръце и крака и отива да се преоблече..да, ама не-сваля дрехите и вместо да облече тези за в къщи, той си изважда спалните завивки и започва едно увиване, едно омотаване-ум да ти зайде smile3516 Най-обича да си завива главата с чаршафа и това което му се влачи казва, че било неговата коса #Crazy аз му обеснявам, че мъжете не е редно да носят дълги коси и т.н. а вече категорично му забранявам да играе тази игра.А като по-малък си увиваше главата като чалма....И аз самата се чудя и като ме хванат сестрите крещя като изоглавена smile3514
Виж целия пост
# 9
Споко и Крис това лято много обичаше да си играе с прането, което баба му простираше на двора. Ходеше и потупваше чаршафите и по-дългите дрехи, защото явно му беше интересно, че са мокри, а после изсъхват.
Племеницата ми пък с часове можеше да върти едно зайче за ушите и да го развива. Виждала и съм и други деца да играят подобни игри. Явно нещо в полюшването ги привлича. Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия