Проблем със 7 годишен

  • 759
  • 7
Аз не знам откога обаждате тази тема . Синът ми е на 7 и няколко месеца . Но съвсем конкретно днес имам проблем и той от няколко седмици. Започна леко незабележимо да се дърпа като зверче , когато го помоля да си оправи стаята се влачи като родопска песен и докато тази сутрин просто си мрънкаше под носа " Мразя те не искам да те виждам и тен. " Какво да направя не крещя не викам , казах че щом не иска да ме вижда да намери друг да го вземе от училище аз повече няма да се натрапвам . така ли стават децата -  лошите деца  NeWS78
Виж целия пост
# 1
тази сутрин просто си мрънкаше под носа " Мразя те не искам да те виждам и ден. " Какво да направя не крещя не викам , казах че щом не иска да ме вижда да намери друг да го вземе от училище аз повече няма да се натрапвам .

Е, дете на 7 години,, би трябвало да поговориш с него, за да разбереш какъв е проблема, не да му казваш да си намери друга майка. Едва ли с показване, на безразличие към него, ще му мине просто така от само себе си. И какво значи, че се влачи? Може сутрин да му се спи, да не му се ходи на училище , за което вероятно също има причина, Може да му е трудно, да не е свикнал със заниманията, много неща.
Желанието за разбиране на децата, да им показваме нашата заинтересованост към чувствата и проблемите, които ги вълнуват, независимо, че за нас може да са детски глупости е много много важно.
Виж целия пост
# 2
Щом това е от скоро може да се е случило нещо, за което да не знаеш.Говори с него, разпитай го.Как върви училището, приятелите.Може би го мъчи нещо детето.Със сигурност има нужда от разбиране.
Може и ти да си го засегнала по някакъв начин и сега да го преживява.Достатъчно е голям да говорите.
Това, да си намери друг да го взима ми звучи чисто по детски Rolling Eyes и със сигурност няма да реши проблема.
Успех! Peace
Виж целия пост
# 3
Аз нищо не разбрах от цялата тая каша. newsm78 newsm78
Виж целия пост
# 4
Аз нищо не разбрах от цялата тая каша. newsm78 newsm78

Може би неразбирането идва от първото изречение. Просто жената беше писала в друга тема и модератор явно я е отделил в отделна тема.  Peace
Виж целия пост
# 5
Пропуснала съм другата тема,явно затова не съм разбрала.Та по въпроса незнам дали нещо мъчи детето,ти си тази,която трябва да го усети,тъй като най-добре ти си го познаваш.Но дъщеря ми всеки ден си идва от училище с нови "попълнения в речника си"-луда,гарга,малоумна,тъпанарка,не искам да те виждам,гадна,които според нея са "оригинални" и които сестра и доста бързо усвои.Та смятам,че това са думички от училище и в момент на яд,децата ги използват като обида срещу противника и точно това се е случило при вас.Трябва да се опиташ да ограничиш този хаплив език,колкото и да ти е трудно.
Виж целия пост
# 6
Наистина трябва да се говори много с децата, но в тази възраст има съвсем конкретни теми, които трябва да се обсъждат. Бях чела, че от седемгодишни за децата приятелите започват да стават по-важни от родителите. Може би твоето детенце има някакви подобни усещания, явяват му се някакви подобни мисли, но същевременно не успява да се откъсне от теб и за да се освободи от вътрешната си борба решава, че като е груб, ще те отблъсне и ще си реши проблема с раздвоението. Значи, според мен всичките му демонстрации са защото много те обича и се чувства зависим от теб. Говори с него за приятелите му и вместо само как е минал неговия ден, питай го как е минал и деня на приятелите му (поименно).
Виж целия пост
# 7
ОХ, ГОВОРИМ ...ГОВОРИМ ...ВСЕ Е ТАЯ  ooooh!
Понякога е много груб, изнервен.... Толкова често си мени настроенията и ми  е трудно. Често го мързи но пък и често ми помага в къщи. Просто на тази възраст май  са нормални тези неща да се  чувстват  най-важните в къщи ...
Но наистина разговорите  ни си остават  най-важни ! Като говорим и спорим го оставям да  стигне сам до изводите. Речника му всеки  ден наистина е по-обогатен с глупости, които аз надълго и широко обяснявам кога и кой използва тези  думи и защо не бива да се използват!
Трудно  е да  се възпитава - винаги има грешки, които по-късно осъзнаваме че сме допуснали във възпитанието.  Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия