Седалищно бебе

  • 1 530
  • 23
Здравейте мами днес влизам в 9-ти месец а  бебчо е седалищно от средата на 8-ми месец дали ще се обърне. Случвало ли ви се е на някоя от вас?  newsm78
Виж целия пост
# 1
Моето се въртя до последно, обърна се в средата на 9-ия месец.
Зависи обаче от доста неща едно, от които е големината на бебето, ако е по-едро шансовете намаляват, поради липсата на място.
Виж целия пост
# 2
То може и в по време на самото раждане да се обърне... Това че бебенцето е седалищно не значи, че няма да може да се роди нормално, една позната си роди без проблеми въпреки че й беше препоръчано секцио по тази причина. А може да разгледаш тези упражнения: http://www.estestveno.com/node/42
Виж целия пост
# 3
Моето си седя седалищно до края. Към края на 8-я м. лекарят ми каза, че щом досега не се е обърнло, няма да се обърне. Това обаче е строго индивидуално - няма общо правило.
Виж целия пост
# 4
Синът ми беше седалищно-крачно предлежание и така си остана. Родих секцио, но не само заради това, а заради очите ми.
Виж целия пост
# 5
Аз бях в същата ситуация и не се обърна до края. Лекарката ми обясни, че при първо раждане вероятността да се обърне в 9 месец е нищожна.
Виж целия пост
# 6
Обърна се в средата на 9-тия месец. Около седмица преди да родя. Успех!
Виж целия пост
# 7
И моята бебка седеше седалищно през цялото време. Обърна се в последният момент ! Успех ти желая ,не се шашкай! Стискам ти палци, всичко ще е наред!
Виж целия пост
# 8
Моето до края беше седалищно-краково,родих секцио 15дни преди термин,изтекоха ми водите,нямало е шанс да се обърне защото два пъти се е увил с пъпна връв.
Успех ти желая ,не се притеснявяй всичко ще е ок Hug
Виж целия пост
# 9
И моята бебка до скоро беше седалищна,но се обърна,доколкото питах и разпитвах при всички е различно...може и в последния момент да се обърне Peace
Успех и не се притеснявай,всичко ще ок.,стискам палци  Peace
Виж целия пост
# 10
И моята дъщеря беше седалищно до седмия месец, след това се обърна, но в средата на осмия пак застана седалищно и така до края. Родих секцио, защото не се обърна, но не се притеснявай и секциото е начин на раждане  Peace
Виж целия пост
# 11
Синът ми се обърна една седмица преди термна и родих нормално. Успех Peace!
Виж целия пост
# 12
Прочети за препоръчваните упражнения и в отчетните теми се коментира ,че има случаи в които помагат.Сестра ми е родена седалищно,но сега лекарите ,които биха се съгласили са единици.
Виж целия пост
# 13
Чека съм тук във форума за такъв случай. Седалищно разположено, мамата е планирана за секцио и буквално часове преди операцията бебето се обръща с главичката надолу  Peace
Виж целия пост
# 14
чувала съм за бебета обърнали се и по време на контракциите...
всичко може, но все пакимай  на ум , че може и секцио да се наложи....
важното е финала да е щастлив Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия