дамски душ

  • 6 143
  • 65
Мили мами бях ви споделила 4е имам силни болки в яи4ниците но не добавих 4е се мия с дамски душ което било изклю4ително опасно.Вие използвате ли дамски душ по време на бременноста си?Ако можете също да ми кажете дали е опасно да си боядисам косата?Много ви благодаря за отделеното време .....................
Виж целия пост
# 1
Не съм използавала дамски душ през бременноста,а и док беше казал да не ползвам,не че иначе щях...  Naughty
А за втория въпрос-боядисвах се и се подстригвах всеки месец.Не съм се съобразявала с бабини дивотии,от сорта на "като се подстригваш му режеш патката" или други подобни абсурди  ooooh!
Моя съвет е да се грижиш за външния си вид,това че една жена е бременна не значи,е трябва да заприлича на плашило!  Peace
Виж целия пост
# 2
Дамският душ е тотално, тотално отречен. За косата нямаш грижи!
Виж целия пост
# 3
Ами аз не съм използвала дамски душ,докато бях бременна и  не мисля че е оправдано използването му по време на бременност.
Относно боядисването на косата не знам дали е опасно, подстригвах се редовно,но боя не съм слагала  Peace
Виж целия пост
# 4
Много се извинявам за тьпия вьпрос,смейте се ако искате,но какво е дамски душ????? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
По принцип не използвам дамски душ, дори като не съм бременна. Не е нужно.
Виж целия пост
# 6
Много се извинявам за тьпия вьпрос,смейте се ако искате,но какво е дамски душ????? Rolling Eyes

Синоним за Том Круз.
Виж целия пост
# 7
Много се извинявам за тьпия вьпрос,смейте се ако искате,но какво е дамски душ????? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 8
боядисвала съм се като бременна ,но не съм ползвала дамски душ
Виж целия пост
# 9
Добре ще е да забравиш за дамския душ не само през бременноста,но и по нататък.Само проблеми можеш да си навлечеш с него.Относно боядисването-много момичета се боядисват през бременноста.Аз не съм,но това е защото така или иначе не се боядисвам.
Виж целия пост
# 10
Не, не съм използвала по време на бременност. Даже иначе рядко ползвам.
Боядисвах се веднъж, за сватбата, но косата не съм подстригвала.
Не съм информирана относно вредата на дамския душ по време на бременност, но логически стигам до извода, че не е редно да се ползва. За вредата на боята за коса по време на бременност също не знам.
Виж целия пост
# 11
Никога  не  съм  използвала.
Виж целия пост
# 12
Аз по принцип не използвам,по време на бременност пък ми се струва безумие.За боядисването няма проблем  Peace
Виж целия пост
# 13
Използвала съм дамски душ два пъти през живота си - за по 3 дни лечение, назначено от гинеколог - за нормализиране на нарушена влагалищна микрофлора с разтвор на Тантун Роза и млечна киселина (последното вече не се произвежда в БГ). Дотогава не бях ползвала и дори не ми бе хрумвало като начин за поддържане на лична хигиена. За това си има средства за външна употреба - или вода, или препоръчан от гинеколога медицински (не козметичен) гел. Всяка влагалищна среда е индивидуална и при някои хора микрофлората по-лесно се нарушава поради прекарани настинки, повишена киселинност в организма и т.н.

Специално за Тантум Роза показанията бяха за употреба при влагалищни възпаления  Peace За периода на бременност и кърмене не бе изрично забранено, доколкото се използва по предназначение. Вероятно ако се наложи, употребата на разтвор в този случай би била външна  Peace

Не съм имала други гинекологични неразположения, които да са противопоказни или да изискват специално използването на вътрешни промивки. А и използването на женски душ профилактично ми се струва недообмислено  Peace

Говори с гинеколога си (или друг, на когото да споделиш всичко). Не знам дали болките в яйчниците са свързани с този дамски душ, дали могат да се повлияят в положителна или отрицателна посока, не спомена за каква цел го използваш и дали се надяваш така да постигнеш добър ефект? Или просто профилактично  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 14
По принцип не използвам дамски душ.През бременността обаче да се ползва ми се струва  напълно недопустимо. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия