Раждане в Шейново БЕЗ уговорка с лекар?

  • 14 505
  • 41
Здравейте всички!

Много моля майчетата, родили наскоро в Шейново БЕЗ уговорка за избор на лекар/екип да споделят впечатленията си - падна ли им се добър екип, доволни ли са, биха ли родили отново по същия начин? Tired

При мен проблемът е следният: от 12 г.с. се записах на жк във въпросната болница, лекарят, който ме изражда преди 3 години там (д - р Станков, който обаче не съм сигурна дали вече води раждания в Шейноно newsm78) ме насочи към д - р Гагова, тъй като се водя проблемна бременност, тя да е запозната със случая ми и да ми води консултацията, а не да се падам на случаен принцип всеки път...
Дотук добре, но въпросната лекарка, която смятах да ангажирам за раждането (терминът ми е на 23 април) ме сюрпризира преди 3 дни, че от 1 - ви до 13.04 ще е в отпуск и ще отсъства от сф, при което ако евентуално прираждам  Laughing в този период, нямам вариант при кой да отида... Тя спомена нещо от сорта - да отида, нямало да ме върнат, щом съм здравно осигурена, при който и екип да съм се паднела, всички били добри и нямало страшно.
Аз обаче много се колебая да отида така на лотария, в същото време не ми се плащат 900 лв на лекар - заместник, препоръчан ми в последния момент, с който взаимно не се познаваме... Rolling Eyes

Моля всички момичета, които са отишли "ето така" да родят там, когато е настъпил Моментът, да споделят своите впечатления и мнения, доволни ли са или не, биха ли повторили пак по същия начин ЖЗ, ако не - защо и т.н.!!!
Много благодаря на всички, които ще ми отговорят! Hug
 
Виж целия пост
# 1
Има още много теми, даващи отговор на въпросите ти  Peace Потърси с търсачката,  ще намериш полезна информация.
Аз лично раждах в Шейново , с избор на лекар , който обаче вече не работи там (иначе бих ти го препоръчала горещо).
И малко извън темата,но от едно известно време си задавам въпроса дали в крайна сметка останаха добри лекари в Шейново, защото нон стоп чета теми, че еди кой си лекар не бил вече там и къде и как може да бъде открит.
Та в този ред на мисли , не бих отишла да раждам "на късмет"  Rolling Eyes
Желая ти леко раждане  Hug

Виж целия пост
# 2
Shantal, знам как работи търсачката и съм чела почти всички теми за там (хеле пък в последните няколко дни  Crazy), но реших да пусна нова, защото ме интересува не толкова имена на добри-недобри лекари (имам изградено мнение за повечето останали в Шейново лекари, а и отзивите като за всяка болница клонят и в двата полюса...), та, не това ми беше целта с пускането на тази тема.

Искам да се уверя, че има и доволни и не-сбъркали от раждането си на случаен принцип там, защото съм на мнение, че и "светилата" във всяко здр. заведение за едни са на почит, за други - не съвсем (ето и аз съм "леко" разочарована от едно такова Име, което ми беше препоръчано и уж ме следеше, а накрая какво стана...  Tired)

Благодаря за отговора, все пак! Hug
Виж целия пост
# 3
Понякога не е достатъчно да се пусне само търсачката, за да се разбере нещо.  Peace
В Шейново настъпиха доста промени от едно известно време и темета си е съвсем актуална и на място.
Олче, при предродилния ми престой там ми се стори, че в момента нещата вече са се канализирали и няма хаос заради настъпилите рокади. Доскоро това ме възпираше да се насоча към тази болница заради усещането, че покрай текучеството има известна несигурност сред кадрите там, както и малко страсти около преразпределянето на функциите.
Не съм по темата, но уговорка при мен ще има за която и болница да става въпрос. 
Все пак плановете не са случващото се в действителност. Девойките ще решат сами дали да има избор на екип или да се юрнат с рогата напред.  Wink
Виж целия пост
# 4
Здравейте,

Не знам доколко скоро е това, но аз родих там на 08.11.2008, при "случаен" екип /тази думичка не е най-подходяща, моля да ме извините/.
През цялото време имах уговорка със съвсем конкретен лекар - при него раждах първата си щерка и той следи и втората ми бременност- обаче нещата се развиха толкова бързо, че аз изобщо не му дадох никакво време и възможност да се прояви  Joy
Та впечатленията ми са следните - не познавах абсолютно никой от екипа онази нощ, но всеки си свърши работата и всичко мина нормално, слава Богу. Дори след като родих, лекарката, която ме изражда няколко пъти дойде специално, за да ме види и провери как съм. Това ме изненада много приятно. Е, даде ми и визитката си, но в това няма нищо лошо, разбира се  Grinning

Говори се, че болницата е на "доизживяване" и ще бъде приватизирана. Добрите лекари които помня от преди, всъщност по-коректно е да не ги категоризирам на добри и други, затова перефразирам - по-често препоръчваните имена от Шейново - вече са се насочили и работят на други места. Ето защо си мисля, че ако човек има възможност, не би трябвало да разчита само на късмета на екип, който ще му се падне. Но това е въпрос на личен избор  Peace

Относно болницата като такава - за, съжаление не виждам никаква промяна от преди 3 години.
Родилната зала и предродилното отделения са нови и много добре оборудвани, но след това....много зависи в коя стая ще имаш късмет да попаднеш. Оказа се, че имам "абонамент" за една и съща стая като при първото бебче, даже бях на същото легло - 6 човека в стая, прозорци "автоматик", т.е. като се отвори вратата и те се отварят....ама нищо. Поне в такава голяма компания не можеш да скучаеш и аз го приех откъм тази му страна. Все пак не бях тръгнала на СПА-процедури, за да очаквам да ме чакат с червен килим, стая с климатик и сатенени чаршафи  на сърчица - не че щях да се противя вного ако беше така Joy
Глупавото е, че все има само по 1 баня+тоалетна на етаж, което в подобна ситуация не е никак приятно, ноооо и това се преживява някак си. Все пак са 3 или 5 нощувки там, в зависимост от вида на раждането.


Надявам се да съм била полезна, защото със сигурност бях многословна  Joy

Желая успех и оставам на разположение, в случай, че рискуваш да ме попиташ още нещо ха ха ха...
Виж целия пост
# 5
Аз раждах там през август 2008, без уговорка с лекар. Просто като дойде момента отидох и казах че ще раждам Laughing, даже на ЖК не бях ходила там. Но факторът който основно повлия на това мое решение беше, че през доста проблемната ми бременност няколко пъти бях ходила там по спешност, все по нощите, и винаги срещах много добро и адекватно отношение, а и най - близката ми приятелка роди там без уговорка 2 седмици преди мен и ми даде зелена светлина така да се каже. 
Доволна съм, в хода на раждането се наложи секцио по спешност, но всичко завърши благополучно. Ако има втори път, пак ще постъпя по същия начин.
Леко раждане Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Една от жените в моята стая след раждането беше ходила там на ЖК. Повечето лекари я познаваха. Раждането й беше минало ок и без уговорка с конкретен лекар. Мисля, че при водено ЖК там - поне с такова впечатление останах, се държат също по-добре, в сравнение със съвсем случайно отишлите там да раждат. Между другото, имаше още 2 жени в моята стая също без избор на док и те също бяха останали доволни. Мисля, че бяха раждали при д-р Станков, защото той после идва при тях.
Обаче без избор на док не слагат епидурално упойка - забавяла раждането. На мен ми сложиха след като дойде моят си док. Иначе казах и на акушерките в предродилна зала, ама, нъцки.
Успех. Дано все пак родиш, когато Гагова е там.  Peace   bouquet
Виж целия пост
# 7
Една приятелка роди там ноември 2008г. без избор на екип и остана много доволна.Аз също раждах там през юни 2008 без избор на екип и също съм доволна.Иначе обстановката е така както я е описала  Maka Beliata .
Виж целия пост
# 8
Явно не са чак толкова много темите за самата болница "шейново", защото от 34-те страници с препратки на търсачката, повечето са с искане за мнение за определен лекар, а не за самото здравно заведение.

Записвам се да следя темата. Това е държавна болница все още, нали? newsm78
Виж целия пост
# 9
Аз родих средата на декември 2007 година в Шейново, но с уговорка...тогава беше 800 лева. Родих при доктор Йончев и той беше страхотен, но останалите от екипа не бяха уговорени и се държаха прекрасно. Отношението към мен не се различаваше от това към другите жени! Аз имах, разбира се вниманието на моя доктор, но сестри и санитари бяха едни и същи за всички! Ако човек се падне нощна смяна да ражда е един доктор, но сутринта се пълни с много, минават и по-старши доктори и не оставят никой да се мъчи ако не може да роди нормално! Доколкото знам в Шейново не връщат никой, независимо къде си бил на ЖК.

Предполагам, че доверието, което имаш в доктора, който те е наблюдавал по време на бременността дава спокойствие! Иначе всички ни боли, някои по-дълго, някои по-кратко, но всички завършваме по един начин - плачейки от щастие като посрещаме детето си:) И да повикат малко по нас, после се оказва за добро:)
Виж целия пост
# 10
Здравейте!Историята ми може да ви поизплаши малко но съм длъжна да споделя преживяното във Шейново.Родих там на 17 02 2009 и все още търпя последствията от лекарската немарливост.Ще почна от далече ....Имах разминаване на термина по ехограф и този по меструация като в началото според ехографа беше 13 03 ,а според цикъла 19 02.Знаех че съм забременяла по-късно ,но никой не ми повярва....С течение на времето и напредване на бременността ми термините се изравниха дори накрая термина по ехограф беше 16 02.Имах уговорка с акушерка.Последните 2 месеца ходих при нея в Шейново да ми слуша тоновете.В началото на януари на една от косултациите докторът каза ,че бебето не рстяло, било много малко,абе с една дума  трябва да влезна в отделението за патологична бременност .Не се съгласих .На следващия ден след като се поинересувах малко повече от доктора разбрах ,че той работи в това отделение .В началото на февруари отидох на консултация казаха ми, че водите са ми мътни ,а плацентата с калцификати.На 16 февруари вечерта отидох с нерегулярни контракции след като бях посъветвана да изпия 3 лъжици рициново масло през деня,та ако може да ми се предизвика раждането,че то и  без това му е време,като отидох бях с 2 см. разкритие и акушерката ме посъветва да се прибера и ако има нещо да и звънна .Прибрах се и контракциите ми спряха.На 17 сутринта отново бях с леки контракции на 15 мин.,обадих и  се и тя каза да отида да ми предизвикат раждането че с тези мътните води и плацентата не се знае какво може да стане с бебето,а пък аз можело да си се влача така още 2 семици.Отидох приеха ме .На ехографа доктора който ме гледа беше възмотен ,бебето било мноого малко ,щяло да се роди най-много 2 900кг.,плацентата-пълна с калцификати,а водите мътни.Часа беше 9 и 15 в 11 ми сложиха хапче.Казаха че най-късно до 15 часа ще родя.Но уви в 17 и 30 ми спукаха мехура.Водите ми бяха бистри за шок на докторите.През цялото време ми повтаряха, че главата на детето е високо и то е много малко защото не се е хренило.Най накрая в 21 и 15 родих момченце 3300 кг. 50 см.Плацентата ми беше с  малко калцификати по думите на доктора който ме изроди.Докато се показваше главичката му се светнаха защо през цялото време е бил високо-роди се със задно тилно предлежание.След като го измериха и измиха педиатътра ме попита кога ми е термина, тъй като детето е недоносено.Предопредиха ме да си мълча за предизвиканото раждане.Казаха ми че детето може да бъде настанено в интензивно отделение тъй като има проблем с дробчето.На сутринта когато отидох да взема детето си ра кърмене и казах номера му,една от акушерките ми каза че трябва да изчаканм доктора за да ми даде информация за състоянието на детето,помолих я да ми каже какво е станало,а тя отговори ,че не е опълномощена да дава толкова сериозна информация.След като чаках около 40 мин. дойде доктора.Каза ми ,че детето е транспортирано вечерта в една друга болница,ама аз да не се притеснявам,че е добре.Изпаднах в ужас,попитах коя е болницата и помолих за някакви координати.Дадоха ми тел. на клиниката по педиатрия към МА.Обадих се и тогава светът ми се срина.Казаха ми ,че детето е закарано там на четири часова възраст в тежко общо състояние с неразгърнат бял дроб,анемия и вродена пневнмония.Първите две са резултата от раждането му в 36 седмица.Според лекарите с мен всичко беше наред изписаха ме.Дадоха ми антибиотик, защото според тях аз съм предала инфекцията на малкия.На 19 вечерта детето се беше влошило много наложило се е да му сложат 2 сефанктанта и да ми направят дренаж на белия дреб.Когато го видях безпомощен целия в тръби изках да отида и да убия някой.Изкарахме 1 месец и два дни в неонатологията на 19 03 го изписаха.Бях щастлива,че най -накрая мога да взема малкото си слънчице в ръце.На 25 03 получих обилен кръвоизлив отидох на лекар .Докторът беше потресен имах останала плацентарна част масец и десет дни след раждането.Искаха да ми направят кюртаж веднага,но по обесними причини поисках второ мнение.На 26 отидох в б-ца Света София (бившата Тина Киркова).Когато ме прегледа доктора викна още двама свои колеги и тримата цъкаха с език и неможеха да повярват.Диагнозата се потвърди,без да казвам нищо за премеждията ми с детето гледайки плацентата дикторът каза ,че съм родила в 36 седмица.Безумие как едни виждат ,а други не ,незнам.Направиха ми кюртаж по спешност изгубих много кръв.Казаха ми че трябва да се благодаря на Господ, че съм жива.Решена съм че няма да оставя нещата така.Знам във всички болници има издънки, нов Шейново много зачестиха.При мен се надявам оттук нататък всичко да е ок,но всички които са решили да раждат там трябва да видят и другата им страна,за да вземат правилното решение.
Доста се поувлякох. Но наистина искам историята ми да се знае.Пожелавам ви успех и леко раждане на всички които чакат своите бебоци.
Виж целия пост
# 11
keety,

благодаря ти за подробния разказ. Наистина е страшна историята ти и много съжалявам за това, което се е наложило да преживеете с твоята рожбичка. Надявам се сега да сте вече добре и повече никога да не страдате.  Hug

Мнението ти е важно за всички бъдещи мамчета като мен, които сме в търсене на клиника.
Виж целия пост
# 12
keety, съжалявам за това, което си преживяла.
Как сте сега с бебето?
Как е името на "лекаря".

Иначе по темата- не мисля, че мога да си позволя лукса да отида да раждам и да попадна в случайни ръце... все пак не се ражда всеки ден. Но това е мое лично мнение и не обвързвам никого с него.

Първият път раждах в "Шейново", с уговока. Останах много доволна от всичко. И за добро или за лошо- отношението към пациенти с уговорен лекар наистина е по- различно.
Този път ще раждам на друго място. Просто лекарката ми вече не работи в "Шейново", а аз раждам там, където тя изражда.
Виж целия пост
# 13
Лошото е че не може да се даде на 100% положително мнение за дадена клиника....и аз бях в подобно положение! Родих в Шейново, но както писах по-горе с уговорка с определен лекар. За там се говорят и хубави и лоши неща, както и за всяка друга АГ болница...Аз имах право да раждам в Токуда безплатно, защото ми се покрива от Доверие, с които работодателят ми има договор. Наслушах се на какви ли не лоши неща за там, а после моя приятелка роди там и беше във възторг и сега и второто дете в Токуда ще ражда!

За съжаление май истината е в избора на екип....не къде ще раждаме, а при кого! Аз платих 800 лева и не съжалявам.....не че и това е застраховка, че като си плати човек всичко ще е наред.....Все пак не е за подценяване вниманието......

Не знам какъв е правилния съвет.... най-важен е лекаря, а не АГ болницата за мен! Аз също имах проблем по време на бременността, като бебка беше спряла да расте а моята утайка беше 81....лекаря от Шейново събра колегите си да ме гледат и да търсят и те причината ако той пропуска нещо и ме викаше през ден, за да е сигурен че всичко е ок и да не се наложи по-рано да извадим госпожицата! Слава богу всичко беше наред и родих точно на термина си здраво бебче! Важното е , че не го беше срам да пита и търси съвет....
Виж целия пост
# 14
Ужас!
Като чета, просто ми настръхват космите ... keety, това е просто УЖАСНО! Аз раждах в Шейново, с избор на екип, но много момичета бяха без и ми казваха колко са доволни ... да, наистина, ако не си с "връзки", делиш баня и тоалетна с още 20-на човека, ама наистина не е болка за умиране ...

Допреди да прочета този пост, бих препоръчала Шейново с две ръце, макар и без избор на лекар ... но след него, просто не смея ...

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия