Децата ви с възглавници ли спят?

  • 2 749
  • 44
Моята дъщеря е на една година и един месец и още не слагам възглавница. Удобно й е, спи добре, но като зная, че самата аз не се чувствам комфортно, се питам коя е подходящата възраст?

Предварително благодаря за отговорите!  bouquet
Виж целия пост
# 1
На тази възраст моите деца имаха малки, тънки възглавнички. Сами си ги поискаха - като ни идваха "на гости" в нашето легло, винаги гледаха да докопат възглавницата, а на няколко пъти се опитаха да я отмъкнат. Затова реших, че им е време вече.
Истинска голяма възглавница им сложих, когато бяха на 6-7 г.
Виж целия пост
# 2
Дъщеря ми е голяма вече и си спи с възглавница, но тънка.
Дребния спи без все още.
Виж целия пост
# 3
Моята дъщеря е на една година и един месец и още не слагам възглавница. Удобно й е, спи добре, но като зная, че самата аз не се чувствам комфортно, се питам коя е подходящата възраст?


Щом на детето му е добре няма за какво да се тревожиш. Аз лично на моята дъщеря на тази възраст вече и бях сложила тънка възглавничка. Но не мисля, че е грешно детето да си спи без възглавничка ако му е удобно така.
Виж целия пост
# 4
Сложих когато започнах да ги намирам с играчки или със завивката под главите. На практика сами си поискаха.
Виж целия пост
# 5
Синът ми сам си взе възглавничка на около 1 год.После съвсем нахално взе моята и не искаше да ми я дава.И така сега спи на моята възглавница,а аз си имам друга,но и двете са еднакво тънки Laughing
Виж целия пост
# 6
Аз самата спя на много тънка възглавница, така че на дъщеря ми не съм дала. Синът ми спи с възглавница, но забелязвам, че сутрин е някъде настрани - май много не му трябва.
Виж целия пост
# 7
Синът ми спи с възглавница откакто навърши 13 месеца.
Виж целия пост
# 8
синът ми е на3,5г. няколко пъти съм опитвала да му слагам ниски,детски възглавници,не големи и високи,защото е вредно доколкото знам.той обаче така се върти докато спи,че освен ако не е вързан за възглавницата(това в кръга на шегата),няма как която и да е възглавница да се задържи под главата му...в следствие на което все още спи без никаква възглавница.удобно му е,не се оплаква.
чувала съм и че големи хора е полезно да спят без възглавници,стига да могат.аз лично не мога да спя без възглавница,може би е въпрос на навик.
Виж целия пост
# 9
"Спи с възглавница " е точното определение за моя син ,той я гушка ,но не спи върху нея !
Дъщеря ми е същата тя се спуска от нея и спи под или до възглавницата !
Никога не съм ги учила да спят на ниска или без възглавница ! Знам ,че за децата ,и за нас е по-добре да се спи на ниска възглавница .
Виж целия пост
# 10
Ако така е свикнала и е удобно, не и слагай. Без възглавница е по-добре.
В детската градина на сина ми спяха без възглавници. Той си беше свикнал и нямаше проблеми.
Сега вече спят на съвсем ниски.
Виж целия пост
# 11
Височината на възглавницата зависи от позата, в която човек спи. Вредна може да бъде и ниската и високата възглавница, както и липсата и. Няма универсално правило важащо за всички хора и възглавници.
Виж целия пост
# 12
До година и половина беше без, слагах тънка и малка, но винаги се въртеше и лягаше извън нея. На 3 годинки му сложих голяма, пухена и тънка.
Ели е права за позата - аз спя само настрани и ползвам висока. Когато лягам по гръб, съм без възглавница. Мъжът ми спи само по корем и ползва някаква символика, от която калъфката е по-дебела  Grinning
Синът ми спи във всички възможни пози, даже и на колене, та съм избрала среден вариант  Crazy
Виж целия пост
# 13
И моят син все още спи без възглавница! Преди няколко месеца пробвах, но той повече си играеше с нея, преди да заспи, а след това никога не съм го намирала легнал върху нея! Докато не започне да спи по-спокойно не мисля да му слагам, защото е безсмислено!
Виж целия пост
# 14
Докато спеше в бебешка кошара (3г), Рая имаше малка ,тънка възглавничка. Тя не винаги беше под главата и. Сегашната и е средна големина, не е висока, понякога спи на нея, понякога не.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия