Отчаяна съм! Не иска да яде! Дайте съвет!

  • 923
  • 13
Привет на всички! Малкият ми син е на близо 11 месеца. Преди 2 седмици му излезе второ зъбче отдолу и от тогава не иска да яде. По-точно яде само попара и мляко с бисквити. Знам че и това е все нещо, но се притеснявам, че организма му вероятно има нужда и от месо и зеленчуци. Всеки обяд започвам със супа от кухнята - не иска, манджа - не иска, започвам да отварям пюре след пюре, накрая се отказвам и пак му правя мляко с бисквити. Пробвала съм да пропусна ядене, дори две, но резултата е същия. Изпадам в див ужас, че може да не е временно. Имам едно злоядо на 8 години и съм ревала, дивяла и какво ли не, че не иска да яде (все още е такъв и до днес). Плаша се, като си помисля че отново ще изживея този кошмар. Само майки на наистина злояди могат да  разберат, колко е ужасно детето ти да не яде. Моля ви, споделете опита си. Какво правите, как се справяте с децата си, като не искат да ядат. Вече си мисля дали това не е временно заради зъбите. Моля се с две ръце да е от това. На някои детенцето му дали е спирало временно заради зъбките и после пак да прояде?
Виж целия пост
# 1
При мен на всяко зъбче беше едно и също: не иска дя яде, дори млякото си не можеше да изпие, и това за седмица-две, а и зъбчетата се усещаха къде са.
Виж целия пост
# 2
Синът ми е на почти 10 месеца и също отказа да яде пюрета, а също и каши и попара. Оставих го 4-5 дни само на мляко и сега пак яде. На него също му растат зъби. Сигурно е период и ще отмине.
Виж целия пост
# 3
О, я го раздавай по-спокойно  Hug Злояди деца не съществуват - обикновено майките ги правят такива с методите си за хранене  Rolling Eyes Остави детето - то си знае. Давай му да яде това, което иска - разбира се, нямам предвид шоколад и подобни. Мляко и попара е идеално  Peace Всичко е до време, води се по него, не го насилвай и не показвай, че си притеснена. Като не иска - не иска, ок, прибираш  Simple Smile
Манджа синът ми от няколко месеца не иска и да помирише. Кара на сухоежбини, но какво от това? Да го тъпча насила ли? Да повръща и да се отврати от храненето? Не, мерси  Stop Остави го и споко  Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Всеки обяд започвам със супа от кухнята - не иска, манджа - не иска, започвам да отварям пюре след пюре, накрая се отказвам и пак му правя мляко с бисквити.

Това е възможно най-грешния подход, който може да имаш. Щом така и така отстъпваш, направо си му прави мляко с бисквити и край. Поне няма да разбира колко много държиш да яде и че си готова на всичко за това. По този начин създаваш излишен проблем и по-късно ще започне да те манипулира с яденето.
Успех!
Виж целия пост
# 5
Не се притеснявай kikik ,почти всички деца са минали по този път. И в млякото има много витамини. Ако ,го болят зъбчетата или венците как да се храни детенцето ?!
Виж целия пост
# 6
На тази възраст попара и мляко с бисквити е добре, като "отказ от храна". Давай му това, което иска, ако иска една седмица. Едва ли ще иска повече. Но не му предлагай манджи и пюрета. Ей тъй, опитай поне три дни да му даваш само попара и мляко.
Винаги майките изпадат в ужас, ако детето им иска само мляко, а не бива. Поне не за период една - две седмици, а не съм чула и видяла бебе да отказва друго за повече от две седмици, стига през този период въпросното друго да не му е предлагано.
Виж целия пост
# 7
Не се отчайвай, не се нервирай и не изпадай в паника Stop! Може би повечето деца на майки, пишещи в този форум са минали през този период, който за мен беше изнервящ в началото, но после реших да не се ядосвам за нещо, което не зависи от мен.
И моето дете е карало само на мляко по седмица, но не съм насилвала да яде никога. Все си мисля, че отказвайки ми храната, която му предлагам е, защото има причина - дали болезнени венци от пробиващите зъбки, дали някаква негова си криза на растежа или просто период, в който не му се яде (и аз имам такива, но са доста редки за съжаление Wink).
Недей да превръщаш храненето му в броене на колко ще изяде, дали ще хареса това или другото.
В никакъв случай не го насилвай да яде и не показвай колко си притеснена, че не иска дори да опита храната, която му предлагаш.
Виж целия пост
# 8
не изпадай в паники.не насилвай детето,нека хапва каквото иска за малък период.После само ще си възвърне апетита.В никакъв случаи не пропускай ядене,само ще се изнерви още повече.Достатъчно е,че го мъчат зъбките Peace
Виж целия пост
# 9
Така се тормозите и двамата Tired
Давай му само това което иска да яде и да няма нерви. Пробвай първо супи, манджи и като не иска му давай това което желае.
Виж целия пост
# 10
Големия ми син беше изключително злояд, какви ли
не неща пробвах за да го накарам да яде, на клоун се бях
превърнала. Сега с малката гледам да не се паткясвам, за
времените `и капризи за храната. Предлагам, ако не `и се
яде я оставам, на мира.
Виж целия пост
# 11
мога да ти дам един,два съвета от моя опит-1.ако се заглежда по реклами издебни кога са и тогава го храни,най-дългите реклами са по планета Grinning 2. ако се заглежда в книжки дай му книжки докато яде или играчки,нещо любимо,фотоалбуми...3.слагай по малко от ам в супата,основното,може и кисело мляко или сирене-само био сирене то е истинско,но ако разбира се е захранено с такива неща..Това всичко ми помогна ,но най-вероятно е от зъбите...
Виж целия пост
# 12
kikik, мерси за темата. Моето бебе също не иска да яде на обяд месните и зеленчуковите пюрета. Първо си мислех, че вкуса и се е променил, но щом отказа да яде и любимия си банан се притесних. Поне следобеда хапва малко каша. За кратко я прилъгвах като разреждах пюретата с АМ и ги давах с биберон, но вече и това не действа.
Виж целия пост
# 13
И ние сме със същия проблем!

Яде само оризова каша, каша елда, каша ориз с рожкови, каша ябълка на Хумана и банани  Cry
Отказва да яде и никога не е яла месо, плодови и зеленчукови пюрета  Tired с лактозна непоносимост е и желозото и хемоглобинът и са доста ниски  Crazy

И аз доста съм се отчаяла!  ooooh!


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия