Чакаме с огромно нетърпение, всяко ново НОЕМВРИйско попълнение

  • 10 461
  • 292





Благодарим за заглавието на mango

Вече сме 77 бъдещи мами и 1 бъдещ татко:

31.10

оmana - 32 г., втора preggo, София
Hope777 - първа preggo, София


01.11

sunshine*uk (Нели), 25г., първа preggo, UK
bunsy - втора preggo
izabela® - 26г., първа preggo, Пловдив
nana5kova - първа preggo, Благоевград
la belle - първа preggo, Русе
aneth - първа preggo


02.11

Steletu - 22г., първа preggo, София


03.11
xelita - първа preggo, Пловдив
Diana - 34 г., втора preggo, София, Борово


04.11

Хрисси - втора preggo, София
lari1983 (Лари) - 25г., първа preggo
-Bibo- (Ади) - 24г., първа preggo

05.11

Magi@ - първа preggo, София
Bureto - първа preggo, София
yani4ka_83 -  25 г., първа с близнаци preggo
Gulja - първа preggo


06.11


07.11

desitalee - първа preggo, Владивосток, Русия
mango (Василена) - 30 г., втора preggo, Пловдив, Белащица
heaven - 25г., първа preggo
комикс - 31г., първа preggo, Русе, София


08.11

Ива - 32г., втора preggo, София
petya28 - първа preggo, Варна
elvireste (Елвира) - първа preggo, София
valichkaaa - 28 г., първа preggo, София
Lenora - втора preggo


09.11


10.11

Хita - първа preggo
Deizy_st - първа preggo
dependent - първа preggo, Варна


11.11

Nadejdata_08 - първа preggo, Пловдив
svetlanat76 - първа preggo, Бургас
klem4e - първа preggo
di_va - първа preggo, Варна


12.11

Ferdi_Mravkata - първа preggo
vessita (Весето) - 29г., първа preggo
cvete_to -  първа preggo
kremito (Кремена) - втора  preggo

13.11

mimko - първа preggo, София


14.11

alaq - първа preggo
steysi86 - първа preggo, Шумен


15.11

аннтония - първа preggo, София
mia_aurora - 27 г., първа preggo, София


16.11

Кузманка - втора preggo, Стара Загора


17.11

bilyana44 - първа preggo, София


18.11

psm - втора preggo, Русе


19.11


20.11

sisa82 - първа preggo  Бургас


21.11

Катерина26 - първа preggo
viksi (Вики) - първа preggo


22.11


23.11


enimna - втора preggo


24.11

Янечек - втора preggo
miraluba - 29 г., първа preggo, Пловдив
pepa_25 - 27 г., първа preggo, Севлиево


25.11

mari_rus - втора preggo, Франция


26.11

Pate.. - 25 г., първа preggo
Мопси - 33 г., втора preggo, Холандия


27.11

nedalinchi  - втора preggo, Бургас


28.11


29.11


30.11

arpi - втора preggo, Пловдив
Сantariny - 31г. , първа preggo, София


През ноември бебенца очакват още:
m.n.m - preggo
iliana dakova - preggo
pojito11 - preggo
Рея - preggo
maymunski - preggo
mamagi - preggo
sinapovaaya - preggo
mmimoza - preggo
etiiordanova - preggo
Пуполино - preggo
elena vasileva - preggo
liliqmarkova - preggo
Snejinna - preggo
♀Boyanna♂ - първа preggo
bub4eto_82 - preggo
advise - preggo
impreza - preggo
radostta82 - preggo
тъжна мама - preggo
fruitty - preggo
elia_na - 32 г., първа preggo
Dulce Pontes - 30 г., втора preggo, София
kuznechik - първа preggo, София
maria.krumova - първа preggo
4ikolina - първа preggo, Пловдив
van4e80 - първа preggo, Пловдив
trap4inka - първа preggo
Dimna - първа preggo
ined1981 - първа preggo
seadogvn - бъдещ татко, първа preggo


 








smile3509 НАШЕТО АЛБУМЧЕ



Потребителско име: noemvri2009
Парола: noemvri

Старите теми
1. МАМИ ЗА НОЕМВРИ 2009
2. За първа среща с точица се приготви, а през НОЕМВРИ ще си мама ти 
3. Всички НОЕМВРИйски мами-бързо да сме тук събрани
4. За НОЕМВРИйките е време вече, да видят сърчицето на своето човече.
5. В НОЕМВРИйска пупа вече сърчицето тупа




Полезна информация

Храненето на бременната по седмици - витамини и храни, в които се съдържат
Календар на бременността
Определяне на термина
Секс и бременност
Как да контролирате теглото си като сте бременна?
Кой е най-добрия хранителен режим при бременност?
Прегледи и изследвания при проследяването на нормално протичаща бременност
Вашите права по време на бременност


За нашите бебчета

Размери на бебчетата по седмици
Седмица след седмица
Виж своето бебче
3D календар
Биология на вътреутробното развитие
Какъв цвят ще са очите на бебчето?
 

Идеи за нови заглавия


1. Пулсира в мама точицата вече, през НОЕМВРИ ще е мъничко човече
2. Започна гаденето на НОЕМВРИйки, изкарват деня си само на филийки. - mango
3. На НОЕМВРИйки за ядене не им говори, тях бременелско гадене ги мори. - mango
4. Някои с гадене, други пък не - всички НОЕМВРИйки да сме на лице - Steletu
5. Всички ноемврийки да изпъчиме гърди, скоро, че сме мами и на външен вид ще проличи - Steletu
6. НОЕМВРИйки в трети месец влизат, сутрешното гадене постепенно си отива - Steletu
7. Ноемврийските коремчета личат си вече, порастнало е още скъпоценното човече - Steletu
 

 


Виж целия пост
# 1
Да ни е честита новата тема  Hug Хубав ден на всички!
Виж целия пост
# 2
Честита темичка  Hug Относно инфото в началото на темичката мога да добавя,че и моята  preggo е първа, на 24 години съм - от Пловдив.Термин, все още неизвестен(по собствени изчисления 17.11.2009, но ще чакам доки да го изчисли )  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Виж целия пост
# 3
здравейте!
леле колко сме се увеличили!много хубаво!
даже имаме и мъжко попълнение!
лека вечер на всички ни!
Виж целия пост
# 4
И аз съм тук  Grinning
гледам, че последните разговори са за кафето и цигарите, та да се включа и аз по темата:
кафе пия, но само сутрин, с мляко. Питах 2-ма лекари дали може и и двамата ми казаха, че по 2 кафета  на ден може. Не съм чела сега статиите които сте пуснали за вредата на кафето, за да не се плаша допълнително, просто си мисля, че не е толкова голям риска от 1 кафе с мляко на ден.
Цигарите все още ми липсват, но не постоянно. Понякога много ми се препушва, но съм си обещала да пазя бебето. Намалих ги на няколко след теста, но след като чухме съчицето ги спрях напълно.
Но да си призная днес си дръпнах 1 път от цигарата на 1 приятелка  Embarassed След хубава разходка в парка седнахме да си починем и... прегреших.
Хубава вечер на всички  Hug
Виж целия пост
# 5
Здравейте  Hug

Добре дошли на новите мами! Леко бременеене  Peace

И на мен ми се пие едно хубаво истинско, кофеиново кафе с цигарка  Whistling ама ще почакам  Mr. Green Тази вечер не знам как не запалих една...

Ние тази вечер имахме приключение с моята шерка Кари. Преди малко се върнахме от Пирогов. Вече е горда собственичка на 3 шева на челото, след като срещна фронтално един ръб  ooooh! Не пожелавам на никой да мине през това. Най-неприятното беше, че не ни пуснаха в операционната. Мишката ми беше съвсем сама и вързана за масата  Cry

Относно изследванията, горещо ви препоръчвам БХС и фетална морфология, в ранния етап (11-14 г.с.) или поне в интервала 20-22 г.с. Това са едни от най-важните изследвания и ще е престъпление, ако гинекологът ви пропусне да ви посъветва да си ги направите  Praynig

Лека нощ от мен. Отивам да дежуря над девойката с шевовете  Mr. Green

Виж целия пост
# 6
Честита ни нова темичка!

Комикс
- честито ти сърчице!   bouquet Разбрах, че докито ти е спряло утрогестана, а зацапването спря ли? Каза ли ти откъде е било? Питам, защото моето ту спира, ту почва... Като цяло се поуспокоих малко, защото четох в нета, че щом е кафеникаво и не е съпроводено с болки, не е опасно... Но липсата на каквато и да е загриженост от тукашните докторя, направо ме хвърля в отчаяние! Добре, че е нета, иначе да бях откачила от притеснение до сега  Sad

Колкото до цигарите - момичета, спирайте ги! Щом аз успях, значи и вие можете! За информация пуша (пушех) от 13-годишна. Правете сметка - сега съм на 29. Повече от половината ми живот съм била пушач и единствения път като ги спрях беше като се разболях от превмония на 16 години. И тогава не пуших цял месец, не защото ми липсваше желание, а защото и без тях едва дишах. Първата ми работа, като излезнах от болницата беше да си купя цигари и да запаля една. Не успях да я изпуша докрая, но геройски се напънах поне до към средата  Rolling Eyes Още тогава разбрах, че съм си пристрастена и никога няма да мога да ги спра...

Но ето,че ги спрях. Почти съм убедена, че след бременността и кърменето пак ще ги почна, но до тогава смятам да удържа фронта.

Представете си (да не дава Господ), че се случи нещо с бебчо по време на бременността или след раждането се появят проблеми... Винаги ще се самообвинявате, че може и да е било заради тези 1-2-3-4 цигари, които сте пушили по време на бременността...

За кафето - аз лично щом не пуша, значи и кафе не пия  Mr. Green Но от това, което съм чела в нета - по едно на ден не е болка за умиране  Peace

А сега да ви питам, че съм се притеснила тия дни  Rolling Eyes Има ли някоя от вас, която по седмици да е като мен и да няма никакъв корем??????? Откакто забременях, свалих 2 кила... Отначало си мислех, че точно заради това нищо не ми стърчи, но гледам че и кльощавичките сред вас вече се хвалят с коремчета...  Sad
Виж целия пост
# 7
Добро утро, момичета! И момчета  Mr. Green
Манго, мерси за темичката   bouquet
Като прочетох случката с Креми и забравих какво щях да пиша. Представям си какъв ужаст е било, дано никога повече не се случват такива неща!  hug
Десита, рано е  за корем спокойно, ще стане голям  Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Добро утро и от мен!
kremito    миличката Кари,представям си какво ви е било  Hug
desitalee   не се притеснявай за коремчето preggo по -скорок към 4 мес да проличи...Аз имам чувството че съм напълняла пък Sad...отсега...
Аз пък да се "похваля" ,че днес ми е първото гадене,от сутринта  Simple Smile
Как го преодолявате?
Виж целия пост
# 9
Здравейте мами.
Катерина - не ставай рязко от леглото сутрин. Първо си поседи в него. Аз съм си взела един пакет обикновени бисквити до глава и изяждам 2 преди да стана. Засега действа.
И аз нещо съм се отпуснала с яденето и трябва да внимавам, ме съм предразположена към пълнеене и ще стана Големият Кораб за нула време. Коремче винаги съм имала малко, но сега често се подява от ядене Cry
Виж целия пост
# 10
И аз нещо съм се отпуснала с яденето и трябва да внимавам, ме съм предразположена към пълнеене и ще стана Големият Кораб за нула време. Коремче винаги съм имала малко, но сега често се подява от ядене Cry
Все едно аз съм го писала  WinkАз пък уж гледам да ям по-вече плодове и зеленчуци,ама ....Моето коремче дори от вода се подува Wink
Виж целия пост
# 11
крем - всичко ще бъде наред, викай си малкия дявол.  Hug
катерина - лек няма, времето трябва да си мине поне при мен е така.
За корема и аз нещо взех да качвам на корем, а аз съм си предразположена на корем да качвам   Sad
Въпрос към мамите с 2ра бременност - за булчинската ми рокля някаде ще съм в 4-5 месец колко см ще е горе долу коремчето, ще личи ли много?
Виж целия пост
# 12
xelita в 5-ти ще си личи. Няма да ти е огромен корема, но ще се вижда, че си бременна. За сантиметри няма как да се каже, при всички жени е различно.
Виж целия пост
# 13
xelita онзи ден видях една позната, която беше в 5тия месец. Имаше си съвсем прилично коремче.
Моя корем също се подува много. Но това е от храната. Сутрин задължително закусвам и от много малко ми става тежко, от време на време ми се повдига и аха нещо ми стига до гърлото.
До колкото знам, при бременност корема започва да расте под стомаха. В последствие се разместват малко органите ни и стомаха се премества по-нагоре. На негово място идва бебока.
Виж целия пост
# 14
Добро утро и от мен в номата темичка!
Mango благодаря  Hug !
И аз винаги съм с подут корем, но сега е доста фрапиращ - все едно съм в 4-5 месец или чакам близнаци  newsm78. Малко да хапна и той вече е крачка пред мен...не знам така до къде ще стигне в 7-8 месец.
Относно кафето, мнението на моята лекарка е, че е по-добре да се пие шварц кафе отколкото нес или еспресо, но не повече от 2 чаши дневно.
Утре ще ходя на лекар, дано чуят сърчице и всичко да е наред, стискайте ми палци!
Сега ви желая хубав ден и приятна разходка  Heart Eyes !
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия