Хрупкави пилешки флейки

  • 4 439
  • 5
Здравейте Hug
Искам да направя въпросните пилешки флейки - по заведенията са доста масови вече, в пицарии Верди също ги предлагат.
За рецептата мога да гадая само - пилешко филе, нарязано на лентички, овалва се в някаква панировка и в корнфлейкс и се пържи...
Ако имате готова рецепта, моля, споделете я Simple Smile
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
Продават една готова панировъчна смес с корнфлейкс. На мен много ми харесва, стават много хрупкави и вкусни с нея.
Овкусявам ги със сол, черен пипер, кимион, червен пипер. Топя в яйце, после в панировъчната смес и пържа. Peace
Виж целия пост
# 2
А на коя фирма е тази смес?
Виж целия пост
# 3
Вчера търсих нещо такова готово в кварталния супермаркет, но не намерих и взех само корнфлейкс...не знам къде да търся другаде, въпросният магазин е доста голям и ако няма в него...значи следващата опция е Метро Joy

Иначе за панировка имам една специална за пиле, която се разтваря във вода и става като кашичка...
Виж целия пост
# 4
Да не ви излъжа, ама май фирмата е Радиком.
Стеф, аз я купувам от Мисота, ама предполагам и по другите магазини я има.
На пакета пише готова панировъчна смес с корнфлейкс. Става и за риба, и за паниран кашкавал.
Виж целия пост
# 5
Нарязвам пилешкото филе на ивици по 2-3 см.,овкусявам със соли черен пипер и мариновам в жълтък,поне 1-2 часа.
После овалвам в панировката и пържа.Попринцип не обичам пилешко филе,но това става крехко и многоооо вкусно Hug
П.С.Панировката ,която използвам е на Mercury Foods.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия