Тикове-какво да правя?

  • 1 414
  • 5
Здравейте момчета! Много съм притеснена , изчетох доста за това което ме мъчи. Имам дъщеричка на 2 годинки. От два месеца ходи на детска ясла и в къщи е невероятен ужас. В момента , в който се приберем плаче много, сутрин също със ставането плаче. Това продължи доста време около 3 седмици. Дори се чудех дали глас няма да му остане на детенцето. От три дни е много спокойна. Вече си играе, върна се към старите си любими игри и занимания.Ходихме на контролен преглед при педиатър ката и тогава много се изплаших. С влизането тя сложи маската  и Гамби трепна с очичките. Не бях забелязала до сега. То е едно леко мигване и присвиване на очичките. Не зная на какво се дължи. Изписаха ни витамин В6 и В комплекс да пием 15 дни и после да отидем да видим какво става. От тогава я наблюдавам и установих, ч когато сме си в къщи е много спокойна, това премигване не се появява, става сам опри непознати хора и откогато се притесни. Искам да ви попитам дали може това да е наследствено? Нашият татко като малък и имал подобен проблем, но не му е бил вроден, а се е изплашил от куче. Сега е добре. 
Ако някоя от вас се е сблъскала с подобен проблем ,моля пишете ми. Към кого да се обърна? На невролог ли трябва да отидем?
Виж целия пост
# 1
мисля ,че тук ще ти помогнат.  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=301363.0
Виж целия пост
# 2
 Здравейте!
 Имам син на 5 год. Много трудно се адаптира към средата в детската градина. Не е плакал много, но беше някак затворен в себе се когато го взимах. Вкъщи си беше същото игриво и жизнерадостно дете. Миналата година забелязах че много често си вдига едното рамо и си дърпа яката на блузките сякаш нещо му пречи. Опитах се да разбера каква е причината, но не успях. Направихме консултация с психолог, които установи че детето е наказвано в детската градина и най -вероятно това е предизвикало тези тикове. Поговорихме си с госпожите, които отричаха, че наказват децата /макар че всички дечица, с които разговарях бяха категорични, че непослушните стоят в ъгъла с вдигнати ръце/. Незнам кого са наказвали и как, но явно са променили методите, тиковете постепенно отшумяха. Сега вече непослушните дечица сядат за известно време на едно столче, което ги прави добри / така казва синът ми/. Ако тикът продължава не  е лошо да направите консултация с психолог. Той би трябвало да открие какво терзае малката душичка. Успех!
Виж целия пост
# 3
според мен се прави консултация с невролог и психилог.
обикновено причината е стрес.
най-напред трябва да се премахне стресовият фактор,защото иначе се лекува само симптомът,а причината остава и обикновено избива и още някъде...
ако обаче детето задължително трябва да ходи на ясла или градина,не знам как ще премахнете стресът... newsm78
не съм лекар обаче и не знам до колко всичко това е така.това съм чувала и това знам...
дано скоро се оправят дечицата!
Виж целия пост
# 4
Мисля, че се прави консултация с невролог и психилог.Най-често причината е стрес.

Виж целия пост
# 5
Благодаря Ви за отговорите. Ще ходим след 10 дни пак при педиатърката ни и ще искам направление  за детски спихолог и невролог.  От дни все по рядко премигва миличката. Забелязах ,че го прави когато ми разказва нещо ..приказка или случка...замисля се.. и когато говори по телефона ми направи впечатление. Тов абеше за двата дни които бяхме заедно и тя не беше на ясла.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия