колан за след раждане и секцио

  • 9 643
  • 22
Здравейте бъдещи и настоящи мами, ползвали ли сте колани за след раждане след секкам да си прибера корема, но се притеснявам да не ми опира операцията и да н ме натиска. Дайте съвет, моля...цио? Ис
Виж целия пост
# 1
Здравей!
Да, аз ползвах ластичен колан след секциото, но не го сложих веднага, че ме болеше от операцията. Сложих го след месец някъде, но коремът ми се прибра, въпреки че ме убеждаваха в противното.
Виж целия пост
# 2
Ползвах, колан след секциото, не ми опираше и дразнеше,
позволяваше ми да си върша по свободно домакинската работа.
Виж целия пост
# 3
Не намирам никакъв смисъл в тези колани. За постигане на някакъв естетически ефект - да, но да ти прибират корема - няма такава музика. Мускулите се тренират само и единствено с физически упражнения и натоварване, а не с пристягане. А коремните мускули са най-лениви в процеса на ежедневието, те най-малко участват в обикновените движения, ходене, домакинска работа, отглеждане на деца. Затова е необходимо да се полагат допълнителни усилия за тяхното стягане и развитие.
С колан може и да изглеждаш добре, но в момента, в който го свалиш, коремът ти отново ще висне.
Моята препоръка /като човек, раждал два пъти със секцио в рамките на година и половина/ е да не носиш колан. По този начин, дори обикновените дейности ще спомагат за стягането на коремните мускули, а след като се почувстваш достатъчно възстановена от операцията, започвай с упражненията. Дори 10 коремни преси дневно ще дадат по-добър ефект за 1 месец, отколкото ако носиш колан цяла година.
Коланът по-скоро ще "разглези" мускулатурата ти, отколкото да я стегне.
Виж целия пост
# 4
Да ползвах колан след секциоти.Според мен има резултат от него.
Виж целия пост
# 5
Аз също бях решила да си купя колан но лекарката която ми прави операцията ме разубеди.Обесни ми че няма смисал от него и че така мускулите стават по мързеливи защото с колана им помагаш и по трудно става прибирането.Аз не използвах колан и на първия месец ми се прибра корема Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Не съм взимала такъв колан ,не ми е трябвал.Коремът ми се прибра изключително бързо!!
Виж целия пост
# 7
И аз се чудех дали да си взимам такъв колан,но в крайна сметка се отказах
Виж целия пост
# 8
Ползвах такъв колан и съм страшно доволна,но раждах нормално.Колан за секцио не знам да има  Thinking
Виж целия пост
# 9
Раждах секцио и колан не съм ползвала, но си купих стягащи гащи...ама гащи ти казвам Shockedужас, стигаха ми малко под гърдите... Grinning и майка ми постепенно ми ги пришиваше от страни, за да по-стегнали. Носих ги 3 месеца непрекъснато и определено имаше ефект.
Виж целия пост
# 10
                                   Аз веднага след секциото сложих колан.Много ми помогна.Носих го около месец непрекъснато.
                                   И после запо4нах да нося ласти4ни гащи,много стегнати.
Виж целия пост
# 11
И аз имах колан, сложих го на 3-я или 4-я ден след секциото. Носих го да края на първия месец. На мен ми помогна доста. Simple Smile
Виж целия пост
# 12
И аз ползвах такъв колан. Сложих го 7-8 дена след операцията. Коремът ми се прибра доста бързо, но не знам дали в него е основната причина.
Изобщо не ми е опирал раната, тя е толкова ниско, че няма как да стане това.
Виж целия пост
# 13
Аз също поносих малко  колан, ама не мога да кажа имаше ли полза от него.
Виж целия пост
# 14


 Да, носих по съвет на лекарите.Имах адски болки в кръста след секциото, но с колана поне малко се облекчиха.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия