За смешните въпроси

  • 16 530
  • 211
От една друга тема за клишетата за нас българите - моля споделете кои са най-смешните и безумни въпроси които са ви задавали за България.
Мен са ме питали тук в Белгия
-От коя страна на луната сме
-Дали имаме течаща вода у дома
-Знам ли какво е Капучино

Чакам да се посмеем заедно
Виж целия пост
# 1
Подобни въпроси, може да зададе една определена група...При подобна такава група в България, ако споменеш Холандия, питат как е в Скандинавието.

Лично на мен не са ми отправяли безумни въпроси, които да ме накарат да се смея.
Виж целия пост
# 2
Миналата седмица си говорим на спирката с едни тинейджъри.
 -Ти полякиня ли си?
 -Не, от България съм.
-Къде е това, в Полша ли?
-Не
-В Испания ли?
-Не в Европа и е държава като Полша и Испания.
Е, на тях им е простено, млади са. Но няма да е по-различен расговора и с някоя бабка. Виж, тези с интереси за купуване на имот знаят, че там е евтино и има бира.
Виж целия пост
# 3
Миналата седмица си говорим на спирката с едни тинейджъри.
 -Ти полякиня ли си?
 -Не, от България съм.
-Къде е това, в Полша ли?
-Не
-В Испания ли?
-Не в Европа и е държава като Полша и Испания.
Е, на тях им е простено, млади са. Но няма да е по-различен расговора и с някоя бабка. Виж, тези с интереси за купуване на имот знаят, че там е евтино и има бира.
Laughing Laughing Laughing Laughing Я ги виж ти бабките!
Мен досега не са ме питали странни неща, виж онзи ден един доцент, с който си делим работна стая ме озадачи; той не знаеше, че България вече е в ЕС.
Виж целия пост
# 4
Дааа, това да ме припознават за полякиня е редовно..
Като разговарям по телефона пък  ме питат дали съм французойка, някак си съм докарала френски акцент  Rolling Eyes
Питали са ме дали в България всички сме мюсюлмани   ooooh!
и че пишем с руска азбука..
Предвид безумното политическо поведение на страната ни на международната сцена,
скоро очаквам да ни припознаят за 50-се и незнам кой си американски щат...

Бабите ни знаят.. събира ли са някога си помощи за нази и румънците..
И пияндетата-славим се с евтиния алкохол..

Сетих се, че и една година след като ни приеха в ЕС, на парижкото летище две каки упорито ни искаха визи.
Виж целия пост
# 5
Подобни въпроси, може да зададе една определена група...

 yes

 - дали Варна е столицата на България
 
Освен това и тук могат да се срещнат хора, които на кирилицата казват руска азбука  Tired
Има и такива, които мислят, че България е била република на СССР и имат очакване, че всички българи говорят руски...
Не всички знаят, че страната е член на ЕС  Thinking

А акцентът ми го разпознават като испански, питали са ме дали не съм Южна Америка  Peace
Виж целия пост
# 6
.
Виж целия пост
# 7
Jeje, тъй като изразих съгласие с Калинка, ще ти отговоря аз какво имах предвид - да не слагаме квалификации като "тъпаци"  Peace , но най-малкото са неинформирани. Иначе - хора всякакви, някои са много интелигентни, но тази сфера на знание не им е силата.

Сетих се за още един смешен въпрос - бяхме в България и получихме имейл, в който пишеше "Как е времето в Северна Европа? Сигурно сте умрели от студ..." (подателят знаеше, че сме в България, не си е мислил, че сме на екскурзия в Европа). Изобщо има едно такова виждане, че в България е много студено...
Виж целия пост
# 8

Изразих се грубо права си , извинявам се  Peace
Виж целия пост
# 9
Свеки: Не ядете в България паста?!Ами какво ядете?

Миналото лято на морето при запознанство с една 30г.девойка и снаха и полякиня/съпругата на брат и от 3-4 г./ ,  след кратък опознавателен разговор италианката най-любезно вмъква :
- Вие ако искате двете може и да не говорите помежду ви на италиански. Сигурно ще ви е по-приятно, пък и сигурно сте носталгично настроени. Не се притеснявайте за мен. Разбирам ви.
 - Благодаря, но на какъв език трябва да си говорим? Аз съм от България и не говоря полски.
 - Мислех, че щом и двете сте от Изтока/разбирай :бившия Източен блок/, говорите вашия си език.

Питали са ме : Как така ти е студено?! Нали идваш от България, а там е много по-студено.
Виж целия пост
# 10
Много са хората, които не знаят къде е България. Имало е и такива, които са ме изненадвали с знанието си за историята и традициите на БГ.
Мацката, която ми прави ноктите, обаче изби рибата един ден като ме попита: "Ти си от БГ нали? Ех, блазе ти ей го къде е Мексико."  ooooh! ooooh! ooooh! Тя е от Виетнам. Това ме учуди още повече, защото виетнамците бяха пуснали корени в БГ по едно време.
Бъркат акцента ми с испански, което ме влудява. Преди съм изпадала в неудобни ситуации, когато някой ми заговори на испански и аз троснато: "Аз не говоря испански" отговора беше "Аз говоря няма лошо".
Ето тук ще задам един въпрос офф топик.
Към испано- говорящите мами: Дали аз така чувам или Испанския в Испания е много по- различен от този, който говорят Мексиканците тук? Много ми е любопитно   bouquet
Виж целия пост
# 11
аз отдавна вече не се впечатлявам, че не знаят къде и какво е българия. все пак не сме голяма и известна страна. дори започнах по-едно време за по-лесно да отговарям, че съм от европа. докато едно девойче не ме попита "а къде е европа? близо ли е до франция?". въпросното девойче беше от филипините.
Виж целия пост
# 12
- дали и българите имаме гъдел под мишниците, както и италианците
- трудно ли преживявам 10 часовия полет до родината
- как се чувствам, като вляза в супермаркет
- дали си пиша смс-ите на румънски.

реципрочен въпрос от бг страна, който помня е как италианците си правят баниците, след като нямат фини кори.

излишно е да казвам, че не е смешно, а е тъжно и жалко.
Виж целия пост
# 13
Ето тук ще задам един въпрос офф топик.
Към испано- говорящите мами: Дали аз така чувам или Испанския в Испания е много по- различен от този, който говорят Мексиканците тук? Много ми е любопитно   bouquet

Не съм от испано-говорящите, но имам приятелка чилийка, която не може да понася как испанците говорят испански. Имахме и обща позната мексиканка и за нея е споменавала. Явно, има разлика.
Виж целия пост
# 14
Аз съм писала и др. път (но  това беше преди 11 години в NY ...):

- Имате ли сняг в БГ ?
- Виждала ли си сняг?
- Обърквали са БГ с Боливия, пращали са ме да живея в Африка , нали все пак Боливия е там, така де БГ?!
- Знам ли как се пуска ТВ с дистанционно?


На ? "от къде си" , и отговоеP "от БГ", на свой ред питам "знаете ли къде е" ? Не. Знаете ли къде е TR? ДА. А къде е Greece? ДА. А Romania? ДА. А Югославия (тогава имаше)? ДА. Аз казах:"Е ние сме точно по средата, между тях"  Whistling
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия