Бъбречна инфекция

  • 3 918
  • 8
здравейте, има ли някоя от вас която е имала пиелонефрит? на преглед ми отркиха, че са ми разширени бъбречните каналчета, и от това съм получавала контракции, изписаха ми Нелидикс....някой запознат ли е с това?
Виж целия пост
# 1
Искрено се надявам да са ти изписали тези лекарства на базата на антибиограма. От моя опит те съветвам да не ги почваш, ако не ти е направена такава на стерилната урина, в противен случай рискуваш да тровиш себе си и бебо, без да е гарантиран резултата. Никой не може предварително да каже, нищо че може да е със същото заболяване, какъв антибиотик ще ти подейства най-добре при теб. Успех и дано мине бързичко!
Виж целия пост
# 2
дадох урина и ще чакам резултатите в сряда,ще търся и 2ро лекарско мнение сега, че няма начин иначе. мерси за отговора Simple Smile
Виж целия пост
# 3
а имаш ли температура, втрисане, силна бъбречна криза? Ако имаш инфекция, ще имаш и тези симптоми и наистина е добре да вземеш антибиотик, защото иначе положението може да стане по-сериозно. Ако ли пък не, може да нямаш инфекция, аз нямам, леко са ми разширени чашките, защото бебето вече притиска уретерите и връща урината към бъбрека и се получава застой. Първият път ме болеше много единия бъбрек, а миналата седмица просто усещах тъпа болка и тежест в кръста, но наистина и двата пъти ми предизвика контракции, а аз и без това си ги имам. Пия само Неоренал, той е безвреден, защото е от бреза и може да се пие през цялата бременност. Аз го бях спряла за един месец и ето, че пак имах проблеми, така че до раждането няма да го спирам. Много добре ми действа.
Виж целия пост
# 4
Имах бъбречна криза 3 дни преди термина и ме вкараха в болница. Там ми биха само инжекции с обезболяващо.
Нелидикса не е АБ, но все пак си е л-во, което не знам дали е разрешено за бременни. Отиди по-добре на още 1 доктор и на още изследвания.
Виж целия пост
# 5
връщам се от нефролог от александровска, инфекция нямам според лекарката и тя си каза това което виждам с бъбреците ти се наблюдава при 70 % от бременните и е нормално, каза че няма нуйда нищо да пия и да изчакам резултатите от стерилна и обикновена урина. обаче втърдявания още си имам на корема, не знам вече какво да си мисля....
Виж целия пост
# 6
втвърдяванията на корема за т.н. подготвителни контракции. щом са безболезнени-няма място за притеснение.
и с предната си бременност и сега имам такива от 5месец. изписват магнезий, питай гинеколога си. няма нищо страшно.
Виж целия пост
# 7
Имай доверие на докторите от Нефрологията на Александровска. Там съм лежала в болницата и съм с много добри впечатления от тях. Изчакай резултатите и най-важното е да не се притесняваш, щом са ти казали, че няма нищо обезпокоително.
Виж целия пост
# 8
благодаря ви за успокоението  Hug убедих се вече че наистина специалист в тази област може да ти каже им али ти нещо или не, а не гинекологът, който има познания за вътрешни болести, но пчак да изписва лекраства за това  Thinking сега си останах с малко контракции, поразредиха се от снощи, дано да отмина, пия си магнерота и но шпато и така. и все пак ще изчакам урината да видим със сигурност.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия