Вече се притеснявам....

  • 1 425
  • 15
Здравейте,
не много отдавна писах тук за проблема ни....Получих отговори, които ме поуспокоиха, но сега отново започвам да се панирам - вече сме на година и три месеца и освен цица, много трудно признаваме друга храна. Сутрин ядеме за закуска бурканчета на Ганчев, Хип, Хаме....Грис с плодове, банани с бисквити, овесени ядки с плодове и все от този род.....Имаме девет зъба и половина, а все още не иска да дъмче - дави се безумно и аз вече съм в стрес....Месо различни видове, сготвени от мен по всякакъв начин и пасирани/манджи/, ядеме с ТРИСТА зора веднъж дневно обикновено към 5-6 часа, след бурканената закуска към 10 сутринта..... Вечер пак буркан.... Sad цоцаме се яко и нощем....но....само от лява гърда вече и просто си личи, че му е малко.....или аз да си въобразявам newsm78 Хемоглобина преди 3-4 мес. ни беше 95....
Да си призная направо се травмирам вече с това хранене....Всички ме обвиняват, че ако ни спра да го кърмя ще му докарам анемия....
А аз не виждам изобщо как да го откажа - то е страхотия: рев, писъци....Не мога да го оставя да спи с никой, защото той изпада в истерия....Цяла нощ спя на дясно, готова за цоц Simple Smile Денем ме смуче на всяко мое сядане някъде....Нарпаво цицоман.... ooooh!
Храната ни е доста еднообразна и вече наистина се тревожа....Едва ли на дете на неговата възраст му стига кърмата, която и без това е в доста скромни количества....
Давайте акъл, споделяйте опит, скарайте ми се, само да намерим някакъв ход към подобряване на ситуацията.....  bouquet
Виж целия пост
# 1
Здравей мила,
Според мен синковеца е достатъчно голям за да може да създадеш малко правила-например да ограничиш кърменията само в определени моменти (за приспиване, след хранене, само вкъщи, само сутри, обед и вечер или както там ти смяташ че трябва). Опитай да започнеш да излизаш без него за по няколко часа всеки ден-да, вероятно малкия ще протестира, но повече от ясно е, че не може винаги той да диктува парада. Просто с много любов и гушкане ти и останалите от семейството ще му обяснявате защо. Но децата обикновено са склонни да приемат правилата. Малкия може вече да разбере че не му отказваш завинаги, а просто ще може да суче еди-кога си.
Опитай се да бъдеш спокойна когато го храниш-нека не усеща колко важно е за теб да яде твърда храна. Опитвала ли си да го храниш когато и вие ядете? Или да го събираш с деца, които хапват с апетит?
Как се движи малкия Дани с килограмите сега? Иначе здрав и енергичен ли е?
Виж целия пост
# 2
И аз в отбора на неискащите..
Мислех си тези дни да пусна една подобна тема, но ще използвам тази да си излея мъката..
Повтарям почти всичко написано дотук, същото беше преди една година и при нас положението..
.. вече сме на година и три месеца и освен цица, много трудно признаваме друга храна. ..., ядеме с ТРИСТА зора веднъж дневно обикновено към 5-6 часа, ...цоцаме се яко и нощем....
Да си призная направо се травмирам вече с това хранене....
А аз не виждам изобщо как да го откажа - то е страхотия: рев, писъци.......Цяла нощ спя на дясно, готова за цоц Simple Smile Денем ме смуче на всяко мое сядане някъде....Нарпаво цицоман....
Храната ни е доста еднообразна и вече наистина се тревожа....Едва ли на дете на неговата възраст му стига кърмата,
Давайте акъл, споделяйте опит, скарайте ми се, само да намерим някакъв ход към подобряване на ситуацията..... 
Споделям какво е сега положението - на 2 г. и 4 месеца.
От месец и повече може би, яде твърда храна по веднъж на ден.. Не мога да определя какво количество точно хапва, но не е повече от 100 гр., примерно. Той отдавна яде всичко, т.е. опитвал е, дори имаше период от няколко месеца, в който ядеше по 3 пъти дневно, хубави количества. Но наистина не знам и аз какво да го правя. Всички деца около нас ядат повече. Егати. И аз мисля дали не съм психясала вече.. Не обръщам уж внимание, но като за няколко дни му се събере 200 гр.. някак си не мога аз да си представя, че е достатъчно. Кърми се сутрин и вечер в момента, по 40-50 мин. Къде ефктивно, къде неефективно.. но поне това яде. Тежи 10.300, преди половин година беше стигнал максимума почти 11 кила. Но само търчи, щурее, не яде.. А не искам да го насилвам и т.н. То и да искам просто няма как да стане.
Виж целия пост
# 3
Ние сме почти 15 кг!!!
Всъщност е доста жизнено дете, но от няколко дни гледа все да полегне, кисел е, обаче ни избиват три кътника едновременно, та, незнам....Много искам да разбера какъв му е хемоглобина, но пък да го травмирам с ненужно бодене....не ми се ще....
Излизала съм за 6-7 часа през деня - майка го е гледала и казва, че е перфектен - яде, пие....Но само до 8 вечерта - след това настъпва апокалипсис Grinning Появя ли се аз, майка казва, че ставал друго дете - през цялото време е залепен за единия ми крак и мрънка...
Общо взето децата ми са много нервни и истерични - предполагам, че аз ги правя такива, защото съм преуморена, имам си други щуротии на главата, много се вика вкъщи, почти никой не говори с нормален глас - всички сме гръмогласни и нервни....Общо взето нещата са навързани....
Виж целия пост
# 4
Ехаа Simple Smile браво, щом си хапва и като те няма значи ще прояде.
За хемоглобина не знам за съжаление много..
Виж целия пост
# 5
Alexa , разбирам какво ти е, минах от там. Моя Алекс прояде прилично около втората годинка когато тръгна на ясла. Примера на другите деца около него, предполагам аз, изигра основна роля. И до сега не яде много, но го оставям сам да се храни и ако ще. Вече ми е по спокойно.

Много е вероятно точно избиващите зъби да са проблема, някои деца много се тормозят и отказват храна. Много е неприятно, но минава. Възможно ли е и да се разболява, това също може да е причина за киселеене и отказ на храна.

Съгласна съм, че можеш да ограничиш малко дневните кърмения. При Алекс това помогна. Имаше период, в който ограничих посукванията през деня. Казвах си му в прав текст, ще ти дам след малко или слез обяд... Понякога плачеше, ядосваше се, но пак му обяснявах спокойно, че може да си поплаче щом иска, но ще стане така както казвам аз. И той приемаше "поражението".

Това, което казваш, че много се вика у вас сигурно също оказва влияние. Поне при моя дзвер съм забелязала, че усети ли ме колко съм изнервена, той също подивява и сякаш на пук прави всичко на обратно. Със спокоен твърд тон постигам повече.

Идеята на yanast  да го събираш с ящни деца е много добра. Като гледам подписа ти, сте голяма компания, ако седи с братчетата на масата, не се ли влияе от тях? Слагай го на масата с вас и с чинийка с нещо пред него, може и лъжица. Ако иска ще хапне. Ама не се тормози в такъв момент да го храниш, ти си хапваш, пък той ако прояви интерес към храната, ще си вземе. Можеш също да даваш малки смачкани парченца храна от твоята чиния. А как е с гризкането, справя ли се с гризане на бисквити или плодове?  Щом бабата се справя, възможно ли е тя да помага повече с храненето?
Виж целия пост
# 6
Може да го научиш да дъвче. Почни да даваш не пюренца, а храна на парчета.  Започни с нещо меко, като варен картоф и предлагай парченца с размер на грах, като ги слагаш не на езика му, а в бузката (това е важно) - редувай лява и дясна. Това става лесно с малка пластмасова лъжица (като тази на Авент) - леко я завърташ настрани и парченцето отива в бузката. Детето полека мести парчето, като в този момент то преминава покрай венците и лека-полека се усеща да дъвче. Постепенно увеличавай размера на парченцата. Банан също може на парчета, ако нямате проблеми с алергии. Не смесвай пасирано пюре и парчета - така много се давят. Предлагай и храна, която може да държи с ръка - парче хляб, обикновена бисквита. Наблюдавай да не откъсне прекалено голямо парче и да се задави.
Слагай го с вас на масата, за да ви гледа как се храните и да подражава на дъвченето.
Ако иска да държи лъжицата,  дай му и на него една лъжица.
Може и да иска да играе с храна, не забранявай. Сложи някоя стара дрешка или голям лигавник да не се цапа много и му позволявай да пипа храната. Това е етап по пътя към самостоятелното ядене.
Виж целия пост
# 7
Не се притеснявай толкова за този прословут хемоглобин(на дъщеря ми също е нисък на една година беше 100), струва ми се че проблема с него в България се преекспонира, а и при взимането на кръв от пръстчето често резултатите са по-ниски от реалното, просто наблегни на храните богати на желязо, без да ги комбинираш с млечни(телешко месо, червено цвекло, спанак, коприва леща, елда,просо,овесени и ечемичени ядки, аз на дъщеря ми за тази цел и давам  сутрин на гладно по половин ч.л.пчелен прашец), дори и да не са големи количествата, които изяжда детето, ако ги консумира всеки ден ще има резултат.
Относно храненето и аз подкрепям това, че е добре да яде заедно с вас и от вашата храна, ако е подходяща,поне моята дъщеря така яде с желание, иначе, ако е нещо направено специално за нея не проявява голям интерес.
Виж целия пост
# 8
Точно мислех да пускам подобна тема-ей тъй да се оплача,белким някой ме поуспокои Cry-ние сме в почти същото положение,с тази разлика,че така и не прояде пюрета.Започнах да захранвам педагогически,отначало проявяваше интерес към нашата храна,в последствие интереса намаля,а от почти 2 месеца-никакъв.Само към цокането интереса е непроменен Mr. Green,днес например е изял 5-6 макарона от закуската и...това е!Към обяд седнахме уж да ядем супа-по принцип обича-и в един момент така блъсна купичката,че всичко стана в супа-аз,той,пода...Честно,поплаках си малко докато бършех!Просто вече съм отчаяна, и за Нв се притеснявам,иначе е жизнен,килограми си има,но...
Хайде,изплаках се и азАлекса,извинявай,че така нахлух в темата ти Praynig
Виж целия пост
# 9
liu jo , предполагам никой не ти вярва, че ти е злоядо детето  Mr. Green Това го казвам защото съм го виждала какъв е прекрасен и див  Grinning .
За хемоглобина не е толкова важно количеството, колкото качеството на храната. Важно е да се приемат храни богати на желязо, но и да има баланс между такива от животински (месо, яйца) и такива от растителен произход (кафяв ориз, елда, спанак, броколи, карфиол, коприва...) Прекомерната консумация на краве мляко може да пречи на усвояването на желязо.
За това е по важно да се предизвика интерес към храната, отколкото да се гонят количества. Колкото по - красива, интересна и цветна е храната, колкото по - приятен ритуал е храненето, толкова по - бързо ще проядат децата. Но всяко си има темпове и не бива да се насилва.
Виж целия пост
# 10
Мерси момичета , ще пробвам всичко ,което сте ме посъветвали - май зъбите много го мъчат....Взе че ми се възпали гърдата - такава треск имах миналата нощ, че не знаех на кой свят съм....Та, той не, но аз се поразболях...

За нахлуването в темата ми - заповядай, нямаш никакъв проблем  bouquet
Виж целия пост
# 11
Шаманке,права си,ей така се облещват #Crazyкато кажа че основно кара на кърма-мислят си хората,че всеки ден пържоли плющи детето Mr. GreenОпитвам се разнообразно да е менюто,старая се и намек за насилване да няма,инструктирала съм каката и таткото да ядатпред дребния с максимален апетит те,разбира се,почнаха вече на подбив да ме вземат-можело ли да сърбат и да мляскат Joy,ама уви.Все сеуспокоявам,че няма непроял човек,че това е период...Сестра ми вече ми каза,че Мартин не яде ,защото го кърмя-като съм го отбиела,щял да прояде.Добре де,гладно ли да си държа детето-пробвала съм като е гладен да предлагам друга храна,човека не ще иска си цицата,сърди се, дърпа ме...
Благодаря и аз за съветите,явно нещата ще стават бавно,абе друго си е човек като сподели!
Лека вечер на всички!
Виж целия пост
# 12
Здравейте Hug
Съжалявам,че и аз Ви нахлувам в темичката Embarassed
Но до сега се чудих и търсех в нета  с кого да споделя и търся съвети за мойто дете което е на 11месеца и сме със същия проблем,само на кърма сме и друго не иска ooooh! ooooh!

Как да го отуча от това нон стоп кърмене???
Не иска друго захранване  -само пюрета плодови яде newsm78 и след това веднага иска да цока
 Изчетох ви съветите -ще пробвам да го  захраня по 3 на ден -дано да успея Praynig
Благодаря на Бу  bouquet която ме насочи към вашата тема
  bouquet  bouquet  bouquet Приемам всякакви съвети-Дано да успея Мами Hug
Благодаря и на вас  bouquet bowuu
Виж целия пост
# 13
 Алекса, ще прощаваш, ама и аз ще се възползвам от темата, че при нас положението е абсолютно същото  Cry. Голяма мъка е яденето. Моят синковец е на възраста на твоя - закусва кус-кус, попара, макарони и това е. През деня хапва банан, някое и друго парченце краставица, резънче ябълка, кисело мляко или айран, понякога някой и друг залък филия с кашкавал или сирене и това е. Захранен е педагогически, но от вече 3 месеца и повече отказва да яде готвено. По цял ден сме сами и няма на кого да го оставя, за да видя дали ще яде, ако ме няма, така че това при нас отпада. Майка ми също ме обвинява, че съм го била залъгвала с кърма и за това не искал да яде друго. Иначе детето си изглежда и се чувства добре. Даже е едричък за възрастта си - 81 см./11,500кг. Не знам как да постъпя вече. Когато вечеряме с баща му той също е нареден на масата, но ровичка само в салатата и гризе краставичка с коричка хляб ( виж )и не иска да опита дори от другото. Вчера успях да му пробутам малко пиле с ориз, но гребвах в лъжичката и кисело мляко, защото знам, че обича - хапна 4-5 лъжички.
Виж целия пост
# 14
Ами и аз да се оплача, при нас положението е горе-долу същото, готвено напоследък не яде, благодарна съм, че  поне сега, макар и не в големи количества, яде ядките с плод и мед (овесени, ечемичени, ръжени, елда, просо)сутрин, обед и вечер това яде, плюс ако предложа, хляб и кисело мляко, не ми ги отказва, месо не иска да види, а ние тъй като се водим с нисък хемогобин( не е много сигурно понеже кръв сме взимали само от пръстчето) това не ме радва изобщо, но гледам да го компенсирам с разни хранителни добавки. Общо взето мисля, че освен да се чака детето да прояде няма какво друго да се прави!
Ира Мира аз пробвах да намаля кърменето през деня, кърмя само сутрин обед и вечер(и през ноща разбира се ), уж да яде повече, ами ефект никакъв!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия