Къна след химическо боядисване

  • 12 654
  • 9
Здравейте мили дами,

от скоро открих този форум и много му се радвам. Има страшно много информация, и въпреки че още не съм майка, го намирам за много полезен!

Открих с търсачката някои коментари за къната, но да питам моя въпрос понеже не видях нищо за това.

Аз се боядисвам с боя за коса в салон от доста години. Имах чуплива коса, не много гъста, но с дебел косъм, но с времето тя много изтъня и изглежда изтощена. Аз съм само на 25. Подстригах се през януари много късо (старата прическа на Виктория Бекъм - Поб или Пош Боб- не за ядене  Laughing ) и така се отървах от изтощена коса от кичури и боядисване. Не съм се боядисвала от тогава.

Сега искам да се обърна към къната. Всякакви неща четох. Че можело да се къносваш само на небоядисвана коса, или че трябва да чакаш известно време да се измие боята и тогава да къносваш. Че реакцията на къносана коса след боя може да е всякаква и непредвидима. Исках да попитам, някой къносвал ли се е след боя, и колко време след това и какви са отзивите?

Също, аз искам да използвам само къна без индиго или оцветители. Моята коса е тъмна по принцип. Искам да опитам с къна не толкова за цвета, а за да направя косъма отново плътен, понеже четох че къната обвива косъма, а не прониква през него както боята.

Всякакви съвети за новаци в къносването са добре дошли.

Само до допълня, че идея нямам каква къна да търся и не живея в България, но знам че тук в някой индийски магазин не може да няма. Та ако сте ползвали индийска, каква е хубава?  ooooh!

Мерси предварително!
Виж целия пост
# 1
Значи, да ти кажа за къната. Няколко години се къносвах. Резултата постепенно се оформи така - загуба на половината коса. Впоследствие разбрах, че незнам в коя държава, в древността къната се е използвала за обезкосмяване. Веднага спрях. Не  слагах на косата си нищо в продължение на няколко месеца и сега се боядисвам на 2 месеца, горе-долу, но просто съм избрала цвят, който да е близък до моя и не е е проблем. Преди време ходих при един фризьор в моя град, който постоянно посещава някакви семинари, ходи на специализации, участва в конкурси, все в чужбина. Споделих му за моя проблем, и той ми каза, че от доста години западните фризьори тръбят, че къната е много вредна, понеже обвивала косъма и така не му позволява да диша, та затова води до този резултат. Моя съвет е да не си слагаш каквато и да е къна. След като започнах да се боядисвам, нямам проблем с косопада. Лошото е, че май базвъзвратно къната взе своята жертва при мен Sad
Виж целия пост
# 2
Къната обвива косъма-така е.Но да ти опада косата и за това
да е виновна къната Naughty
Шампоан оцветител,къна,тониращи балсами-всичко това обвива
косъма...
Досега половината жени да са останали без коси...
Айде сага...и ние сме учили.
Виж целия пост
# 3
Къносвам се повече от 10 години. Изобщо не ми е оредяла косата, напротив - имам здрава, лъскава и жива грива.  Peace В последно време ползвам само индийска къна, но до преди година ползвах на Арома. Преди време не можах да си купя навреме къна, а случаят беше спешен и се боядисах с безамонячната боя на Лореал. Следващият месец като сложих къната, нямаше абсолютно никакъв проблем. Peace
Виж целия пост
# 4
Аз преди години направих обратната процедура - след къносване се боядисах с трайна амонячна боя. Резултата беше наистина непредвидим - косата ми стана къдрава (едри добре оформени букли) Shocked Фризьорката ми обясни тогава, че структурата на косъма се бил променил и дрън - дрън... Сега косата си ми е права, каквато беше и преди това. 
Та мисълта ми е, че е по - добре да изчакаш напълно да ти израсте косата и тогава да се къносаш. Не се знае как ще се повлияе косата ти.
Виж целия пост
# 5
Благодаря на всички за отговорите. Все още не съм решила какво да правя. Вече 3 месеца не съм си пипала косата и започвам да се двоумя за къната - тъкмо се бях навила. Но как може да опада косата от къна, аз не мога да го разбера физически? Хубаво да не и позволява да диша, но нали и без това косъма който се е подал извън главата и кожата вече е мъртъв, тъй че не съм сигурна дали разбирам.

Ще реша какво да правя и ако се къносам ще напиша резултата тук.

Виж целия пост
# 6
С години ползвах къната на Арома, косъмът наистина става видимо по-плътен, косата ми ставаше много жива и бляскава.  Честно казано за мен това е най-добрата маска за коса. От известно време съм с боята на Casting, защото с боя е много по-бързо и лесно, но честно казано тези дни си спомних ефекта от къната и мисля да се върна към нея. Аз съм минавала от къна към безамонячна боя  и обратно и нямаше никакъв проблем, но съм изчаквала да минат два месеца за всеки случай. Ти нали пишеш, че си отрязала вече косата с боя? Значи не би трябвало да ти направи някаква реакция. Иначе и аз знам, че след ако ползваш къна след амонячна боя, рискуваш да си съсипеш косата.
Виж целия пост
# 7
Galadremin , къносвам се повече от 15 години и косата ми не е окапала  Peace

Първата къна купих от арабски пазар в Израел. Там я продават от чували - на кило .
В Бг ми купуват от циганките и пак е на кило , но не знам от къде я внасят .Никога не съм купувала от магазин, защото  искам да е натурална ,без химия .
 
 Ако можеш да си намериш такава къна ,не се колебай да се къносаш.
 
П.С. Майка ми е фризьорка с 30 години стаж и ако имаше някакъв риск за косата ми ,предполагам,че щеше да ми каже .
Виж целия пост
# 8
Привет на всички,

аз накрая се боядисах с без амонячна боя на Клейрол Нечъръл Инстинктс. Снощи вече не издържах и се боядисах. От старата боя още не съм отрязала всичко и имах червени кичури и тъмен основен цвят и толкова ме дразниха и ги покрих с тази боя. Надявам се като е без амонячна после лесно да мога да сложа къна. Тази без амонячната пише че е непостоянна и че след 28 шампоана се измива така че надявам се да не съм сбъркала.

Мисля да си купя 100% натурална къна без прибавки и без индиго и да се изпробвам. Аз не вярвам да ми опада косата от нея.

Благодаря отново на всички! Kissing Heart
Виж целия пост
# 9
Здравейте,
Относно къната за всички, които знаят английски има богата информация в www.mehandi.com, както и в www.hennaforhair.com, а за всички интересуващи се, да поясня - няма начин от 100% натурална къна да се получи косопад. 100% натуралната къна е зелен на цвят прах получен от стрити листа на растението Lawsonia Inermis. Къна на Арома и други български производители не е КЪНА, а оцветители на синтетична основа и билки на прах, четете съдържанието. Индийските къни не са по-добри в болшинството случаи защото съдържат parafenilendiamine силно токсичен синтетичен оцветител, придаващ черен цвят на косата. От това вещество е напълно възможно да се получи коспад и силно раздразване на скалпа. Така, че от къна до "къна" има оргомна разлика. Натуралната къна е отлично средство за оцветяване и кондициониране на косата, ползвам такава, която ми носят от Турция и нямам никакви оплаквания, там я внасят от Иран и Йемен главно, а те са сред водещите производители на качествена къна. Косата ми е по-гъста и здрава, а косъмът е по-жив от преди когато се боядисвах. Индигото е също добър естествен оцветител, но дава кестеняв до черен цвят в зависимост от начина на прилагане.
Моят коментар към Galadremin е ако можеш да намериш натурална къна, не се колебай да я пробваш, най-малкото няма да ти увреди косъма по никакъв начин.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия