Развален млечен зъб

  • 1 846
  • 8
Преди около 20 дни на детенцето (почти 9м) му излезе първото зъбче. Вече се вижда, когато се усмихва, но още не се е показало съвсем цялото. Въпреки това днес открих на него малка кафява точица близо до венеца... то целия зъб е близо до венеца, нали се подава само наполовина... Направо съм в паника... Възможно ли е това да е кариес?  newsm78  Чувала съм, че млечните зъби били лоши... чак толкова ли? Опитах да го отмия с вода, ако е боклуче, но не е... съвсем истинска точица... Дали си е наранила венеца с нещо от нещата, които завира в устата си... Да я водя ли на зъболекар...?
Моля ви, кажете ми кога за пръв път имаше развалено зъбче вашето дете???
Виж целия пост
# 1
Слава богу зъбчетата на сина ми са здрави.Но като му излизаше единия кътник, венеца му беше станал черно-син преди да пробие.Лекарката ми каза, че е като съсирена кръв от вътре.Да не е нещо подобно и при вас.Попитай първо личната ви лекарка и тя ще ви каже дали да ходите на зъболекар.Дано е здравичко зъбчето. Peace
Виж целия пост
# 2
пробвай с клечка за зъби с кислорондна вода...ако не стане - много е вероятно и да е кариес но само лекар може да каже...ако не се махне заведи на зъболекар, ако е съвсем повърхностен ги мажад с флуоридни пасти.....и закрепят положението....
иначемоят син има пулпит, така че стават такива неща и при мъниците......
Което не значи че вс зъбчета ще са зле, дори да е кариесче.
А педиатър няма какво да питаш, те от кариесине разбират, трябва д се пипне просто с онова остричкото дали е кариесче.
Виж целия пост
# 3
Ако не се маха , по-добре отидете на зъболекар  та дори и само да те консултира. Много е важно и млечните зъбчета да се лекуват.
Виж целия пост
# 4
... Много е важно и млечните зъбчета да се лекуват.

 Peace

Да, задължително се лекуват млечните зъбки, защото иначе могат да увредят и постоянните.
Дъщеря ми нямаше две годинки, когато тръгнахме на зъболекар и започнахме с пломбите.
Виж целия пост
# 5
Племенничката ми имаше развален кътник!Все още не го е сменила!Водиха я на зъболекар няколко пъти и й го пломбираха!
При вас е по-различно,но не се шашкай!Консултирай се с педито и го заведи на зъболекар,той ще каже какво е!
Успех! Peace
Виж целия пост
# 6
Консултирай се със стоматолог.
Дияна имаше кариеси на горните 4 зъба. Лекуваха я. Беше на 1,1 г.
Виж целия пост
# 7
Ако не успееш да го махнеш, най-добре я заведи на време на зъболекар. Ако ти трябва, мога да ти препоръчам детски стоматолог.
Виж целия пост
# 8
Здравейте, мами! Дайте координати за добри детски стоматолози във Варна. Спешно ми се налага да заведа малкия и трябва да стане тези дни. Благодаря предварително!   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия