Разлика в големината на гърдите!

  • 15 235
  • 81

Анкета

Коя гърда е по-голяма?

Опции:

* Може да изберете максимум 2 опции.

Извинявам се ако съм допринесла известен смут във форума с тази тема или ако има друга подобна(но ненамерих).Но това е въпросът ми- откриватели разлика в големината на гърдите си,и ако има то тя увеличили се след кърмене.Драстична ли е разликата, в смисъл ако ги погледнеш я откриваш или трябва да ги огледаш по-обстойно за да установиш такава?(извинявам се за неудобния въпрос). И кога за върви път ходихте на профилактичен преглед/мамолог и къде?
Може да избирате по 2 опции в анкетата.
Виж целия пост
# 1
По принцип тялото на хората не е симетрично.
За протокола -  има разлика, но трябва да се загледаш.
Виж целия пост
# 2
Разлика има и в гърдите, и в очите, и в ръцете, и в краката и във всички пропорционални части от тялото на един човек.
А относно гърдите- ами логично е гърдата, на която е слагано бебето да е по "празна" и съответно по-малка от другата, непосредствено след кърменето.

По другите ти питания:
Тези съвети ми попаднаха от една брошура, която взех от кабинета на гинеколога си:
1. Добре опипваш гърдите си за евентуални бучки и др. образувания; следиш дали някъде не изпитваш болка при дори и при лек натиск;
2. Добре оглеждаш зърната за разлика и промени;
3. Добре да огледаш самите гърди с отпуснати до тялото ръце;
Този самопреглед се прави седмица след края на цикъла и не важи за кърмачки.

За жени между 20 и 39 г. се препоръчва преглед на гърдите при специалист на всеки 3 години.
Виж целия пост
# 3
Aз имам такъв проблем,ако може да се нарече проблем.Това е още от пубертета,ходила съм на лекар,но се оказва,че се при повечето жени е така.Кърменето не оказва влияние,поне при мен,а съм кърмила и първото си дете,правя го и сега.
Виж целия пост
# 4
Аз имам разлика в гърдите преди да забременея и родя и да сега едната се пълни повече и се оголемява доста повече.При мен е видимо и си махам подпълнките от едната страна но пак си личи и блузки с раета не мога да нося но пък само това да е.Мен не ме претеснява защото съм ходила на мамолог(незнам да ли така се пише) и той ми каза че няма никаква причина за притеснение - просто едната половина на тялото е различна от другата
Виж целия пост
# 5
Разликата не е видима , не е имало нищо общо с кърменето , но аз имам и направена операция на едната - "по малката" гърда .... Thinking Всъщност момичетата вече са ти казали - така е с цялото тяло на човека има разлики  Simple Smile
А за прегледа не съм ходила на мамолог , а на гинеколог месец след като родих и после пък месец след като спрях да кърмя .
Може и малко безотговорно да е , но това е положението  Embarassed
Виж целия пост
# 6
По принцип двете половини на тялото не са съразмерни.
При мен имаше разлика само през кърмаческият период.
На мамолог ходя редовно.
Виж целия пост
# 7
Моята дясна гърда също е по-голяма , но трябва да се загледаш за да го установиш.С дрехи няма разлика!
Виж целия пост
# 8
Със сигурност има разлика, но на пръв поглед нищо не си личи.Трябва да се загледам.
Виж целия пост
# 9
Аз пък никаква разлика не забелязвам-досега съм се зверила  Laughing
Виж целия пост
# 10
И аз не откривам разлика,и да има трудно се забелязва.
На мамолог ходих около шестият месец след като родих и от тогава не съм  Embarassed
Виж целия пост
# 11
Има разлика но не е видима,ако не се загледаш за да я откриеш.На мамолог ходя профилактично от 20 годишна всяка година.
Виж целия пост
# 12
При мен лявата беше почти незабележимо по-голяма, но откакто кърмя /вече близо 9 месеца/ разликата е очевидна, а и тази гърда ми се пълни повече.
Виж целия пост
# 13
Зебелязах разлика като се роди бебенце и почнах да го кърмя. Мисля, че е нормално, суче повече от едната гърда и тя се пълни по-бързо. Сега на финала на кърменето нещата си влизат в нормални граници.
На мамолог още не съм ходила, мисля да ида като спра да кърмя.
Виж целия пост
# 14
Преди да родя имаше разлика,след кърменето бюстът ми се отпусна Sad и разлика не забелязвам.На мамолог,още не съм ходила,но е време да посетя
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия