добра частна английска гимназия в софия?

  • 19 124
  • 15
Здравейте мами, искам да помоля за съвет, мнение, коментар за свястна частна английска гимназия в София.

Детето ми е в 7 клас и досега е изучавала интензивно немски в "Ерих Кестнер". Бих искала да ви уверя, че е съм много доволна. Имаха скоро външен изпит в "Гьоте институт" и тя изкара 74 от 80 точки. Не го казвам, за да се хваля, а за да стане ясно, че там наистина учат яко, даже малкото понякога доста врънка, но нивото е наистина високо. И не само по немски - по всички предмети е така. Жени Маринова ги скъсва по математика, но полза има! Останалите изисквания за храна, транспорт, отношение към децата, грижата за тях... спокойна съм, че се прави най-доброто. Нека не ви звучи като поредната евтина реклама, просто споделям собствен опит.

Такааааааааа, е сега, като съм толкова доволна защо ще я местя? Бих искала да и дам малко по-голям избор занапред и да стане и по английски толкова добра, колкото е по немски. Но въпреки всичко изчетено тук и не само тук, обикалянето по училищата, разговори с директори и преподаватели, посещения на изложения по образование, все още не знам накъде да я насоча. Спрели сме се на 3 училища:
1. Софийска английска гимназия / в сградата на 34 ОУ в Красно село/
2. ЧАГ"Иван Апостолов"
3. ЧЕГ"Езиков Свят" - в сградата на техникума срещу големия мол.

Американския колеж отпадна по една или друга причина. Казвам го, защото виждам, че той е най-предпочитаното училище с английски в софия и вероятно ще ми го препоръчате.
За държавните училища също сме умували...; предпочитаме да остане в частно.
И крайният вариант, ако не се спрем на английска гимназия, е да си остане в "Ерих Кестнер", но пък губи високото ниво на английски, което ще и даде само английска гимназия...

И така мили мами, моля помогнете ми с информация, препоръки, мнения, коментари  и съвети. Ще съм  ви много благодарна! Hug
Виж целия пост
# 1
Синът ми е 8ми клас в ЧАГ Проф Иван Апостолов.
Ще пиша кратко, защото мъжът ми ходи на родителските срещи и аз преразказвам неговите впечатления.
Малко училище с приятна атмосфера, загрижени учители, успяват да наблюдават децата от близо и комуникират с родителите, ако възникне проблем. Проблемите се обсъждат конструктивно, без натягане на ситуацията и излишно напрежение. Всички учители са добронамерени към децата. Има и слаби ученици, има и отличници. С една дума, който иска учи и се възползва от това, което предлага училището. Който не иска не учи. При срочен успех по-нисък от 4,50 (или 4,00, не помня точно) ученикът трябва да напусне. Не знам доколко се спазва това.
В 8ми клас се учи по програмата на езиковите гимназии. Съпругът ми изказа впечатления от 2те учителки по английски, учителката по математика, учителят по български и класната. Всички тези учители са му направили добро впечатление - хора, които си обичат работата и не са случайни в учителската професия.
На последната родителска среща мъжът ми беше малко учуден, че децата са много хвалени. В нашето семейство не сме свикнали на такова нещо, защото през предишните две години учителите само са се оплаквали от децата и в частност от нашия син също.
Има електронен дневник.
Учителите ако предценят, че има нужда се обаждат на родителите и търсят съдействие по възникнал проблем. Нашият син няма проблеми с дисциплината. Търсили са ни само поради занижаване на вниманието в час и недостатъчно добро усвояване на материала, т.е. спад в нивото.
В момента училището се помещава в 19 СОУ.
Виж целия пост
# 2
Благодаря Галя за подробната и изчерпателна информация.   bouquet Пожелавам успех на сина ти!
Виж целия пост
# 3
Други впечатления? Никой ли няма ученик в някоя от посочените гимназии?... Sad
Виж целия пост
# 4
Ако зададеш въпроса си тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=373299.0 в КЛУБ ЧАСТНО ОБРАЗОВАНИЕ мисля, че има доста хора, които ще се отзоват. Успех, но за частните английски не мога да ти помогна. За държавната и за ААУ мога - в едното съм бил, а в другото съм. За колежа само от приятели и познати. Успех в избора.  Peace
Виж целия пост
# 5
Ако зададеш въпроса си тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=373299.0 в КЛУБ ЧАСТНО ОБРАЗОВАНИЕ мисля, че има доста хора, които ще се отзоват. Успех, но за частните английски не мога да ти помогна. За държавната и за ААУ мога - в едното съм бил, а в другото съм. За колежа само от приятели и познати. Успех в избора.  Peace

А какво е ААУ?
Може ли малко повече подробности за държавната и защо не си вече там?
Понеже синът ми кандидатства в колежа, ще се радвам да споделиш дори и чуждите впечатления за него. Praynig
Виж целия пост
# 6
ААУ е Англо-Американското училище в България. Или по точно казано училището на Американското и Английското посолоство. Българите не са кой знае колко много - 30 % някъде. Другото са само чужденци. Български НЕ се учи и училището НЕ следва програмата на МОН - съответно Българска диплома няма. За сметка на това обаче се получават Английска, Американска, Европейска и IB дипломи. Учи се английски като роден език, което значи, че при влизането ти трябва перфектен английски. И се учи по най-доброто от двете системи - английската и американската, като всички учители са американци предимно, англичани, новозвнландци, австралийци и има няколко българи, които преподават български, но български имат право да учат само тези, на които не им е матерен. Иначе чак в 11 клас може български, но като не го учиш до 11 клас, после ми се струва доста трудно да го започнеш.

В 1 АЕГ влязох по мое желание - не на родителите ми, защото преди това бях учил английски 11 години. И имах много големи очаквания, които за съжаление не се оправдаха. Училището се крепи на стари лаври. Госпожата по математика влезна в първия час и ни каза, че тя нямала време да ни учи и да сме си учели сами или от другите, които вече са научили  ooooh! #Crazy , което знчеше частни уроци по математика. В часове са се отваряли бири, идвали са хора пияни на училище и никой нищо не реагира. Единствените читави учители бяха двете госпожи по английски и госпожата по рисуване. А 1 АЕГ напуснах, защото в ААУ ме приеха със пълна стипендия.

За колежа знам, че дисциплината е на много добро ниво. Знам, че също имат и много добри учители. Но за там чувам и, че понеже ги претоварват страшно много, децата понякога изкарват по-ниски оценки. Другото, от което също някои не са доволни е, че има голямо текучество на всякакви учители. Но според мен спрямо държавните училища това са бели кахъри. А и това са мнения на приятели и познати, така че не знам дали са 100% вярни. Не съм бил там, но, ако ви приемат отивайте там, според мен.
Виж целия пост
# 7
Мерси за препоръката за пренасочване на темата... Ще пробвам и там. Надявам се да попадна на повече споделени впечатления.
Виж целия пост
# 8
Синът ми е 8ми клас в ЧАГ Проф Иван Апостолов.

и племенникът ми е там, но подробности не знам.
Желая ти късмет  Peace
Виж целия пост
# 9
Цитат
Zdraveite na vsichki. Az sam maika na sedmoklasni4ka.Tia ste kandidatstva za 1 AEG,no ako ne vleze  sme reshili da ia zapishem v chastna angliiska gimnazia,zastoto mnogo darzim na angliiskia. Spriali sme se na sofiiska chastna angliiska gimnazia ( v 34 sou).Mnogo molia niakoi ako ima informatsia za tazi gimnazia ,da pishe.Predvaritelno blagodaria!

Здравейте на всички. Аз сам майка на седмокласни4ка.Тя ще кандидатства за 1 АЕГ,но ако не влезе  сме решили да я запишем в частна английска гимназия, защото много държим на английския. Спрели сме се на софийска частна английска гимназия ( в 34 соу).Много моля някой ако има информациа за тази гимназия ,да пише.Предварително благодаря!

-------
Моля, пишете на Кирилица!
Виж целия пост
# 10
Здравей diruhi, за софийска английска знам от колежка, която беше пред същата алтернатива - 1-ва английска, ако не влезе там - софийска частна в 34-то. Директорката е бившата на 1-ва английска и казаха, че е събрала доста добър екип от преподаватели. Дъщерята на въпросната колежка ходеше на уроци по математика при учителка от софийска частна и изкара добри оценки - приета е на първо желание. Аз лично ходих до самото училище - нищо особено като база. Размених няколко думи с преподаватели - нормални ми се сториха. Директорката не беше тогава там. Това знам като соделена информация и лични впечатления. Успех!
Виж целия пост
# 11
Здравейте. Новобранец съм тук. Търся информация за частна английска гимназия. Дъщеря ми завършва седми клас. Категорични сме със съпруга ми, че трябва да я запишем в добро частно училище. Попаднах на писаното тук от pomber.
Pomber,  до къде стигна твоето проучване за гимназиите, тъй като и ние сме се ориентирали към Иван Апостолов?

Надявах се във форума да намеря повече информация, но тук май повече споделят родители на Малчугани?
Виж целия пост
# 12
Ние също смятаме синът ни да кандидатства в ЧАГ Проф.Иван Апостолов. Имахме среща с директора на училището и ми направи впечатление на много уравновесен и опитен човек с много контакти. Училищено има традиции, тъй като съществува от 15 години, работят по авторски учебници и собствена учебна програма, гарантират добър преподавателски екип, а и предлагат профилиране от 9 клас. Децата в училището изглеждат интелигентни и спокойни, освободени, но отнасящи се с уважение към директора. Очевидно държат на доброто образование и езикова подготовка. Контролът и дисциплината също са много важни за тийнейджърите и смятам, че те ще бъдат гарантирани в това училище. Приемът на ученици е ограничен, което предполага индивидуален подход.
Виж целия пост
# 13
Здравейте,

И аз съм майка на седмокласничка. Имате ли информация за гимназия Златарски? Дъщеря ми е приета там, но във форумите има много противоречиви отзиви. Благодаря.
Виж целия пост
# 14
За съжаление нямам "информация от първа ръка" за училище "Златарски". Зная, че то е една от първите алтернативи за децата, които не са приети в Американския колеж. От сайта му виждам, че като организация и изисквания доста наподобява колежа. Аз лично се отказах от него, не защото има някаква особена причина, но след няколко срещи виждам, че нещата са много сходни в частните училища, всички родители сме ухажвани като потенциални "клиенти" на техния образователен продукт и няма смисъл синът ми да пътува на другия край на града. При презентацията всичко звучи добре, въпросът е какво се случва по време на реалното обучение. Навсякъде се учи английски, проблемът е къде мотивират децата да учат доброволно, а не с метода пресиране и прекомерна вътрешна конкуренция. Важното е да изберем училище, подходящо за собственото ни дете, а не "престижно" съгласно обществените норми. За всички гимназии има противоречива информация, получена от приятели, колеги, както и от форумите. Синът ми кандидатства тази година в Американския колеж, но не е сред приетите. Обиколих няколко частни училища, сред които "Проф.Иван Апостолов", "Евростандарт", ПЧГ "Образователни технологии" и Първа частна английска гимназия "Уилям шекспир". Може би ще се яви на изпит само в "Проф.Ив.Апостолов" и "Обр.технологии". Последното училище е ново, от 2 години, но е част от школата за подготовка за изпити със същото име, а тя е авторитетна. Интересен и новаторски е подходът към децата, съвременният начин на презентиране на учебния материал с интересен портал за дистанционно обучение и мониторинг. В програмата си имат модул за "социализация" на децата и личностно развитие, което за мен е изключително важно. Времето ще покаже какво ще се случи. Все пак ще се радвам да споделите лично мнение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия