.. за 5-месечните и спинкането нощем..

  • 558
  • 7
.. или по-скоро как се приспива вечер 5 месечна бебочка..  baby_neutral (по молба на моя приятелка)

Казусът е следният. Малката госпожица заспива вечер много трудно.  newsm07 И то само (и не винаги) с шише с вода..  Misc Baby Bottle И докато не го изпие цялото не се кротва да нани.. Даже понякога и това не е достатъчно. И разбира се сутринта е с мокро дупенце.. Мамата се притеснява, че като захладнее мъника ще вземе да изстине така  Confused .

Та въпросът й е - как да го прилъже малкото мишле да нани.. че да се откаже от шишето с вода..

За биберон не ще и да чуе.. За дундуркане на ръце също - това не го понася особено, още повече като става дума за приспиване..

Ако ви трябва друго инфо веднага ще го осигуря!

Много ви благодаря предварително.. Дано ви хрумне нещо  Praynig
Виж целия пост
# 1
Ами, трудна работа. Не може ли да й слага по- малко вода,  и да намаля по малко количеството? Или пък да пробва дай говори...знам ли...или някоя мекичка играчка за гушкане-Георги така си гушка лигавниците и по някога с тях заспива.

При нас схемата е: къпане, лек масаж, кърмене и веднага в леглото. За 5-10мин е заспал. Ако му дам биба става по-бързо. Слага си ръцете върху очите, сякаш за да си направи тъмно и заспива.
Виж целия пост
# 2
то е нормално нощем да си пишка бебчето. Нашия памперс сутрин като го сменям тежи сигурно по половин килограм.... пък вода почти ни пием!
Важно е да си изградят някакъв ритуал за заспиване. При нас той е баня, масажче и игра, след това кърмене и малкия мъж заспива на цицата и го премествам в неговото легло.
Дане би да е гладно детенцето, и да си пълни коремчето с тази вода newsm78
Виж целия пост
# 3
Явно при таз мома това е ритуала-пиене на вода. GrinningАз лично не виждам нищо лошо. Както казва и Lady Charm:
то е нормално нощем да си пишка бебчето. Нашия памперс сутрин като го сменям тежи сигурно по половин килограм.... пък вода почти ни пием!

duhi_puhi, кажи на приятелката си,че детето с и без вода на заспиване нощем ще си пишка и памперса ще е пълен на другата сутрин. Но това не означава,че дупето ще е мокро и че през студените месеци детето ще настива.
Дъщеря ми е на 2г. и половина и сега ползва памперс само при спане. Не всяка вечер се напишква, но когато се случи, няма проблем. Да чукна на дърво, не е настивала от това.
А ако майчето се притеснява от самото количество вода, което се изпива на заспиване е друг въпрос. Аз пак е виждам нищо притеснително, има деца, които пият много вода. На моя позната детето пиеше по изключително много вода, и тя се беше ошашкала дали не е болно от диабет и го помъкна по изследвания. Нищо му нямало, просто в един период от време (съвсем бебешки, 3-6 месеца) е бил любител на водата.
Аз пък намирам, че е по-добре да изпива вода и да заспива, отколкото да среве, да се гърчи и да изисква люлеене (като моят малък принц).
Виж целия пост
# 4
Туфка, според мен момичето искаше да каже, че сутрин е толкова пълен пампа, че изпуска(сори за оффа) Embarassed
duhi_puhi , и аз като Туфка мисля, че просто на бебока това му е ритуала Laughing
Виж целия пост
# 5
Туфка, според мен момичето искаше да каже, че сутрин е толкова пълен пампа, че изпуска(сори за оффа) Embarassed
Ами ако е това, може просто да сменя памперса веднъж през нощта.
Виж целия пост
# 6
И нашето бебе е на 5 месеца и пие доста вода, понякога и преди заспиване. И памперса на сутринта винаги е доста тежичък. Но водата не е непременно за заспиване, а защото си е жадна. Как заспиваме:
Разхождаме се привечер и се прибираме към 20-20.30; къпане, масаж с преварен зехтин; хранене с млекце. Ако не е дремнала по време на разходката, заспива за 2-3 минути след като сме я поставили в леглото, ако е дремнала по време на разходката и не й се спи много, даваме й някаква играчка, най-често активната гимнастика, след 20-тина минути залъгалката и едно мече на Бебе Комфорт с приспивни мелодии и мигаща светлинка или направо залъгалката и мечето и след 5-10 минути е заспала.
Но ако детето ожаднява привечер, да не се притеснява да му дава вода. Но мисля, че е добре преди заспиване да има някакво натоварване, от което да се изморява, за да заспи по-лесно. При нас това е разходката, за нея е изморително защото се движим в седнало положение и тя само разглежда около себе си, говори и пее на хората които минават около нас, или сядаме в една градинка и я вадим от количката, държим я на ръце, обърната към играещите деца, зяпа ги с любопитство, говори, пее, напъва да ходи при тях. Та тези неща я изморяват и мисля, че затова после нямаме проблеми със спането. А ако, както казах по-горе е дремвала по време на разходката, после активната гимнастика върши същата работа, като започне да удря фигурките с ръце и крака, за 20-тина минути каталясва и е готова.
Виж целия пост
# 7
Много ви благодаря на всички !  Hug Сега разпечатвам инфото и й го нося, че се притеснява и ме пита постоянно какво сте отговорили сладки мами Simple Smile

А иначе и те си правят ритуалче - къпане, гимнастика, папане и после уж нани.. мда ама не ще..
То може и от зъбки да е, че все гледа да си пъхне нещо в устичката и си върти едо такова сладко езичето  Wink

Ходихме заедно на море миналата седмица и от как сме се прибрали е малко кошмарче казва с малката.. Вечер постоянно се буди и хептен не иска да нани.. и плачка  Cry .. Но се надяват да е от пътя евентуално и смяната на климата.. И да си се кротне пак.. Дано  Praynig

А иначе това със спането и водата.. не е само вечер, ами по всяко време като трябва да нани и ако не пие водичка изобщо не затваря очички.. Колкото и да е кисела и да и се спинка.. Просто се притеснява нощно време като стои по-дълго памперса..

Още веднъж много благодаряяяя   bouquet Страшни сте !
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия