ПУНКЦИЯ ЗА МЕНИНГИТ!

  • 4 915
  • 10
Здравейте мами,има ли някой на когото са му правили пункция за менингит.Остават ли последствия след пункцията,боли ли кръста,трябва ли да се пазиш кръста цял живот после?Пускам темата тук за да мже повече мамчета да я видят и ако знаят нещо да напишат.
 
Виж целия пост
# 1
здравей
доколкото съм чувала,пункцията се прави с упойка,особено на малки деца,защото е много важно да не се мръдне,докато се прави.
иначе след пункцията се стои няколко часа в легнало положение и след това няма проблем.не е нужно да си пазиш кръста цял живот..не съм чувала подобно нещо.
изключително важно е пункцията да се направи от добър лекар,защото мястото е опасно и всяко леко отклонение може да доведе до проблем.
успех!
Виж целия пост
# 2
Благодаря Деси,има хора който казват че менингита може да се установи без пункция вярно ли е и как,ако някой знае да каже.
Виж целия пост
# 3
С пункцията диагностиката е най - точна. Следи се за увеличени лимфоцитите, наличие на бактерии (при бактериалния менингит), както и изменение в цвета на течността. Гледат се и  други показатели.


Виж целия пост
# 4
Според мен има симптоми на менингит,а диагнозата се доказва само от пункцията.На моето дете са му правили пункция 3 пъти точно за съмнение на менингит.Не е вярно това за упойката.Детето ми беше на 1г.4м. и това изследване не се прави с упойка.Мъжа ми също има правена такава,но по други причини.Всеизвестно е мнението,че много боли,но всичко зависи от специалиста,който ти прави пункцията.Да трябва да се стой мирно,детето го държаха свито на една страна 2-ма лекари и 3 мед.сестри.Няма никаква опасност и никакви последствия на кръста след това.Знам за случай преди поне 30г.,когато приятел на дядо ми останал инвалид след лумбална пункция,но от тогава до сега мисля,че медицината е с много повече опит в тази област и опасност ако я прави специалист с опит е нулева.
Виж целия пост
# 5
На синът ми му е правена пункция когато беше на 4г.Без упойка.Никога няма да забравя как плачеше и ми казваше "Мамо защо ме остави сам"А аз дори не разбрах защо го взеха докторите.Затвориха врата на маниполационната и аз останах вън.Само чувах как плаче.Известно време го болеше кръста и ходеше приведен.
Виж целия пост
# 6
На синът ми му е правена пункция когато беше на 4г.Без упойка.Никога няма да забравя как плачеше и ми казваше "Мамо защо ме остави сам"А аз дори не разбрах защо го взеха докторите.Затвориха врата на маниполационната и аз останах вън.Само чувах как плаче.Известно време го болеше кръста и ходеше приведен.

Много ми стана мъчно ,даже си поплаках ! Cry
Виж целия пост
# 7
СИ-Си,като те чета си мисля ,че нямаш работа и пишеш глупости...Май ходиш из форума и каквото ти дойде на ум....
Виж целия пост
# 8
А аз бих искала авторката на темата да сподели защо се интересува за лумбалните пункции...???В смисъл,че ако не дай боже това се наложи (не го пожелавам на никого) нямаш време да се информираш и да мислиш и всичко се прави по спешност веднага след приемането в болница....Както споделя aha дори не е имало време да разбере какво ще му правят на детенце....а за писаците и безпомощния плач на детето ми,които чувах отвън,защото и мен ме изкарваха от стаята,когато правят пункции дори не искам да си спомням....което мисля е разбираемо....
Виж целия пост
# 9
Имаше симптоми за менингит и доктора ни изписа антибиотици,каза че ако не мине ще се прави пункци за менингит,но слава бгу сега сме добре.А  ЩОМ МУ МИНА ЗНАЧИ НЕ Е МИНИНГИТ.
Виж целия пост
# 10
Някой от симптомите на менингит като фригидност на врата,дразнене от светлина,отпуснатост,висока температура,повръщане ги има в повечето вирусни инфекции,но много,много по слабо изразени....Радвам се,че всичко вече е наред при вас,но не мога да разбера що за лекар би ви изплашил така....ако наистина е имало сериозно съмнение за менингит веднага биха ви пратили в болница....заболяването е много страшно,сериозно и опасно и се лекува само в болнично заведение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия