Метод на Д-р Йоген Йонас за изчисляване на фертилните дни според луната

  • 34 864
  • 74
Здравейте!
Какво ще кажете за метода на Д-р Йоген Йонас ?  newsm03
 Попаднах на два много интересни сайта по този повод: www.Dr. Eugen Jonas - The Skeptic's Dictionary - Skepdic.com и www.moonsigncalendar.net/plannedChild.htm. Тук не става дума за хапчета или билки а за голямото влияние което оказва луната за фертилността на жената.  Аз лично ще опитам. smile3523 smile3503

От все сърце желая скорошна радост на всички!  bouquet  bouquet

Виж целия пост
# 1
Ммм, не знам   Thinking, много фантасмагорично ми се струва...

Като ти се занимава, пробвай..., но според мен само ще си загубиш времето!  Rolling Eyes

По-добре си инвестирай времето и усилията в нещо по-"земно", като мерене на БТ и ову тестове! Просто съвет!  Flutter

Успех и дано скоро да се похвалиш!  Peace
Виж целия пост
# 2
 ooooh! Майкооо, 'сякви малоумници взеха да решават 'сякви проблеми по всевъзможни малоумни начини. Яд ме е, че човек лесно им се връзва, когато е в безизходица. И аз самата какви неща съм си причинявала, къде от невежество, къде от надежда...

Аз лично само ще посъветвам да си инвестирате/аме времето в други неща и методи. Като среща с добър лекар, който да даде адекватни съвети например. Или както деситалее е казала: тестове за ову, БТ и т.н.
Виж целия пост
# 3
Вижда ми се малкоооо ...... как да кажа ...... без да обидя .........  Crazy

Луна, звезди, море .... няма ли здравословни предпоставки и кекс, забрави! И луната не може да помогне! Peace
Виж целия пост
# 4
Здравейте отново!  Hug
Тук става дума за учен открил взаимовръзката между астрологията и фертилността на жената.

      Ето извадка от сайта на http://www.zachatie.org:
"В края на 50-те години, чешкият лекар Dr. Eugen Jonas направил почти революционно откритие: заедно с менструалния цикъл съществува втори, индивидуален цикъл (зададен още от самото раждане), обуславящ предразположеността към зачатие и с абсолютна точност съпровождащ целия репродуктивен живот на жената. Цикълът отговаря на тази фаза на Луната, която предхожда рождените данни на майката. Всяко възвръщане на съответните фази на Луната, означава за конкретната жена най-благоприятния период за зачеване (фертилен период) и възпроизводство. За определянето на Лунните фази е необходимо да се знае часа на раждане. В случай, че Вие на знаете своя час на раждане, бихте могли да се ориентирате като смятате за свой рожден час 12 часа през деня.
Последващите обстойни изследвания дали поразителен резултат, ако за зачеване се използват най-благоприятните дни от вторият цикъл, то 85% от зачатията стават при смяната на фазите на Луната и само 15 % - на известния биологичен цикъл. "


      Ето ще сайтове в които става дума за този метод :
http://www.exploreastrology.co.uk/astrology-and-fertility.html
Dr. Eugen Jonas - The Skeptic's Dictionary - Skepdic.com
http://www.moonsigncalendar.net/plannedChild.htm  (сайта съдържа калкулатор изчисляващ твоя индивидуален ден ден на зачеване. Използвай преводача на гугъла)
                                         



Аз лично ще опитам. Защото това е един безвреден и безплатен  метод в който единственото което трябва да направя е да си изчисля деня. Естествено не ти се гаранира 100% успех но някой можели да каже нещо което гаранира 100% зачатие? Ако не друго поне е забавно.  newsm47
Виж целия пост
# 5
Това и аз съм го чела, беше ми попадало по друг повод.
По принцип наистина сме много биологически свързани с луната, така че може и да има нещо вярно.
Нацели ми лунния знак тоя калкулатор. На предния ми излезе новолуние, тука ми излиза фазата преди новолуние, която не мога да намеря как се казва на български  Laughing Днес било новолуние. Жалко, че вече си ме тресе ПМС и ми е ясно, че нищо няма да стане Joy

Аз по принцип нямам намерение да се хабя с реални, земни методи, само да се нервя Rolling Eyes
Но и с този нямам намерение.
Ще пробвам да разчитам на късмет и постоянство Crazy
Виж целия пост
# 6
Вижда ми се малкоооо ...... как да кажа ...... без да обидя .........  Crazy
Луна, звезди, море ....
Еми, на тази комбинация май романтика и се викаше  Laughing  К'во обидно може да се каже за нея?!? Ммм?!? Даже направо гарантирам, че със сигурност помага  Mr. Green
Човека само бърка думичката романтика с астронавтика, но ... на кого не му се случва  Thinking
Виж целия пост
# 7
Не бих си губила времето с такива неща , честно  Peace
Виж целия пост
# 8
На мен ми стана интересно.
И другаде съм го чувала този метод.
Обаче, честно с тоя сайт изобщо не мога да се оправя, никъде не виждам да ти иска часа на раждане за калкулирането на каквото и да е. Казва ми само фазата на луната в деня на раждането ми...  Confused.
Принципно не вярвам особено на такива неща, ако обаче ти успокоява психиката - що пък не. Това обаче в никакъв случай не би трябвало да отрича класическата медицина...
Виж целия пост
# 9
Здравейте отново! Hug
Може много да се говори върху влиянието на луната върху живота на земята. smile3529 Лично аз намирам връзка. Защото при мене (правя графика на БТ от декември месец 2008) БТ измерена в деня в който според Луната ми е най-силен за зачеване е много близка до БТ в деня на моята овулацията!  Ill
Разбира се всички сме различни и всеки има право на виждане и мнение което аз уважавам.  Heart Eyes
От сърце желая на всички ни успех! Heart Eyes  bouquet Heart Eyes
Виж целия пост
# 10
И разбира се не може да става и дума за отричане на традиционната медицина и лекарите специалисти! Просто исках да споделя с вас нещо което може да увеличи вероятността за тъй  желаното от всички нас забременяване. А ако има някой който е изпитал метода на Д-р Йоген и не е дволен нека да каже. А ако някой се интересува ще му кажа как да изчисли с калкулатора кога са най силните му дни за забременяване.


От сърце желая на всички скорошна радост  bouquet
Виж целия пост
# 11
...Може много да се говори върху влиянието на луната върху живота на земята. smile3529 Лично аз намирам връзка...
Ей, Зелено Нещо такова...Аз лично не вярвам в чак толкова силното влияние на Луната върху циклите в човешкия организъм, но пък незнайно защо невероятно много ме привлича и се скъсвам да я снимам или просто  да я зяпам  Mr. Green Heart Eyes Mr. Green
Щом ти вдъхва вяра и надежда - ползвай я  newsm10
Ей ти тук една снимка лично мое дело. Да ти помага, когато истинската се е навряла някъде зад облаците  Hug Не се лигавя - съвсем сериозно се отнасям към мнението ти и ти я давам тази снимка от сърце  Heart Eyes

Виж целия пост
# 12
Може много да се говори върху влиянието на луната върху живота на земята.
Ама разбира се, че има връзка!
 Да знаеш мъж ми как подскача в леглото вечер, по пълнолуние..... ooooh! Ония търтеи, сперматозоидите му, само по пълнолуние се активизират. Дори дърпам щората, та да кротнат малко. Whistling

Не се сърди, но не се стърпях.  Mr. Green
Виж целия пост
# 13
и аз не успях да се справя с този калкулатор, моля зеленото нещо да помогне!
Виж целия пост
# 14
Arght, много добър фотоапарат Mr. Green
Ще си я запаметя, все пак Луната е на моята зодийка  Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия