Излезе ми херпес на....

  • 14 008
  • 12
дупето #Crazy
КАКВО ДА ПРАВЯ?????
Записах си час за утре при моята лекарка но до утре ще откача, моля някой да даде съвет какво да правя и означава ли че ще родя секцио Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
Пак съм аз.......кажете това дали е Херпес Зостер или генитален херпес

Моляяяяяяяя
Виж целия пост
# 2
Едва ли някой би могъл да каже какво е по нета. Имай търпение до утре и се успокой, може да е хемороид или просто пъпчица.
Виж целия пост
# 3
аз имах такзов чуденце. Може да е от обърнато косъмче ... аз тогава се бях заканила, че прашки повече няма да нося. Мацотих се с йодасепт. И боли гадно. Утре чичо д-р ще каже.
Виж целия пост
# 4
Ами моето е на бузата(ако ме разбирате Embarassed)
и има мехурчета
Ох много ми е кофти, как ще дочакам до утре а и какволи ще ми каже моята докторка
СТРАХ ме е
Виж целия пост
# 5
Няма страшно, лекува се. Могат да го резнат, но не е страшно.
Виж целия пост
# 6
Какво стана? Ходи ли на лекар?
Виж целия пост
# 7
На майка ми когато се уплаши от нещо херпесите и излизат точно там и са си обикновени херпеси. Дано и при теб е така, боли ли те много
Виж целия пост
# 8
Борих се с такова чудо 5 години - херпес зостер на дупето (на бузата). Излекувах се с хомеопатия и жестока диета, съпровождаща хомеопатията. Докато бех бременна обаче ми излезе отново, но на гениталиите и затова раждах секцио. От 9 мес. повече не съм имала, надявам се да е било за последно. Успех!
Виж целия пост
# 9
Ами моето е на бузата...

Щом е там, дори херпес да е , би трябвало да си родиш нормално.
Дано не е все пак  Praynig
Виж целия пост
# 10
ами цитирам"чист херпес си е" каза моята АГ докторка, със секцио ще раждаш Но тъй като съм си недоверчива а и за второ мнение сега в понеделник съм на кожен за да ми каже специалист какво да правя.........а иначе не боли а сърби.....много ,абе гадничко си е
Виж целия пост
# 11
Може да си направиш кръвен тест за да се разбере точно кой вид херпес е.
Виж целия пост
# 12
Тази информация съм я проверявала, когато ми беше излязъл херпес на устата и едно момиченце ме пита дали не е сексуално предаден. Тя го учила в училище, а аз се притесних, че не знам, само й казах, че го имам от дете. И тогава проверих, ето това, сега ще ви преведа най-важното:

Херпес Зостер  е херпеса, който излиза на устата. Той е остатък от варицела вируса и въпреки, че учените не знаят точно какво го реактивира, предполагат, че е при отслабване на имунната система. На мен точно тогава ми излиза.

Генитален Херпес- е сексуално предавана болест- предава се от забележете- целувка! и сексуален контакт. Т.е. няма как да се предпазиш. Инфектирания човек може да разпространи, когато има излязъл херпес, но можело и да не бил излязъл. А също може и да не знае, че го има и да си го разпространява. Ако бременна жена го има явно й правят цезарово, защото иначе го предава на бебето, а при него може да иде в очите и особено в кръвта, където е много опасно. Вируса не се лекува, но появяванията му може да намалеят с времето. При около 40% от хората излиза веднъж и повече не се появява. Излиза на гениталните органи, но може и да се появи на устата.

В България трябва да пуснат по училищата /аз не знам да има/ всичката тази информация и да раздават брошурки по гинекологичните кабинети. Толкова много сексуални болести има, че е страшно, а информация никаква. Ето, вие не знаете, и аз не знаех, докато не отворих да прочета, но на английски, а колко хора в крайна сметка знаят английски в БГ.... Дано съм ви била полезна.



Не съм съгласна с това.

Херпес зостер се причинява от варицела-зостер-вирус предизвиква и заболяване от варицела у децата. След преболедуване остава траен имунитет.

След преболедуване вирусът остава в организма в латентно /неактивно/ състояние,локализиран в нервните ганглии. Болният от херпес зостер може да предаде инфекцията на дете, у което се развива варицела, ако то не е преболедувало от тази болест.

Началните признаци на херпес зостер не са характерни. Настъпва общо неразположение, слабо покачване на телесната температура и невралгични болки. След няколко дни се появяват розово-червеникави овални петна, разположени над нивото на кожата. Те се покриват с мехурчета, пълни с бистра течност. Обривът се разполага по хода на засегнатия нерв. След няколко дни мехурчетата се разпукват и на тяхното място се образува коричка, която за седмица пада. На засегнатото място ръбец не се образува. Заболяването трае 2-4 седмици, но в отделни случаи неговата продължителност е до 3-6 месеца. При замърсяване на мехурчестото съдържимо се появява допълнителна инфекция, която утежнява и удължава протичането на болестта.

Обривът се локализира най-често по хода на междуребрените нерви и е едностранен. При обрив засягащ очния нерв заболяването протича много тежко, като инфекцията се разпространява по носа, клепачите, ушната мида и външния слухов проход. В хода на такива усложнения често се засягят зрението и слуха.

За лечението на херпес зостер- инфекцията няма специфични лекарствени средства. Прилагат се обезболяващи препарати, витамин В1, витамин В12 и локално лечение с антисептични пудри. По показание се прилага специфична антихерпесна ваксина.

Херпес симплекс

Инфекцията се причинява от обикновения херпесен вирус, засяга всички възрасти и е еднакво честа у двата пола.

Херпесния вирус съществува в две разновидно сти: I тип - лабиален /засяга устните/ и II тип - генитален /засяга половите органи/.

В детска възраст заразяването става най-често между първата и петата година. У повечето деца вирусната инфкекция протича като гингивостоматит. Измененията се локализират по устната лигавица появява се зачервяване и оток, за кратко време се оформят мехурчета, които се раз пукват и се образуват малки ерозии. Постепенно тези ерозии се покриват с белезникаво-жълтеникав налеп, наподобяващ афти. Регионерните лимфни възли се подуват. Налице е силна локална болка и обилно слюнкоотделяне.

Гениталният херпесен вирус предизвиква възпалителни изменения по гениталите на момиченцата и момченцата. Тези изменения не се различават от херпесния обрив по устните. Траен имунитет липсва.

След оздравяване вирусът остава в организма и след време отново се активира и предизвиква отново повтаряне на болестта. У възрастни хора херпес-симплекс вирусът причинява същите проблеми по устните и гениталите, като инфекцията е по-честа у жените.

Обикновено заболяването преминава без лечение. За предпазване не се употребяват, антисептични пудри и разтвори. При чести рецидиви се прилага антихерпесна ваксина.

Генитален херпес

Гениталният херпес се причинява от същия вирус, който причинява и херпес на устните.

Човешкият херпесен вирус имунологично се разделя на два типа:

1 тип причиняващ лабиален /на устните/ херпес;
2 тип - генитален херпесен вирус.

Заболяването става в детска възраст /между 1 и 5 години/ и протича под форма на остро възпаление на външните полови органи и влагалището у момиченцата или възпаление в устната кухина, след което вирусът остава в организма в латентно /неактивно/ състояние. Заболяването се предава най-често по полов път.

Гениталният херпес обхваща външните полови органи и влагалището и представлява първична инфекция, която засяга както деца, така и момичета или млади жени. Обривът се характеризира със зачервяване и мехурчета, които бързо се разпукват. Чес то обривът се повтаря. Намиращият се в латентно състояние генитален херпесен ви рус при определени условия се реактивира и причинява нов херпесен обрив.

Провокираща роля имат различни фактори:

1. Болестни състояния, които протичат с висока телесна температура;
2. Хронични травми;
3. Някои отравяния /с въглероден окис,алкохол и други/;
4. Силно нервно-психично напрежение;
5. Ендокринни /хормонални/ влияния, вкл. менструация;
6. Слънчево облъчване.

Херпесният обрив се появява като сърбящо или леко парещо червеникаво леко надигнато петно /папула/, върху което след няколко часа се образуват групички мехурчета с размер главичка на топлийка.

Отначало мехурчетата са изпълнени с бистра течност, която след няколко дни потъмнява и засъхва и на тяхно място се образува коричка. Понякога мехурчетата бързо се разпукват и се образуват малки червени ерозии с влажна повърхност, които също бързо засъхват с поява на корички. След няколко дни коричките постепенно падат, като белези не се образуват.

Херпесният обрив върху половите органи на мъжа най-често е разположен върху пениса, в браздата между главата и препуциума. При генеталния херпес се установява увеличение на регионалните лимфни възли.

У жените гениталният херпес може да заеме голяма площ и се съпътствува от силна болка, сърбеж и повишена температура.Той често рецидивира на едно и също място и понякога може да послужи като входна врата за проникване на причинитела на сифилиса - сифилистичната бледа спирохета.

Не съществува ефективно средство за унищожаване на херпесния вирус. Генеталният херпес най-често преминава без лечение. За предпазване на ерозийките от вторична инфекция се прилагат антисептични разтвори и пудри. С известен успех се прилага ацикловир /цовиракс/ като специфичен противовирусен препарат. При чести рецидиви се прилагат витамини, гамаглобулин, противохерпесна ваксина и лазерно лечение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия