майчинство за неосигурена самотна майка

  • 4 132
  • 4
Може би въпросът ми не е за тук, но ще питам...
Какви помощи (освен еднократната за раждане) се полагат на самотна майка, ученичка на 18 години.
Извинявайте за тъпия въпрос, обаче тя осигурена или неосигурена се води. Предполагам се води осигурена, тъй като още е ученичка, а баща и е на трудов договор и вероятно от неговите осигуровки и тя се осигурява.
От НОИ й казали, че няма право на никакви помощи ... това абсурд ми се струва
Виж целия пост
# 1
Може би въпросът ми не е за тук, но ще питам...
Какви помощи (освен еднократната за раждане) се полагат на самотна майка, ученичка на 18 години.
Извинявайте за тъпия въпрос, обаче тя осигурена или неосигурена се води. Предполагам се води осигурена, тъй като още е ученичка, а баща и е на трудов договор и вероятно от неговите осигуровки и тя се осигурява.
От НОИ й казали, че няма право на никакви помощи ... това абсурд ми се струва

Попитай в Майчинството Счетоводно - там със сигурност ще ти отговорят.
Виж целия пост
# 2
Да, много се извинявам  Embarassed. Вече ми отговориха. Ще публикувам отговора и тук може да е полезен на още някой.
Елфита    bouquet ми е писала следното:

Да разбирам,че никога не е работила,нали така?
Има право на социално майчинство-100 лв на месец в продължение на една година.Но има изискване за доход-доходът на член от семейството да е равен или по-малък от 350 лв.Смятам,тя ще го покрие-не работи,домакинството са тя и детенцето.Няма съпруг,нали така?
Също има помощи за ток,за отопление.Нека за попита в районната служба за социално подпомагане.
Тя е осигурена само здравно,а за да се взима 2 години майчинство трябват социални осигуровки.Това,че баща й работи,няма да й помогне никак.
Виж целия пост
# 3
Ех, как не ти видях темата по-рано, за да ти кажа как стоят нещата?... Значи - аз съм студентка, вече 2 година, но съм задочник, което означава, че според общоприетите неписани правила не съм студентка. Така че и за момичето, което е пълнолетна ученичка, важат същите постановки както бяха и при мен - еднократната помощ за бременност в размер на 150 лв, еднократна за раждане (изплаща се следващият месец, след който са подадени документите в Социални грижи, примерно ако ги подадеш през май ти изплащат 350 лв през юни) и по 100 лв всеки месец до навършване на годинка от детенцето. От там нататък - само детските. А за помощите за отопление - като по чудо ми отпуснаха към 300 лв за целия отоплителен сезон, може би в случая се взе под внимание, че живея с майка ми в общинско жилище...  Така че - съвет от мен - момичето да търси начин дори и фиктивно да я назначат на някаква длъжност с някакъв осигурителен доход - дори и 300 лв да са. Има такава практика - колкото и порочна да е, никой не може да я хване и се прилага от много жени. Аз нямах късмета да си намеря кой да ми направи договор и сега, след като сина ми навърши годинка,  се налага да живеем трима души с 500 лв.
Виж целия пост
# 4
Герчо, много хубав съвет. Но момичето  е трябвало да мисли преди  да ...
Просто с новия закон се иска 12 месеца осигуряване преди да родиш. Така че излишно ще дава пари за осигуровки.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия