Моля за съвет

  • 8 092
  • 122
Здравейте.Съжалявам 4е ще ви занимавам с мойте проблеми,но наистина съм от4аяна и няма към кой друг да се обърна за съвет.Незнам от къде да запо4на....толкова съм объркана...в наи-лошия слу4ай може да си остана без беб4о.....за да не изгубя бебето си трябва да стоя тук и да понасям безкрайния психи4ески тормоз и всевъзможните унижения от страна на таткото.Ние не сме женени,но без неговия подпис няма на4ин да извадя паспорт.Освен това ме заплаши 4е ще ми вземе бебето и ще ме изхвърли от Малта.Той работи в едно от министерствата,някакъв директор се води,познава се с много влиятелни хора а и ве4е веднъж го е правил-има опит с дъщеря си от предишния си брак.Бившата му жена-австралиика,не издържала и тя на тормоза му,трябвало да замине без дъщеря си,т.к. е имало забрана от малтийския съд детето като малтийски гражданин да не напуска Малта.И въпреки 4е Еди е и български гражданин,на мен ми трябва подписа на Андреа(таткото)за паспорт. Наи-лошото е 4е тук няма Бг-посолство,нямам никакви приятели и познати.Няма от кой и къде да потърся помощ,било то и само морална.
Нямам пове4е сили да понасям вси4ко това и за съжаление вси4ко се отразявя на беб4о.
А таткото не 4е се интересува толкова от бебето,но от хорски срам дето се вика се прави на загрижен.Един цент не ми е дал през вси4кото това време.Все още му връщам парите за раждането на Еди,нищо не му е купил,добре 4е бяха сестрите му да ми дадат креват4е,дрешки,коритце,коли4ка ми даде една съседка...( срам несрам-събрах волни пожвртвувания).Но за да не развали репутацията си,никога неби ми позволил да се върна в България с Еди или пък някой да разбере 4е той си има друг живот.А и аз си мъл4а защото ме е страх-без беб4о няма смисъл да живея.
А и пове4ето неща ги прави наро4но-в4ера ми каза"Аз оби4ам сина си,но се моля на Бог да умре" И след малко добави"Ти знаеш ли 4е бебетата 4есто падат.Той може да падне някой път-за него ще е фатално" След което ми каза 4е това немога да го използвам  в съда срещу него,т.к. нямам свидетели и не мога да го докажа.Всъщност това което иска от мен е да съм му слугиня с консумация-готвя,4истя,пера,гледам децата,плащам храната и си затварям устата.Заради беб4о опитах-но не става.Едвам се справям сама с бебето,понякога и един душ немога да си взема,4е няма кой да го гледа.(Аз живея сама в една от къщите му,дъщеря му е при майка му в съседната къща,а господина си е сам в палата,идва само когато посъбере дрехи за пране и като свърши храната,т.к аз я плащам)Бременността ми беше ужасна.Нямах пари и той трябваше да се "грижи"за мен.Какво да ви кажа-хляб,маргарин,спагети,4ат пат някоя ябълка,месо никакво,освен ако майка му не прати нещо.Така се притеснявах,4е на бебо нещо ще му има,но Слава Богу нищо-роди се 2,700 и сега е около 6-7 кг. И за да не хар4и пари за мен и бебо,ми уреди да взимам социални помощи,за които претендира 4е са негови и каза 4е ще ми ги спре и да сме видели тогава какво ще правя....
Аз се поувлякох...Извинявам се...Просто няма на кой да си излея мъката.Много са несвързани нещата както съм ги написала,но повярвайте ми-няма с кой една дума на български да си кажа...и съм отвикнала да се изразявам правилно....а едно време по литература бях много добра, стихове и разкази пишех...
То май изход от мойто положение няма,но поне някоя добра дума да 4уя,4е не се живее лесно в самота...И така ми липсва България и семейството ми...
Виж целия пост
# 1
Мила,това е стахотен кошмар,който изживяваш  Sad Нямаш ли познати там,не можеш ли да се обърнеш към нашето посолство за помощ,или към някаква организация за защитата на децата и майките?Искрено се надявам да намериш изход от тази ситуация...поведението му е отвратително спрямо теб и детето #2gunfire
Виж целия пост
# 2
Не мога да повярвам на очите си!
Чета и очите ми се пълнят с сълзи - има ли още такива мъже на тоя свят?

Миличка направо не знам какво да те посъветвам толкова е безнадеждно всичко както го описваш
Само еедно ми идва на ум - не можеш ли да идеш в някое посолство на друга държава и да поискаш закрила и те да ти помогнат да се прибереш до България или поне да ти съдействат за оправяне на документите
И не можеш ли да се оплачеш в полицията за семеен тормоз или той и там има връзки няма да смеят да го пипнат

А за споделянето = споделяй , пиши пък поне малко да ти олекне
Ние затова сме тук  Hug
Виж целия пост
# 3
историята ти ме смрази ..4есно казано не мога ти ти помогна кои знае с какво ..и съжалявам за това . исках да ти кажа 4е можеш да се обърнеш към социалните служби  и 4е психи4еския тормоз също се признава в испания ,например . Защо не говори6 с майка му за това ..кажи и 4е искаш да бъдеш дискретна ..но все пак искаш да сподели6 с някого и иска6 съвет . да , наистина ако синът и е такъв може би и тя няма да е нещо по - добро , но може да се окаже жена на място .  мисля 4е той не може да ти вземе детето ...социалните служби  предварително извършват много проу4вания преди да ре6ат да постъпят така . а като нямате брак ..още пове4е ..мисля
съвета ми е обърни се към женски организации.
Виж целия пост
# 4
Toia e 4udovio6te.Napravo ti se 4udia kak izdarja6 i sam sigurna 4e ne moje da niama niakoia organizacia koiato da ne moje da ti pomogne.Potarsi,mili4ka.Tka ne se jivee...... #2gunfire #2gunfire #2gunfire
BADI MNOGO SILNA I SAM SIGURNA 4E 6TE SE OTARVE6 OT TOZI IZROD I 6TE SI MNOGO 6TASTLIVA S TVOIAT BEBO.
USPEH,AMA NAISTINA MNOGO USPEH I KURAJ TI POJELAVAM. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Виж целия пост
# 5
сетих се ..като има6 достъп в интернет потърси международни такива организации
за съжаление не мога да те насо4а за имена понеже не знам
Виж целия пост
# 6
Добре си направила че пишеш тук. Най-малкото ще срещнеш подкрепа.
Много съжелявам, че преживяваш всичко това. Повярвай ми знам как е! Аз бях на подобен хал само, че в Б-я и за да спре този кошмар се наложи да изляза от страната защото държавата просто не може да направи нищо за да ни защити.
Както и да е, няма да пиша за мен.

Това което задължително ти трябва е подписа и съгласието на бащата да напускаш страната сама с детето. Жалко но факт! Можеш да получиш това разрешение и от съда но доколкото разбирам положението му ще помогне да НЕ получиш нищо освен повече проблеми.
Имаш и вариант да избягаш с детето без разрешението му но тогава си подсъдима и ако те намери ...... сещаш се какво ще стане.

Пак ще дам пример със себе си понеже моето положение, както казах, беше същото.
Аз получих заветния подпис и декларацията - съгласие с малка хитринка. Казах му че трябва да ходиме на сватба в чужбина при роднини. Сватба наистина имаше, но аз не стигнах до там  Wink

Така сега пак за теб.
Организация "Анимус" в София се занимава с подобни случаи и имат мрежа и в чужбина. Свържи се с тях! Те ще ти кажат какво да направиш и как да станат нещата. Повярвай ми, знам от личен опит!

Най-важното за сега е ти самата да се успокоиш. Знай, че няма невъзможни неща! Всеки случай, дори и най-заплетения си има своето разрешение стига да го намериш.
За мен беше немислимо да постигна това което постигнах и то с 2 деца и без пари, но ето ме сега свободна и спокойна (до колкото мога да бъда в предвид обстоятелствата)

Ето адреса на "Анимус": animus@animusassotiation.org
горещ телефон - 24 часа в денонощието: 9810570
Виж целия пост
# 7
Умът ми не го побира на какво нещо си подложена. Sad
Потърси органиzации zа zакрила на жените, погледни в интернет, питай при лекаря / педиатъра, соц. служби, полицията... там ще намериш информация. Кое бълг. посолство отговаря zа Малта, това в Италия ли? Thinking Наистина ли е необходим подписа на бащата zа иzлиzане от страната след като не сте женени и детето има бълг. гражданство?
Виж целия пост
# 8
"Стройна" фиданка , не може да отиде в друго посолство за закрила освен ако не помоли за бежански статут в съответната държава.  Naughty

Анка Хулиганка никой от социалните няма да и помогне. Ако започне да се оплаква наляво и надясно може само да си навлече още повече главоболия!
Това съдя по думите и че мъжа и е на доста почтенна позиция. Ако не беше така тя отдавна да е потърсиля помощ от властите.
А замайка му Joy тя ще помогне толкова колкото майката на моя бивш. Уж дискретно и уж ми съчувства и ще помогне а накрая се озовавам във вихъра на урагана защо съм говорила с майка му и как може да говоря такива ужасии за него..... Досещаш се че след няколко подобни издънки спрях да споделям с когото и да било от страх че той пак ще разбере и ..... #Cussing out

Ситуацията в която е попаднала thaisse  е много деликатна и само специалист или човек занимаващ се с тези неща би помогнал.

rosa да за съжеление не може да изведе детето без разрешение от бащата. Няма значение че нямат брак. Ако детето е припознато от бащата и е гражданин на Малта - забрави!
Виж целия пост
# 9
Много ви благодаря,мили мами,стоплихте ми сърцето и ми вдъхнахте надежда.
Киара,ще пиша на тази организация,благодаря ти,даже направоще им се обадя.
Анка Хулиганка,майка му е същата,той най же4е заради нея не ме пуска да си се прибера.Заради нея и дъщеря си.каквото кажат те това става общо взето.Той бе6е готов да подпише но дъщера му заяви 4е не иска да остане без брат и т.н....и няма подпис.
Колкото до организация за защита на жената-нищо немога да докажа,а и мисля 4е може нещата да станат по зле.
Бебето е бг гражданин,но ние го записахме като малтиец та е с двойно гражданство.Немога да си простя 4е му се доверих...ама го оби4ах....и 4есно казано,не е за вярване но все още го оби4ам,въпреки вси4ко....глупа4ка нали?
Сори 4е отговарям бавно но бебо все ми е в ръцете и с една ръка пиша
Виж целия пост
# 10
е тук при нас социалните се "занимават" с малтретирани жени - физи4ески и психи4ески , като ги свързват със съответните инстанции..та затова предположих ..както и да е ..Киара добре 4е имаш тези координати ,надявам се да помогнат на жената , а това е най- важно.ами това 4е нямат брак не я ли подпомага по някакъв на4ин . той щом като е имал и преди това дете и съпруга явно знае доста неща за съжаление .
thaisse не можеш ли по някакъв на4ин да се свърже6 с преди6ната му жена , поне да не допуска6 неините гре6ки .или да прави6 опити като нея ..от които той да разбере за намеренията ти . наистина бъди внимателна и хладнокръвна ..  Heart Eyes Peace Hug
Виж целия пост
# 11
вземи си диктофон и го запи6и каквои ги приказва  ..поне така в определени инстанции биха ти повярвали ,ако се стигне до там ..но аудио запис не е  стоиностно доказателство при дела и следствия . мисля
Виж целия пост
# 12
Миличка, съчувствам ти! Аз за съжаление не мога да ти помогна с информация. Много добре си направила, че споделяш тук. Надявам се, че ще получиш много ценни съвети.
Най- важното е да си потайна, гледай той нищо да не заподозре.
Стискам ти палци да се справиш със ситуацията. И за бога, не оставай детето само с баща му!
Виж целия пост
# 13
С бившата му жена все още се съдят-ве4е 11 години.Аз мислех това да е краен вариант,ако опита наистина да ми вземе бебо да се присъединя към жена му,която се опитва да докаже 4е не е подходящ за баща.
Андреа наистина има много голям опит,в пове4ето слу4аи сам си е адвокат,и така обръща нещата 4е винаги да е той прав.
Анка Хълиганка-мислех си за диктофон и когато имам пари ще си купя,дори и да не признават записи
Анушка,аз ве4е му заявих 4е тои сам с детето няма да остане,но пък така той може да ме обвини 4е не му позволявам да е със сина си....
Киара-ти си като ангел спасител,много ди благодаря.Аз все още се страхувам да действам,виждайки какво се слу4ва с бившата му жена,която има 4 от най-добрите адвокати в Малта и нищо не постига....
Виж целия пост
# 14
Аз останах с отворена уста, но хора всякакви има на този свят. За съжаление и такива изверги. До прочетеното до тук май на киара идеята за сега е най-усъществима.
thaisse, а няма ли все пак в съседна държава българско посолство, което да обслужва Малта. Мама Веси и те нямат в държавата, но използват съседното.  Thinking. Все някой от нашите охлюви трябва да отговаря за района.
Бъди силна миличка. Борбата ще е жестока. Ние сме с тебе. Повечето едва ли можем да помогнем с нещо освен с добра дума, дано поне тя ти е за утеха Hug
Виж целия пост
# 15
Киара,ще пиша на тази организация,благодаря ти,даже направоще им се обадя.

За нищо, ще се радвам да имаш успех. Само си мисля че не е много добра идеята да им звъниш. Не че те няма да те изслушат или да ти обърнат внимание  Naughty

Мисля си, че мъжа ти може да разбере, че си им звъняла и да почне разпит. Знам ли аз вече съм страшно внимателна и предпазлива в подобни действия.
Пиши им, разкажи им за историята си и те ще ти отговорят с предложение или нещо което да ти помогне. Не е проблем да си водите кореспонденция - това е част от услугата. Само да спомена че всичко е безплатно. Когато живот и здраве се върнеш в Б-я може да посещаваш терапия която ще ти е от голяма полза, но това след време.

....и 4есно казано,не е за вярване но все още го оби4ам,въпреки вси4ко....глупа4ка нали?

Не мила, в никакъв случай не си глупачка! Само човек преживял подобно нещо ще те разбере правилно и няма да те осъди! За хората които само чуват за тези неща е направо немислимо и страшно глупаво.
Няма да повярваш, но аз самата често се замислям дали не е по-добре да се върна при него Crazy И това цялото не е толкова от любов колкото от зависимостта която те успяват да създадат към себе си.....

Искрено ти желая успех и ще чакам, поне аз, с нетърпение да разбера какво е станало

Анка Хулиганка предположението ти е много вярно! Аз също имам записи и снимки, но те не се приемат в съда Sad Говоря за България! Съда приема свидетелски показания което супер смешно защото всеки може да си купи показание в негова полза. Приемат се още медицинско свидетелство за физически тормоз и полицейски доклади и даже писма от социалните и психиатри.  Дори да имаш всичко това пак не е сигурно, че ще постигнеш нещо - пробвала съм лично, не става. Пак да подчертая, говоря за България!
Виж целия пост
# 16
thaisse, а няма ли все пак в съседна държава българско посолство, което да обслужва Малта. Мама Веси и те нямат в държавата, но използват съседното.  Thinking. Все някой от нашите охлюви трябва да отговаря за района.

За това съм и дала координатите на "Анимус"
За тези които не знаят да поясня. Тази асоциация се занимава изцяло и напълно със случая ти. Имат си адвокати, психолози.... Те имат списък на посолствата, митници, организации в чужбина с които да сътрудничат и всичко необходимо за да се задейства нещо което ще помогне на дадената жена (или дете)
От "жертвата" се иска само молба за помощ и съдействие с достоверна информация и данни. "Анимус" се занимава с подробностите и раглежда възможните варианти за помощ.

Ех ама как го казах само  Mr. Green търябва да ме назначат за говорител на фирмата  Grinning
Виж целия пост
# 17
Просто не знам какво да кажа. Потресена съм е много малко... А и ти все още го обичаш този...

Нищо не мога да те посъветвам. Там си като затворник, на остров си единствения начин да излезнеш е да пресечеш легално границата. Добре де ами като не сте женени, не можеш ли да се представиш в БГ посолство отговорно за Малта като самотна майка? Баща неизвестен и толкоз, няма да си първия случай. Не е много приятно, но може би е пътя към паспорта на детето ти.

Пази себе си и детенцето, че тия дето ти ги е наприказвал са си откровена заплаха. Той знае че те държи с детето там. Но вярвам че трябва да има някакъв изход от ситуацията. Не живеем в 16. век. Има международни организации. Ако те е страх че може той да влияе на местните, обърни се към международние. Трябва да има изход! Вярвай и пиши тука винаги когато имаш нужда от нещо, ако не друго, ние поне ще те изслушаме.
Виж целия пост
# 18
аз...нямам думи да коментирам. Това, което върши този господин е чудовищно. Дано се намери помощ и дано да няма лоши последствия
Не изпускай детенцето си от поглед, ако иска да го вижда, прави винаги така че и ти да си там
Виж целия пост
# 19
Страшно съжалявам за това, което преживяваш Sad. Мисля че е добре да споделиш с близките си в България проблема си, поне някой ще дойде при теб и бащата на детето ти ще разбере, че не си сама. Намери някоя организация за малтретирани жени за да ти дадат правен съвет така ще знаеш какви са ти правата.
Успех
Виж целия пост
# 20
МНОГО БЛАГОДАРЯ!!!!
[color=][/color]Хубаво е да не се 4увстваш сам Hug
Единствения ми вариянт е Анимус.На "местна по4ва" никой няма да ми обърне внимание...Аз ще пробвам пак да проведа цивилизован разговор с него,може и да стигнем до някъде....
Може пък и да оби4а сина си а да говори така за да ме ядоса и нарани,тъй като оби4а да ме вижда ревяща,унижена и наранена,само тогава съм била истинска....
Лошото е 4е ние много 4есто се караме и то жестоко,но после той винаги успява да ме убеди 4е вината е в мен защото не го слушам,много съм била млада-аз сам на 26,той е на 40-още нищо несъм разбирала....
Нещата може и да се наредят,стига да си затворя о4ите пред положвнието в което той ме поставя.
Вярвам 4е нещата винаги свършват добре,дано не съм от изклю4енията
Много ви благодаря за добрите думи,ве4е по4нах и да се усмихвам:)
Виж целия пост
# 21
Много съжалявам за ситуацията в която си попаднала,мисля си, не може ли да извикаш някой от семейството ти от България да дойде при теб?По нататък може и да е свидетел в твоя полза,ако се стигне дотам?Пък и друго е 4овек да знае 4е има някой за гърба си.
И разбира се вярвай,4е нещата свършват добре Hug
Виж целия пост
# 22
....
Може пък и да оби4а сина си а да говори така за да ме ядоса и нарани,тъй като оби4а да ме вижда ревяща,унижена и наранена,само тогава съм била истинска....
Егати педала  censored
Това е най нежното което мога да кажа.

Тоя е за психиатрията - садист мръсен  censored censored ignore2

Ще изляза още малко от кожата си  smile3508 Само да ми падне в ръчичките тоя, бедна му е фантазията  #2gunfire #2gunfire
Виж целия пост
# 23

Лошото е 4е ние много 4есто се караме и то жестоко,но после той винаги успява да ме убеди 4е вината е в мен защото не го слушам,много съм била млада-аз сам на 26,той е на 40-още нищо несъм разбирала....
Здравей, thaisse !
Как така успява да те убеди, че на 26 години нищо не разбираш? Shocked
Аз също съм на 26 и мога само да кажа, че един човек на 26 години е достатъчно зрял, за да разграничи нормалното от ненормалното. А за един баща е просто абсурдно да мисли най-лошото за детето си, извинявай, ама той е  Crazy.
Далеч съм от мисълта, че едно съжителство минава без компромиси, но всичко си има граници. Жалко е, че си се излъгала в чуствата си, но живота е пред теб.
Много сили в борбата за лично достойнство и щастие !!! fingerscrossed
Виж целия пост
# 24
И аз като другите мами нямам думи, но
Първо според мен спри да имаш илюзии, с разговори нищо няма да постигнеш. Имам приятелка подложена на психичен тормоз доста години, с много зор и голямо тикане вече е сама, и изобщо не си помисля за бившия, оправя се и сама с 3 деца, НО истината е, че е на правилното място - Щатите.
Моя съвет е да действаш, като начало пусни лична бележка на lavender - представител е на организация - Движение на българските майки, мисля че е адвокат. Според мен случая ти е решим минавайки през правителствена помощ.
Виж целия пост
# 25
Да добавя само, защо ти казвам да пишеш на някоя мама от форума, от постингите ти ми се струва, че все още се притесняваш да се впуснеш в официални преписки с Анунимус да речем.
Виж целия пост
# 26
Чак се разтреперах като четях, толкова гадно...
Сигурна ли си, че трябва подпис на бащата? Една моя приятелка в подобна ситуация твърди, че вече не трябвало, все пак може би да се провери дали не може да се мине и без?
Най добре е да намериш начин да говориш с адвокат, може би чрез тази организация. Все пак, не сте женени. Ти като майка би трябвало да имаш повече права! Няма начин да няма начин!
Виж целия пост
# 27
Да, наистин се притеснявам и се страхувам...
А от друга страна се надявам 4е можеби нещата ще се оправят 4е той ще се промени....в на4алото не беше такъв
Никога не съм  се 4увствала так,по принцип съм силен 4овек,който не се стряска от нищо и за който няма невъзможни неща,но явно ми е дошло в пове4е.А и следродовата депресия...Най много ме е страх за беб4о 4е му предавам вси4кия този стрес и на него
Виж целия пост
# 28
Боже,Божееееееее а аз си мислехче имам проблеми...........Ми то моето е направо цвете пред твоето положение.Хмм newsm78нямам представа как стоят нещата в Малта/законите какви са/,но наистина няма начин тоя нещастник да няма уязвимо място.Щом нямаш брак с него той признал ли е детето?И въобще как се озова в Малта?Най-добре наистина да се свържеш с тази организация в България.Мисля че би било добре след време ако няма резултат да пишеш  до някоя медия в Б-я.Абе все трябва да има начин си мисля.Поддържаш ли контакти с близките ти в Родината?Сега си мисля да вземеш да го накараш да отидете някъде уж на екскурзия където има наше посолство и да искаш помощ/ама май това хч не е добро предложение/
Виж целия пост
# 29
кита99,ще пиша на лавендер.Ти ме подсети,за което съм ти много благодарна,4е докато 4етох конвенцията за правата на детето или пък тази от Хага беше newsm78 ми направи впе4атление 4е при деца с двойно гражданство дветестрани правят споразъмение или нещо такова,но не го разбрах много добре-така ги овъртат изре4ениятя като пишат законите,4е ходи ги разбери.Ама ще 4ета докато го разбера,няма на4ин.
Ей,голям кураж ми давате,много мерси!!!Прекрасни сте! newsm51
Сиси,много си права(това с цитата не стана Embarassed)-тои наистина много изтъква силата  и положението си.Когато говори с мен е много внимателен,но пък много ме и подценява и от там може да му дойде грешката.Ще нацелувам бебока.

арлийн,поддържам връзка със семейството си,но неми се иска да ги притеснявам много много,майка ми ме съветва-со кротце со благо,ама как да и кажа на жената 4е такъв филм при него няма.А в Малта се озовах уж за малко да поработя 4е да спестя малко пари4ки и да у4а после...сметки без кръ4мар дет се вика.
Виж целия пост
# 30
ужасно е това, през което минаваш! дано скоро приключи и остане само в миналото ти!
в нет-а намирам и една малтийска организация за подкрепа на живеещи под семеен тормоз - APPOGG - http://www.appogg.gov.mt/. повечето от информацията е на малтийски, който е от езиците, които не знам, предполагам ти ще се справиш по-добре в сайта им. различавам обаче телефона им - 179 - денонощна съпорт линия и (356) 2295 9000. имат и интернет връзка, предполагам ще се ориентираш в сайта им.
успех и дано по-бързо се избавиш от този кошмар!
Виж целия пост
# 31
Не си мисли, че ще се промени. Човек, който държи бременна жена на хляб и ябълки, при това жената носи неговото дете................. Нещо му хлопа яко май. Търси си пътя навънка момиче. Не се поддавай на глупави емоции. Как мислиш детето ти ще израсне ли щастливо ако има майка, която е непрекъснато унижавана и нещастна и баща му идва само да прави скандали? Тук в Англия не се иска детето като излиза с майката  да има някакъв подпис. Това май само в България го има. Провери в интернет тамошните закони ако можеш.
Щом не сте женени, би трябвало ти да си родителя, който упражнява пълни родителски права и помощите се дават на теб. Как така ще ти ги спре? Той пък Господ се изкара. Явно се кефи да те държи в подчинение и да се прави на велик. Пак в интернет не можеш ли да си видиш правата или отиди при адвокат ако можеш да си го позволиш.
Ох, много ти съчувствам, но ти сама трябва да си помогнеш като се разтърсиш и не се притесняваш да чукаш на нечии врати. Обаче ако те усети изрода сигурно ще изкара от съда такава заповед като за другото дете, че не може да напуска страната. Внимавай.
Виж целия пост
# 32
Благодаря Миз,аз знам за тази организация-помагат на бившата му жена.Но 1-той има приятел на някой от ръководните постове и 2-надали биха помогнали 4ужбинска майка да си се прибере в страната с  малтийско дете:((но в краен слу4ай бих опитала,и имах намерение да имсе обадя поне някакво правно инфо да ми дадат.Благодаря за адреса-по добре ще е 4рез нет-а да проверя.

анан-то4но от това се страхувам,т.к. изкара ли я веднъж тази заповед-остава си завинаги-дъщеря му неможе да напуска Малта даже и с него и това ве4е 6-7 год.
Виж целия пост
# 33
писах ти на лични
Виж целия пост
# 34
thaisse, в много лоша ситуация си изпаднала Sad аз до колкото знам Малта е част от EUто. Доста мами които живеят в такива страни извеждат децата си без пълномощно. Аз имам приятелка българка, на която децата са британчета и тя ми е казвала че никога не са и искали пълномощно от таткото Thinking
А детенце като е бг гражданин имам ли и БГ паспорт? И ако няма, за да се издаде такав трябва ли съгласие на таткото, ако той не е българин? На тези въпроси май най-добре ще отговорят мамите от смесени бракове.
Виж целия пост
# 35
thaisse, в много лоша ситуация си изпаднала Sad аз до колкото знам Малта е част от EUто. Доста мами които живеят в такива страни извеждат децата си без пълномощно. Аз имам приятелка българка, на която децата са британчета и тя ми е казвала че никога не са и искали пълномощно от таткото Thinking
А детенце като е бг гражданин имам ли и БГ паспорт? И ако няма, за да се издаде такав трябва ли съгласие на таткото, ако той не е българин? На тези въпроси май най-добре ще отговорят мамите от смесени бракове.
Трябва съгласието, щом го е припознал за негово дете...
Виж целия пост
# 36
thaisse , не се заблуждавй, той няма да се промени Naughty
Що се отнася до това, че ти не разбираш от много неща мисля, че по-скоро той е неразбиращия. Може ли мъж на неговата възраст да се държи така подло и ..... ама какво питам и аз като знам, че може.

За да се справиш с положението трябва да си наложиш да се абстрахираш от властта му към теб!  Naughty Невероятно трудно е но опитай. Знай - ти си силна и можеш да се справиш! Живота продължава и без него! НЕ се потдавай психически на тормоза му! Събери сили, поеми дъх и си кажи: "ако не го направя за себе си то поне заради детето ще се боря"

Пак казвам, че според мен е по-добре да не търсиш помощ в Малта.  Naughty Щом той има толкова познати и власт.... само ще си загубиш времето и ще се разкриеш.

Искрено се надявам мамите да са прави като казват, че може да не ти се налага да искаш съгласието на бащата за да изведеш детето.  Praynig Ако това е така, направо си стягай багажа и се махай от там.
Виж целия пост
# 37
м е р и,доколкото знам,за да се регистрира в Бг трябва и подписа на таткото,т.к.детето е припознато,но не ми е много ясна процедурата.Не ми се искаше да притеснявам майка ми,но май ще трябва да я пращам на разузнаване милата.
Виж целия пост
# 38
при положение, че нямаш брак с този човек може и да успееш да извадиш бг документи. Наистина трябва да се проучи на място.
А малтийски международен паспорт можеш ли да извадиш? До скоро са били Британска колония и е възможно да имат британската процедура за вадене на паспорт, която не изисква съгласие от двамата родители за да се направи паспорт на детето. Ти проверявала ли си?
Виж целия пост
# 39
Един конкретен съвет - всеки месец заделяй малка сума и я скривай.  Ще ти трябват пари, ако се стигне до бягане.

Също, при нас в САЩ не са толкова стриктни авиокомпаниите да проверяват подписи на бащи при летене.  Като крайна мерка изфалшифицирай подписа му, и пискувай да се качиш на самолет.

Провери как е положението с корабите.

Махай се, ако наистина това искаш.
Виж целия пост
# 40
Здравей, thaisse!
Направо съм потресена от историята ти.
Моя съвет е само да не правиш нищо в Малта - нито да се свързваш с местни организации, адвокати, нито да се опитваш да вадиш сама малтийски паспорт на детето...В крайна сметка територията на Малта е горе-долу 30/15 км, населението е около 300 000 - 400 000 ж. /по-малко отколкото в една София например/ и ако съпругът ти наистина е толкова влиятелен е почти невъзможно да не стигне информация до него.
Дано възможно най-скоро успеш да се измъкнеш от този ад!
Стискам палци! Успех и кураж!
Виж целия пост
# 41
Ние ве4е окон4ателно сме разделени.Няма никакъв шанс за добри взаимоотношения.Току що установих 4е ми е спрял и телефона,а трябваше да се обадя до поликлиниката за 4ас на Еди.Само беб4о да заспи и ще пиша на Анимус-това е единственият ми шанс.Или да избягам,но това ми се вижда невъзможно,пък и беб4о ще го водят отвле4ен....
Беше ми дал даже и срок да напусна къщата му,но пък в такъв слу4ай трябваше да забрави за останалите пари които имам да му връщам,та си останах тук.Добре 4е дъщеря му идва да използва интернет-а, 4е ина4е щеше да си вземе лаптопа и незнам какво щях да правя
Виж целия пост
# 42
Сетих се да ви попитам и още нещо-аз ако имам родителските права,мога ли да извадя паспорт без неговия подпис.И как мога от тук да направя пълномощно на майка ми за да регистрира тя Еди в Бг и да му извади паспорт?
Доколкото си спомням,за да ми дадат социалните помощи,едно от услпвията беше 4е аз трябва да имам родителските права,но незнам дали за него не са направили изклю4ение.
Виж целия пост
# 43
И къде ли мога да проверя за тези родителски права...Тук като те видят 4е си 4ужденец и се държат ужасно с теб,освен ако не е за нещо да ти вземат парите-тогава са много у4тиви.
Малта имат посолство в Бг-едно в София и едно във Варна,а защо ли ние нямаме тук поне едно Sad И дали не може да се направи нещо 4рез посолството им в България Thinking newsm78
Виж целия пост
# 44
Добре 4е дъщеря му идва да използва интернет-а, 4е ина4е щеше да си вземе лаптопа и незнам какво щях да правя
Или аз не съм в ред ии не разбирам много неща който си писала.Как така дъщеря му идва да ползва интернет?Тя където живее няма ли си ?И някой те беше питал с какъв статут си-мися че е много важен въпрос.Малта е в ЕС  ти можеш да си търсиш правата защото щом не ти плаща издръжката която трябва да плаща и не поема никаква отговорност към детето и го оставя без покрив newsm78незнам какво тогава иска твоя човек
Виж целия пост
# 45
В Малта съм с удължение на туристи4еска виза.Последното ми беше за 6 месеца и изти4а на 6 септември,когато трябва пак да ходя да подавам молба за удължаване.Имам малтииска ли4на карта,която е валидна до края на годината и която не ме прави малтииски гражданин.Нямам право да работя,нямам право на безплатна мед.помощ...
Дъщеря му не живее с него а с майка му(докто бяхме заедно живееше при нас) и къщите са ни една до друга.Идва за да ползва нет-а или за нещо вкусно от хладилника.
Както казах,той само прд мен ги показва тези неща,пред хората е много загрижен и за сина си и за мен.Има добра репутация.
Аз дори не мога да докажа 4е факти4ески аз съм платила вси4ки разходи за бебето,защото вси4ки разписки са на негово име и единствено дъщеря му е свидетел 4е съм му ги върнала тези пари,и 4е продължавам да му връщам.
Педито на Еди е негов бивш съу4еник и са приятели,винаги е бил с мен на прегледи,т.к. знае 4е това е което важи за пред съда.Доктора,при който аз ходя е брат на министър-претседателя и е 4лен на парламента и е много добър приятел на Андреа....Нищо не мога да докажа....
Виж целия пост
# 46
Ами действай го пред хората-това е съвета ми.Като излизате заедно използвй всек удобен сллучай пред негови познати да кажеш наример-"Еди ми обеща да отидем до Б-я на почивка"или някакви такива приказки ,но винаги пред познати.скам и да те питам миличка-ти защо не си тръгна като беше още бременна и като те е тормозил?Дано всичко се уреди наистина.Аз вярвам че скоро ще си си в Б-я с дететнце
Виж целия пост
# 47
Това задоктора го споменах,т.к.веднъж Андреа ме беше изритал в ребрата уж на майтап и имах синка.Трябваше да ходя на доктор и той ме попита какво е това аз казах 4е сум се ударила.Дори и да му бях казала истината,дори и да ми беше повярвал след разговор с Андреа щеше да вярва на него.Постави ми диагноза следродилна депресия и много държеше да по4на антидепресанти,т.к.немога да дишам имам мн. силно сърцебиене и главоболие.След тази диагноза,поставена от лекар Андреа щеше да му каже-нали е в депресия-измисля си,не мисли трезво.И без това обикаляше и разправяше нагоре надолу 4е съм била в депресия...Айде кажете ми-как да не съм.Понякога си мисля 4е е прав...наистина отка4ам и немисля трезво на моменти...
Виж целия пост
# 48
Аз си тръгвах на няколко пъти,но той винаги успяваше да ме убеди да остана,незнам как го правеше...може би защото много го оби4ах и се надявах този път да е разли4но...Последният път когато си затръгвах не искаше да ме закара на летището,поръ4а ми такси и докато 4аках на вън в дъжда се обадил и отменил поръ4ката и аз изпуснах самолета а баща ми се разкарвал напразно до София да ме 4ака.
Той и пред хората държи да покаже кой е шефа и 4е аз правя каквото ми каже той.
 Благодаря ти,арлийн,много си мила.Благодаря на вси4ки, които ми писаха Hug
Виж целия пост
# 49

НАли детето е регистрирано в БГ, значи има ЕГН. Като български гражданин неможе ли да му се издаде един пасаван и с изтичането на твоята карта и виза да си заминете за БГ?

Вместо да умуваш т ук в нета и да си задаваш въпроси, на които ние само може да спекулираме какво би било и какво не, пиши на Анимус и търси помощ от тях незабавно.

Тоя и луда ще те изкара накрая, ще ти вземат дето и ще те изритат. Още повече като не сте вече заедно.

НА едно момиче във Видин незнам поради какви причини така и взеха детето -още от бебе и я изритаха обратно в България. Става въпорс за Англия. Няма да ти казвам за психическото състояние на момичето.

Бори се зада не стане така и с теб. 
Много точно написано-внимавай с успокоителните защото май точно това му е целта.Писах ти и на лични-нека някой от вашите да дойде при теб.Малта е в ЕС и седователно не би трябвало да има проблем
Виж целия пост
# 50
НАли детето е регистрирано в БГ, значи има ЕГН. Като български гражданин неможе ли да му се издаде един пасаван и с изтичането на твоята карта и виза да си заминете за БГ?

Беб4о не е регистриран в БГ а и нямам идея как да го направя.
 
Цитат
Много точно написано-внимавай с успокоителните защото май точно това му е целта.Писах ти и на лични-нека някой от вашите да дойде при теб.Малта е в ЕС и седователно не би трябвало да има проблем
Цитат

Аз не е съгласих да пия успокоителни никакви-нали съм кърмеща мама,така4е няма проблем поне за това
Виж целия пост
# 51
Здравей и от мен.Съжалявам,за това,което преживаваш.Дано по-бързо свърши.Това,което си мисля е да не споделяш с никой какво смяташ,дори и с бившата му жена.Сега може да са врагове,но и тя може да те използва в нейна полза,знам ли.Може да каже на мъжа ти и да извлече някакви дивиденти. По-добре се бори съвсем сама ,а ние тук ще те подкрепяме.Другото,което мисля,че където и да мръднеш извън Малта,ще ти трябва подпис за бебо.Затова по-бързо се свързвай с тези организации,те са опитни и компетентни.
И друго: ако искаш остави координати,всички ние тук ще ти помогнем кой както може,нали форумски мами?
успех
Виж целия пост
# 52
НАли детето е регистрирано в БГ, значи има ЕГН. Като български гражданин неможе ли да му се издаде един пасаван и с изтичането на твоята карта и виза да си заминете за БГ?

Беб4о не е регистриран в БГ а и нямам идея как да го направя.
 
Не раzбирам Thinking, нали каzа, че детето е бълг. гражданин?
Виж целия пост
# 53
Да,зщото то автомати4но взима гражданството на майка си.
Виж целия пост
# 54
Вместо да умуваш т ук в нета и да си задаваш въпроси, на които ние само може да спекулираме какво би било и какво не, пиши на Анимус и търси помощ от тях незабавно.

ето ти линк с координатите на анимус
http://www.animusassociation.org/bg/contact.html

Съжалявам за това, което преживяваш и се моля да успеете да се измъкнете с детето ти. Според мен, ако можеш да с опиташ да го заблудиш бащата на детето ти можеш да избягаш. Накарай го да повярва, че ти си видяла, че нямаш друг избор освен да се примириш с изискванията му, преструвай се, че си приела това, че нямаш шанс да напуснеш Малта със бебето. Така тихомълком си събери пари и си купи билет. И, когато той не очаква, че ще го напуснеш си тръгни
Виж целия пост
# 55
И как мога от тук да направя пълномощно на майка ми за да регистрира тя Еди в Бг и да му извади паспорт?

 Thinking Thinking Thinking
DOKOLKOTO ZNAM,PALNOMO6TNO MOJE6 DA IZVADI6 V BG-POSOLDTVOTO,A TI SPOMENA 4E TAM NIAMA TAKOVA,TAKA 4E PO BARZO SE SVARJI S ONAZI ORGANIZACIA I PITAI TIAH,A PREZ TOVA VREME MNOGO PAZI SINA SI,4E TOZI MAI NE E U RED I GLEDI DA SI MNOGO DISKRETNA 4E TOI IZGLEJDA E MNOGO VLIATELEN I V TAZI MALKA DARJAVICA...............
USPEH I OT MEN.
A MEJDUVREMENNO NI DRUJ V TE4ENIE I NAS MAMITE,NALI ZNAE6 4E MISLENO SME S TEB. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Виж целия пост
# 56
ЗаЩо не иzвадиШ на бебо бг паспорт , като zаявиШ , че е с неиzвестен баЩа? Прати пълномоЩно на майка ти и тя да действа
Но първо се посъветвай с въпросната органиzация, те сигурно имат по добри идеи
Виж целия пост
# 57
Пълномощно не се прави така лесно, че да го прати на майка си. Трябва да го състави /най-добре юрист, запознат със случая/, после по принцип таис трябва да го подпише пред нотариус, който в нейно присъствие да си сложи подписа и печатите....трябва да има печен познат нотариус за целта.
Виж целия пост
# 58
Защото в акта за раждане пише кой е бащата:(
Виж целия пост
# 59
разгледах саита им,но ми се струва 4е те по скоро биха могли да ми дадат психи4еска и морална помощ отколкото правна,а на мен май си ми трвбва стабилна правна помощ и добър адвокат.
но пък и нищо не губя ако им пиша
Виж целия пост
# 60
..... ако имам родителските права,мога ли да извадя паспорт без неговия подпис.И как мога от тук да направя пълномощно на майка ми за да регистрира тя Еди в Бг и да му извади паспорт?
Доколкото си спомням,за да ми дадат социалните помощи,едно от услпвията беше 4е аз трябва да имам родителските права,но незнам дали за него не са направили изклю4ение.

Виж какво, не се занимавай с това сега. Процедурата по родителските права е нпълно немислима за теб в това положение. За да придобиеш правата трябва да го лишиш него от бащините му права. Сама се сещаш, че това е невъзможно в твоето положение. Ти можеш да получиш попечителство което разбира се не лишава бащата от права.
За социалните помощи в Б-я ли се притесняваш? Ти първо се прибери по  живо по здраво пък после мисли за помощи
Виж целия пост
# 61
Не,тук в Малта полу4авам социални помощи и тях имах пред вид.Незнаех 4е има разлика между родителски права и попе4ителство Embarassed
Виж целия пост
# 62
ИДИОТ ! #2gunfire
Това е нару6ение на правата на 4овека. Нямам думи !
Ето ти страницата на Amnesty International в Малта. Свържи се с тях на всяка цена.
http://web.amnesty.org/report2005/mlt-summary-eng
Виж целия пост
# 63
thaisse, извинявай, но с това настроение "това няма да стане", "онова няма да помогне", "третото няма да свърши работа" нищо няма да постигнеш... никой тук не е запознат подробно със ситуацията ти и живота в страната, в която живееш, едно-единствено момиче е минало по пътя ти и то в друга държава, съответно не можем да ти дадем компетентни съвети, можем само да ти даваме идеи и съчуствие. ако си решена да промениш начина, по който живееш, запрятай ръкави и пробвай различните варианти, прави проучвания по всички начини, по които можеш да се сетиш - интернет, близки, познати, все от някой храст ще изкочи заек. с разсъждения от рода на "това е обречено на неуспех" няма да промениш нищо...
Виж целия пост
# 64
разгледах саита им,но ми се струва 4е те по скоро биха могли да ми дадат психи4еска и морална помощ отколкото правна,а на мен май си ми трвбва стабилна правна помощ и добър адвокат.
но пък и нищо не губя ако им пиша

Нали ти казах че имат всичко което ти трябва! Пиши им! НЕ гледай толкова сайта.
Аз съм посещавала асоциацията и терапиите им. Знам за какво става на въпрос и знам какво могат и какво предлагат.
Успех


Незнаех 4е има разлика между родителски права и попе4ителство Embarassed

Оооо, да има и то огромна разлика Wink При едното ти се разполагаш детето както си решиш без бащата да има думата а при другото той има толкова права колкото и ти!
Значи да обобщя. Поправяй ако греша!
Нямате брак, но детето е написано на негово име и е Малтийски гражданин.
Това по закон означава дете малтийски гражданин припознато от бащата с майка чужденка!
За детето действат Малтийските закони! Ако сама не можеш да рзбереш тяхния закон (доколкото разбирам е друг език) се обърни към адвокат по м/ународно право в България.
Пак казвам за незнам кой път, че в Анимус си сътрудничат със много световни организации за предотвратяване трафик на жени и деца. Най-вече в Европа. Тяхните адвокати са запознати или имат достъп до законите на дадените държави. Те ще могат да ти препоръчат добър адвокат (ако не могат да поемат случая ти). Няма жена която да се е обадила или да е помолила за помощ и те да са я върнали с празни ръце!!!!!
Виж целия пост
# 65
thaisse и на лавандър ли не си писала, има доста мами юристки, пиши на някоя.
Значи за българския паспорт забрави, детето ти не е български гражданин, както са ти писали по нагоре. За да извади майка ти паспорт на сина ти, трябва да има заверено пълномощно от теб и бащата и преведен и легализиран акт за раждане и двата документа за хора, живеещи в страни в които няма БГ посолство, документите се оращат по пощата до посолството което отговаря за Малта. Мисля, че ти е ясно че без подписа на съквартиранта ти няма да стане. Да не говорим, че едва ли ще можеш да си позволиш да пращаш писма до БГ посолството, което отговаря за Малта.
Изобщо с две думи, без да съм песимист случая ти е доста объркан, и без намеса на стабилни организации няма да се оправиш, което значи няколко неща:
1. Реши какво искаш в крайна сметка.
2. Започвай да търсиш в мрежата организации, който помагат на жени в твойто полужие, говоря за всякакъв род не само български, дано  знаеш някакъв подходящ език за кореспонденци.
3. Подготви си разказа и започвай да пращаш писма, защото така както опсваш нещата не е ясно до кога ще имаш нет.
Има обаче нещо което никак не ми се връзва, ти като турист как получаваш социална помощ??
Освен това как така имаш лична карта??
Дали всъщност си знаеш реалното полужение??
Виж целия пост
# 66
миз,абсолютно си права,но съм прекалено от4аяна за да мисля положително.Знам за силата на положитекното мислене ,но ми трябва може би още малко време за да си стъпя на краката и да преживея разо4аровянието си и да се примиря с факта 4е колкото и да се надявах да се оправи положението и Андреа да се промени-това е загубенакауза.....Аз съм 4овек,който вярва в силата на любовта и вярвях 4е любовта ми и разбирането ми могат да го променят,но уви...това май става само в приказките.

Киара,много много ти благодаря!!! Hug Ще ми е доста трудно да съсредото4а мислите си и да им пиша,тъй като все още вси4ко е голяма каша в главата ми,но ще се справя.
Благодаря ви много за подкрепата и съветите!!! Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 67
Има обаче нещо което никак не ми се връзва, ти като турист как получаваш социална помощ??
Освен това как така имаш лична карта??
Дали всъщност си знаеш реалното полужение??

И за се замислих над това, но тя най-добре си знае какво има и какво няма.
Май е най-добре да се поразрови в законодателството на държавата за да разбере статута си там.
Виж целия пост
# 68
Киара,много много ти благодаря!!! Hug Ще ми е доста трудно да съсредото4а мислите си и да им пиша,тъй като все още вси4ко е голяма каша в главата ми,но ще се справя.
Благодаря ви много за подкрепата и съветите!!! Hug Hug Hug

Не ми благодари а действай!  Grinning

Сетих се и още нещо. Пак за Анимус. Става досадно но.... поне се старая да помогна. Незнам какво точно ще те посъветват от там но.....
За майки като теб се организира даже извеждане на майката и детето от съответната държава без нужното разрешително от бащата. От организацията взимат бързо съдийско решение за действие и в сътрудничество на полиция, митници и посолства за нула време си в България с бебето, без паспорти и тям подобни подробности  Wink Казах ти че съм минала по този път, но отзад напред (ще рече от България към света) Mr. Green
Единственото ми притеснение е Малтийския закон. Незнам как е уреден там въпроса с децата граждани на държавата. Един адвокат по м/ународно право ще се справи с положението.
НЕ ТЪРСИ ПОМОЩ В МАЛТА! всеки ти го казва, но аз да повторя, да не забравиш Wink
Виж целия пост
# 69
Зна4и тък за да ти дадат ли4на карта ти трябва виза от полицията за миниум 6 месеца а за тази виза ти трябва някой да гарантира за теб 4е няма да работисх и си финансожо подсигурена-главния инспектор по визите се оказа приятел от детинсво на андреа а на директора на службата за ли4ни карти някой по вишестоящ му се беше обадил да худатайства за Андреа и така.
А помощите ми гидават защото бебо е малтий4е и защото и таткото е малтиец ама и там ходихме при баш шефа.
Та общо взето винаги има на4ин ама трябва някой да те светне каква е цаката,а аз от къде да го намеря тоя някой.
Виж целия пост
# 70
Аз като не съм малтретирана физи4ески,те дали ще ми помогнат.Имали сме ужасно много скандали,но до побоища никога не се е стигало.
Виж целия пост
# 71
Аз като не съм малтретирана физи4ески,те дали ще ми помогнат.Имали сме ужасно много скандали,но до побоища никога не се е стигало.

Grinning Предполагам въпроса ти е към мен
Ще ти помогнат независимо дали имаш доказателства или не!

Единственото услови е да кажеш истината и да не преувеличаваш представяйки мъжа за звяр от когото не можеш да се откопчиш. Разбираш ме нали? Не, че няма да ти повярват, но истината винаги излиза на яве рано или късно. А и едва ли искаш да задействаш сума организации и да пропилееш сума пари на държавите и  фирмите ей така от каприз.

Може би ще те успокои това, че и аз нямах кой знае какви доказателства. Достатъчен беше факта, че бях пропищяла ушите на полиция, социални, отдел закрила на детето, детска психиятрия, прокуртута...... В началото и на мен нещата ми изглеждаха невъзможни и не виждах смисъл да се захващам с каквото и да било - особено като ти отговарят, че той е баща и нищо не може да се направи.
След време се убедих, че който не пробва  не успява! Ако започнеш да правиш нещо трябва да си решена да го завършиш и най-важното да го държиш колкото се може в тайна. И моя бивш има доста познати, връзки и финансови възможности, но въпреки това успях да се измъкна без той дори да подозре за плана ми!
Това на което ме научиха в Анимус (поне едно от нещата) е да имам вяра в себе си и да спра да се страхувам.
По постингите ти виждам, че и ти като мен навремето, си много отчаяна, наплашена и обезверена.
Има начин! Повярвай, казва ти го човек преминал по този път!
Виж целия пост
# 72
thaisse, на нас не са ни искали подпис на таткото за излизане от страната (EU).  Беше достатъчно бебо да има паспорт. При теб това ли е проблема? За паспорта беше необходим само акта за раждане и снимка. Никакви подписи, дори само единия родител го извади в общината.
Милата, съчувствам ти. Бъди много внимателна и силна. И непременно се свържи с някой по-запознат със законите. Това, което Киара те съветва ми се струва най-смислено.
Виж целия пост
# 73
Благодаря ти Фей Hug Ве4е по4нах да обмислям текста на писмото.
Виж целия пост
# 74
Всички сме с теб и ти пращаме много положитени мисли да се оправиш по-скоро. И се усмихни и цункай бебчо.
Виж целия пост
# 75
сетих се нещо. може и ти да си се сетила, но да споделя за всеки случай. при положение, че компютъра, който използваш е негов и казваш, че има риск да си го прибере всеки момент, не е лошо поне да триеш кои сайтове разглеждаш и да не записваш на него писма и документи.
Виж целия пост
# 76
сетих се нещо. може и ти да си се сетила, но да споделя за всеки случай. при положение, че компютъра, който използваш е негов и казваш, че има риск да си го прибере всеки момент, не е лошо поне да триеш кои сайтове разглеждаш и да не записваш на него писма и документи.

 smile3501 smile3501 smile3501 newsm10 newsm10
Много си права! Въпреки че колкото и да крие винаги има начин да се разбере къде е ровила и какво е правила.
Дано не е толкова умен Praynig
Виж целия пост
# 77
Таис, съчувствам ти искрено. Пожелавам ти да намериш сили и да излезеш от омагьосания кръг. Ти първа трябва да започнеш да си помагаш, за да могат и други да направят това за теб.
Виж целия пост
# 78
Skapa Thaisse,

Az sam bila v podobna situatzia v druga malka, ostrovna sredizemnomorska darjava, kadeto toi imase vrazki navsiakade i vseki poznavashe vseki ili vsichki biaha po niakakv nachin rodnini. Po legalen i praven pat niama da mojesh da se opravish. Shte stane SAMO S HITROST. Az nakarah moite blizki da mi izpratiat fax che deteto mi e postradalo mnogo losho i triabvashe speshno da zamina za bg ( mnogo s epritesniavah da ne tragne s men) .... ne se varnah poveche.... vapreki zaplahite che shtial da stane mejdunaroden problem....hi hihi.... palna ludost.....
Nomerat e da se pravish na dovolna i da ne protestirash v sitiatziata, da ne se tzupish i t.n. taka mu pechelish doverieto.... posle  moje da poluchish izvestie che maika ti ili bastati sa mnogo bolni - udar, infarkt....na smarten odar.... cherna kartina i ti triabva da se priberesh, estesveno bez bebeto ne moje... tozi chovek koito darji na imaga si bi triabvalo da vi pusne. Ako ne vi pusne zaedno minavash na plan 2 - da zaminete trimata v bg na vakantzia.... roditelite ti da vidiat bebeto, ski, more, hoteli.... abe uj shte si izkarate mnogo dobre, shte mu pokajesh tvoaita darjava.... pokazvai saitove i snimki po internet.... pristignesh li v bg nikoi ne moje da te varne obratno, kakto i bebeto ti - koeto e i bg grajdanin zashtoto ti si balgarka i za da napusne bg triabva da ima tvoeto saglasie....

plan 2 beshe prilojen ot edna moia poznata.... zariaza maja si oshte shtom pristignaha na letishteto i toi se varna sam obratno. posle se razvedoha.








Виж целия пост
# 79
Такива неща съм гледала само по филмите. Според мен мъжът ти е психи4но болен. Трябва да избягаш, но с хитрост и да намериш подкрепа в родителите си, да ти помогнат като намерят силен адвокат и от БГ да задействате нещо. Не съм наясно  с тези неща, но трябва рано или късно да избягаш с детето, но така, 4е той никога да неможе да се добере до него. Дано тук , във форума има адвокати или лица които могат да ти помогнат не само със съвет, но и да задействат в ход "освобождението" и на теб и на детето. Успех  Heart Eyes
Виж целия пост
# 80
За иzлиzане от Германия не се иzисква никакьв подпис нито от бащата, нито от майката, дори и свекьрва ми например може да напусне страната само с детския паспорт и с детето.
Дано и в Малта да е така.
Успех Heart Eyes
Виж целия пост
# 81
Този е жив психопат! За директно освидетелстване. Няма ли начин да дойдат майка ти и баща ти и да те изведат? Друго нещо- сега изчетох цялата тема. Личи си как Таис е изцяло обзета от страх, малтретирана и несигурна в нищо. Този и е взел страха, но аз съм убедена, че за много неща я лъже. И защо след като детето ти не е малтийски гражданин и нямате брак да не може да се изведе? newsm78
Казвам ти го в прав текст- мъжът ти е психопат, маниак, откачалка. (Май шизофреници им викат на такива). Живееш с болен човек. И като те е насинил, защо не си отишла даго засвидетелстваш пред лекар? Този човек, няма да се промени, а щом заплашва със смърт детето ви "на шега", значи е определено е в напреднала фаза. Мисля, че можеш да напишеш едно писмо до Външно министерство. Май там имат подобен отдел. Също така нищо не споменяваш за родителите си. Къде са? Знаят ли в какъв ад живееш? Можеш ли да им се обадиш? Ако не, или се съмняваш, че може да ти проследи разговора, аз ще се обадя. Просто направи нещо момиче! "Обичала го". Не го "обичаш" в това съм убедена. Ти показваш всички типични черти на малтретирана жена. И не си мисли, че заплахите са само на шега. Всякакви заплахи от този род трябва да се вземат насериозно.
Виж целия пост
# 82
Здравейте на вси4ки!
Искам да ви благодаря за съветите и съ4увствието.Наистина голяма подкрепа полу4их от ваша страна.Благодаря ви от все сърце.
През тези два дни 4етях и препро4итах вси4ко написано,опитвайки се да взема някакво конкретно решение за действие...Немога...Страшно съм раздвоена...Нали знаете вси4ко си има хубава и лоша страна.Не 4е това което написах по горе не е вярно-самата истина е за съжаление,но има и моменти,в които той е нормален и ако си мъл4а и правя каквото каже-няма проблеми.Работата е там 4е тотално сма4ква достойнството ми и няма никакво уважение към мен.Освен това,със сестрите му сме в прекрасни отношения,те много оби4ат беб4о и много ми помогнаха-дрешки и др. А и сега ,когато сме разделени е по-лесно.Все си мисля 4е с добра дума мога да го убедя да ми разреши да се върна в Бг...
От друга страна White Raven e абсолютно права
Личи си как Таис е изцяло обзета от страх, малтретирана и несигурна в нищо. Този и е взел страха, но аз съм убедена, че за много неща я лъже.
Казвам ти го в прав текст- мъжът ти е психопат, маниак, откачалка. (Май шизофреници им викат на такива). Живееш с болен човек.
Ти показваш всички типични черти на малтретирана жена.
Досега много пъти ме е заплашвал 4е ще ми вземе бебо,но нокога не е предприемал никакви мерки.Не ми се иска да съм тази,която да запо4не "войната",защото опитам ли се да напусна Малта без негово съгласие,потърся ли помощ за това от организации или адвокати-това си е на4ало на "война".Същото е и ако с хитрост измъкна подписа му и замина за Бг и не се върна.Затова ще опитам вси4ки възможности да се разберем като хората-ще се държа мило,ще "слушам", в това време ще си заделям скришом пари(той между другото проверява и ме пита и аз както немога да лъжа на няколко пъти си признах) ще пиша на Анимус със молба за съвет и ще събирам всякакво инфо и ако не стигнем до някакъв компромисен вариант-ще действам а пък вие се молете за мен.Надявам се да открия някъде какви са ми законовите права както и неговите,защото все пак той е бащата(а заплахата за живота на Еди мисля 4е беше само за да ме нарани и ядоса,защото знае 4е там съм най-уязвима)
Мисля 4е все още не съм достатъ4но силна да се изпрявя срещу него,още ми се свива корема когато го видя,още страдам много 4е не сме заедно и 4е не успях да се нагодя и примиря с "на4ина му на оби4ане".Трябва ми май още време за да спре да ми пука за него,така както на него не му пука за моите 4увства и за вси4ката болка която ми при4инява.Ето и сега пак пла4а-току що казал на дъщеря си 4е неможел да дойде-бил на басейн с "приятели".Така беше и докато бяхме заедо....
От друга страна не ми се искаше да предприемам каквото и да било преди да се 4уя с родителите си,но все още не успявам да се свържа с тях, може би заради пороите няма връзка с домашния телефон.
Общо взето имах нужда да се по4увстван за малко не сама,да споделя и да полу4а малко морална подкрепа,някой да ми вдъхне малко кураж.И слава богу-попаднах на то4ното място-нямате представа как стоплихте душата ми. Hug Hug Много е трудно да държиш вси4ко в себе си и да ти се иска да го "излееш",но да се правиш на щастлив за да не притесняваш близките си.
Още веднъж-благодаря ви и ще ви държа в те4ение,ако се слу4и нещо по-важно.
Благодаря ви!!!


Виж целия пост
# 83
thaisse - а не можеш ли каквото си написала тук да идеш да го кажеш или да го напишеш до българското посолство в Малта? Аз до колкото знам бебе родено от българка си е български гражданин и те със сигурност ще знаят най-добре как можеш да се оправиш в тази ситуация. Аз ти стискам палци да попаднеш на човечен служител в посолството. според мен опитай, не е възможно да си единствената българска гражданка по света с подобен проблем - вероятно си имат някаква практика.  Успех и пиши тук. Може и някой да се сети какво може да ти се помогне или да има други българи в малта да се заинтересуват ...
Виж целия пост
# 84
според мен нека и родителите ти отидат в София до външно министерство, където ще могат да се задвижат доста неща.
Виж целия пост
# 85
vivita,няма българско посолство в Малта:(
Виж целия пост
# 86
и консулски отдел ли няма???
Доколкото си спомням в Исландия има консулски отдел така че би трябвало и в Малта да има  newsm78
Виж целия пост
# 87
vivita,няма българско посолство в Малта:(


според мен е добре родителите ти да се свържат тогава с външно министерство в София. Да се опише хубаво случая в консулския отдел, да се заинтересоват служителите, да се представят наличните документи и да се задейства някаква дипломация. Виж ако няма българско посолство в Малта, то със сигурност има посолство в някоя държава с отдел отговорен за БЪлгарските граждани в Малта. Опитайте. Дано имаш близки в България които да се заемат сърцарто с тази задача - може да имате успех и да се намерят начини да се прибереш в къщи с детето си.
Успех
Виж целия пост
# 88
Търсихме преди време,но даже и консулски отдел няма.
Дано днес успея да се свържа с майка ми,за нея невъзможни неща няма,много е пе4ена и винаги намира на4ин.То се е видяло 4е сама немога да се оправя без да я притеснявам.
Надявам се само да не се уплаша и откажа под натиска на "съквартиранта ми"(той и съквартирант даже не ми е,сама си живея)Разтрепервам се цялатя само като си представя какво може да стане ако разбере...
Виж целия пост
# 89
Търсихме преди време,но даже и консулски отдел няма.
Дано днес успея да се свържа с майка ми,за нея невъзможни неща няма,много е пе4ена и винаги намира на4ин.То се е видяло 4е сама немога да се оправя без да я притеснявам.
Надявам се само да не се уплаша и откажа под натиска на "съквартиранта ми"(той и съквартирант даже не ми е,сама си живея)Разтрепервам се цялатя само като си представя какво може да стане ако разбере...

ами успех на майка ти - дано се оправи добре от България. Ако и кажат там първо да направите ЕГН и паспорт за детето - дано си се сетила да оставиш пълномощно ... или и аз не знам но хората ще и кажат как е най-добре да се процедира. Стискаме палци
Виж целия пост
# 90
ами успех на майка ти - дано се оправи добре от България. Ако и кажат там първо да направите ЕГН и паспорт за детето - дано си се сетила да оставиш пълномощно ... или и аз не знам но хората ще и кажат как е най-добре да се процедира. Стискаме палци
Стискайте,стискайте,4е бая късмет ще ми трябва...
Няма пълномощно Sad а и нямам идея как да го направя от тук.
Виж целия пост
# 91
Доколкото си спомням визата ти изтича през септември. Това не е ли удобен случай да си вземеш детето и да се върнеш в България? Защо не си намериш и комплект документи за подаване на молба за паспорт на бебето? Там ще пише подробно какво се иска и дали се иска подпис на бащата. Ако не - подавай ги бързо и вади на малкия паспорт, защото докато чакаш за български по дипломатически път, могат да минат месеци. Доколкото разбирам, все още имаш чувства към бащата на детето. Аз лично не бих търпяла и минута повече да съм в такава ситуация и да ме унижават, но ти си знаеш най-добре и решението да действаш или бездействаш си е твое.

Ако обаче решиш да се измъкваш, идеята на една от мамите, писали по-горе, да го накараш под някакъв предлог да ви заведе до България (за кратко уж), никак не е за пренебрегване.

Искрено се надявам да намериш най-благоприятното разрешение на проблемите си!
Виж целия пост
# 92
pristignesh li v bg nikoi ne moje da te varne obratno, kakto i bebeto ti - koeto e i bg grajdanin zashtoto ti si balgarka i za da napusne bg triabva da ima tvoeto saglasie....

Не е така мила, детето не е български гражданин!!!
А и той като има бивша жена опитваща се да измъкне детето си от лапите му едва ли ще се върже така лесно.
Дано да греша
Виж целия пост
# 93
Все си мисля 4е с добра дума мога да го убедя да ми разреши да се върна в Бг...
Не само с добра дума но и с хитрост и добре обмислен план н действие  Wink


Не ми се иска да съм тази,която да запо4не "войната...
И защо не? Ти не започваш война а се защитаваш. Той много кратно ти е доказал, че няма начин да се разберете.



Мисля 4е все още не съм достатъ4но силна да се изпрявя срещу него,още ми се свива корема когато го видя,още страдам много 4е не сме заедно и 4е не успях да се нагодя и примиря с "на4ина му на оби4ане".Трябва ми май още време за да спре да ми пука за него,така както на него не му пука за моите 4увства и за вси4ката болка която ми при4инява.

Никога няма да си достатъчно силна да се изправиш с/у него! Сама си прецени колко още можеш да поемеш. Въпроса е да не прекрачиш границата на моралното и психическо разрушение. От там спасение няма Naughty

На лични съм ти писала някои неща които може да са ти от полза. Замисли се над тях и над това какво искаш да е бъдещето на теб и детето ти.
Виж целия пост
# 94
pristignesh li v bg nikoi ne moje da te varne obratno, kakto i bebeto ti - koeto e i bg grajdanin zashtoto ti si balgarka i za da napusne bg triabva da ima tvoeto saglasie....

Не е така мила, детето не е български гражданин!!!
А и той като има бивша жена опитваща се да измъкне детето си от лапите му едва ли ще се върже така лесно.
Дано да греша


Da, deteto ne e vse oshte bg grajdanin no moje da stane.
Ako Thaisse e v Bg moje vednaga da go registrira, a ako tatkoto otkaje, togava tia moje da go registrira s basta neizvesten i neka toi posle da dokazva che e bashtata. Deteto ne e rodeno v brak, koeto e mnogo blagopriatno v sluchaia.
Bashtata za da go iska obratno v malta:
1. triabva da dokaje che e basta po sadeben pat  .... tova moje da se protochi niakolko godini .....
2. triabva da vzeme roditeslkite prava... pak po sadben pat.... pak niakolko godini.... s negativen rezultat - che koi bg sad shte mu gi dade!.....

 Ako deteto se iska obratno na nivo darjavi,  Bg darjava reshava dali da  pusne deteto i ti garantiram che shte otkaje. Da ne govorim che to veche shte e jivialo niakolko godini v Bg

Abe, stapi li krakat na Thaisse na Bg teritoria toi poveche nishto ne moje da napravi, osven da hvarlia ogan i jupel i da rasi zaplahi..........
NO TIA SHTE TRIABVA VEDNAGA DA GO REGISTRIRA KATO BG GRAJDANIN

Spored men tia triabva da go zabludi s povedenieto si che vaobshte ne iska da go napuska, da ne sabujda podozrenia, da si napravi plan i da deistva
Виж целия пост
# 95
Айде и аз да се опитам да се вкл. за последен път по темата.
Мами моля ви, първо, четете. thaisse е в доста неприятна ситуация, със сринато самочувстие и в пълна безисходица. Не и палете фитили, защото тя наистина сехваща за всяка сламка.
Пиша за последно по простата причина, че няма кой знае с какво да и се помогне, всичко е в нейни ръце. Това всичко за съжалени е едно единствено нещо, да се свърже с Анимус и да разчита на големия им опит, никой друг неможе да и помогне.
Значи да напомня:
Еди НЕ Е БЪЛГАРСКИ ГРАЖДАНИН, и няма да е такъв докато thaisse не получи подпис от бащата /съмнявам се някоя от вас да не е разбрала, че това няма да го бъде/. Съмнявам се във Външно някой да помогне.
Има гаранция посолство което да отговаря за Малта, но от там нищо също няма да могат да направят.
Разпитах малко за малтийските закони, не твърдя, че информацията ми е пълна, но ако thaisse изведе Еди сама на своя глава от Малта, мисля че никога повече няма да го види, да не казвам че и могат да я осъдят за отвличане на Малтийски гражданин.
И псоледно, така предлаганото ходене до БГ със съпруга и, и оставането на thaisse и Еди в БГ, също не става, мсиля че се сещате защо.
Освен всучко това, мисля, че доста от нещата който пише thaisse са изфабрикуване, за съжаление не  от нея, а от комшията и по къща, с цел да я държат в подчинение.
Това е thaisse съжалявам, че трябва да го кажа, единственият ти изход е Анимус, никой друг неможе да те измъкне, ти си решваи какво искаш. Няма нищо страшно, да започнеш "Войната" защото ще я спечелиш, всичко е на твоя страна.
Виж целия пост
# 96
Пипито, колко деца си регистрирала в БГ??
Виж целия пост
# 97
Пипито, колко деца си регистрирала в БГ??

 Registrirala sam detza v Bg- kakvo znachenie ima tova?

Tai kato thaisse ne e omajena spokoino moje da registrira deteto s basta neizvesten i taka da izbegne negovoto saglasie.
Ako beshe omajena, avtomatichno zakonat priema che saprugat e bashtata, dori i toi da ne e Simple Smile))) i veche stava mnogo slojno.

A stigne li se obshtesveni organizatzii - te shte izmaknat neia no niama da mogat da izmaknat deteto, nali ne e balgarche... osven ako i dadat drug savet i pomosht kak da go registrira v Bg.
Виж целия пост
# 98
Пипито, наистина ли вярваш в това което си написала, в закованите теми има какво се иска за регистрация в БГ. Без акта за раждане от Малта няма как да регистрира Еди в БГ, нали се сещаш че в него пише кой е бащата. И тези всичките документи трябва да минат през заверки, така че забрави да може да регистрира детето по какъвто и да е начин.
А че Анимус, ще измъкнат и нея и детето ти го гарантирам, а как ще го направят си е тяхна работа, все пак там се работи на правителствено ниво и става дума за майки с деца в риск.
Виж целия пост
# 99
Tai kato thaisse ne e omajena spokoino moje da registrira deteto s basta neizvesten i taka da izbegne negovoto saglasie.
 

Не, не може защото детето е регистрирано вече в Малта с името на баща си и е Малтийски гражданин!
Как ще го регистрира с баща неизвестен като носи името на баща си а не на майка си?
А и от Малта господина като пропищи, България веднага ще върне детето защото си е с легални и истински документи издадени много преди тя да го запише в Б-я Naughty
Виж целия пост
# 100
А че Анимус, ще измъкнат и нея и детето ти го гарантирам, а как ще го направят си е тяхна работа, все пак там се работи на правителствено ниво и става дума за майки с деца в риск.

Благодаря Кита Wink
Ще е малко тръдно за детето защото е Малтийски гражданин, но както всички знаем, няма невъзможни неща!
Виж целия пост
# 101
Oooooh, az vaobshte ne saobrazih che deteto e veche s registriran basta v akta za rajdane ooooh!
Виж целия пост
# 102
Thaisse, аз живея в Малта от много години и съм запозната с всички закони и процедури, които съществуват. Минала съм по твоя път (е, без твоите екстремности), имам дете малтийче. Ситуацията ти е плачевна, защото ти самата си я правиш такава. Мога само да гадая причините, но една от тях със сигурност е твоята неинформираност и нежеланието/или липсата на достатъчен стимул да се информираш.

Ако още се интересуваш как да се измъкнеш от малтиеца, пиши тука във форума.

Ще ти обясня абсолютно всичко как стои.

Надявам се да се осъзнаеш и да проумееш нещата, макар и да се съмнявам. Бях готова да ти предложа да се видим и да говорим на 4 очи, но след като прочетох всичко, което си писала, смятам, че единственото, което мога да направя за теб е да ти дам информация тук, във форума. Не ми пиши на лични засега. Ще ти отговоря само тук.

Надявам се все още да имаш интернет.
Ако искаш, пиши си тука тел, или моб. номер, защото ако ти спрат интернета, няма да мога да ти помогна.

Виж целия пост
# 103
Здравей кини,
още като ти видях ника,предположих 4е живееш в Малта.
Както и да е...ще уважа желанието ти и няма да ти пиша на ли4ни.
Ще съм ти благодарна ако ми помогнеш.Това което казваш е много разли4но от това което аз знам.Бихме могли и да се видим ако искаш
Виж целия пост
# 104
Здравей кини,
още като ти видях ника,предположих 4е живееш в Малта.
Както и да е...ще уважа желанието ти и няма да ти пиша на ли4ни.
Ще съм ти благодарна ако ми помогнеш.Това което казваш е много разли4но от това което аз знам.Бихме могли и да се видим ако искаш

Налага ми се много спешно да изляза, но довечера ще ти пиша всичко с подробности.
Чао и не се притеснявай. Нещата не са толкова зле. Wink
Виж целия пост
# 105
Thaisse виждаш ли че в тунела винаги има светлинка:)
Стискам палци да се оправиш,но трябва да ти е ясно че ти самата ако не искаш,никой няма да го направи вместо теб
Успех:)
Виж целия пост
# 106
Thaisse виждаш ли че в тунела винаги има светлинка:)
Стискам палци да се оправиш,но трябва да ти е ясно че ти самата ако не искаш,никой няма да го направи вместо теб
Успех:)
слънце огря и на мойта улица:)
Аз имам новини:"любимия"дойде в понеделник с оферта за помирение.В дългия си монолог на няколко пъти спомена 4е дори и родителя малтиец да умре, детето пак не може да бъде изведено от Малта.Аз приех да опитаме отново,поне да е спокоен и да не предприема нищо. С това нищо не губя-или нищо няма да излезе-тогава винаги мога да пиша на анимус или поне може да се съгласи да подпише за бебо а и ще имам възможност да обсъдия с него варианта аз да се върна в Бг и на определен период от време да идвам за да вижда сина си.На Анимус винаги мога да пиша,а и до сега съм търпяла-още малко ще изтърпя,а пък и той се опитва да се владее и да се държи нормално.Дори ме попита кога съм искала да си отида до България.Предполагам 4е това е колкото да ми замаже о4ите,но е по добре отколкото да си крещим,да се обиждаме и заплашваме.
А и кинни ме поуспокои малкомдано е права Praynig
Ще ви държа в те4ение и дано скоро имам хубави нивини(току виж мъжът ми се променил този път Confused)
Виж целия пост
# 107
 Shocked Аз ти предлагам да не чакаш на празни приказки, ами да пишеш на Анимус. Тая тирада на съквартиранта ти хич не звучи обещаващо newsm78 #Crazy
Виж целия пост
# 108
Shocked Аз ти предлагам да не чакаш на празни приказки, ами да пишеш на Анимус. Тая тирада на съквартиранта ти хич не звучи обещаващо newsm78 #Crazy


напъно подкрепям
Виж целия пост
# 109
Тhaisse,

Толкова мъчно ми стана като прочетох твоята история, че думите ми засядат в гърлото Cry Виждам, че момичетата са ти дали вече информация за организации които биха могли да ти помогнат - знам че се страхуваш приятеля ти да не разбере, но пробвай да ги контактуваш по някакъв начин.
Друго - опитай да направиш всичко възможно за да регистрираш детето си в България. Колко голямо е детенцето? Откъде си в БГ? Не съм 100% сигурна newsm78, но май и за БГ регистрацията ще ти трябва подпис на приятеля ти Sad Можеш да му кажеш обаче, че понеже ти си БГ гражданин, регистрацията на  детето в БГ е задължителна, иначе трябва да се плати глоба (по стария закон май даже имаше нещо подобно). Също ако детето ти е регистрирано в БГ ще можеш да получиш еднократна помощ за раждане. Дано успееш да го надхитриш по някакъв начин! Praynig
Виж целия пост
# 110
В дългия си монолог на няколко пъти спомена 4е дори и родителя малтиец да умре, детето пак не може да бъде изведено от Малта.
#Crazy ако си повярвала на това просто нямам думи!!!!!!!!!!!!!
Това ми звучи малко в стил, като почине съпругът се погребва заедно със съпругата си. Той ако живее в друга ера ти поне недей!!!
Виж целия пост
# 111
Thaisse, няма да коментирам какво си решила - за тебе си е и си е твоя живот.
 
Но дай поне да те светна малко по легалните въпроси. Че този твоят направо за мезе те взима и ти като му вярваш... нямам думи...

Така.

1. Ако искаш да регистрираш детето в Бг да стане български гражданин: отиваш в Registry във Валета (хващаш рейса, като стигнеш, питай, всеки ще ти каже къде е). Редиш се на опашка за 15-30 мин., плащаш 50 цента и вадиш на детето официално копие от акта за раждане. След това, пак във Валета, питаш хората и намираш къде е Ministry of Foreign Affairs. Намира се в началото на уличката на пазара. Плащаш 7 лири и ти слагат апостил на този акт за раждане. Пращаш акта за раждане на майка ти по DHL. Ако не знаеш къде им е офиса, ще разуча, понеже съм забравила къде беше. Майка ти дава акта за раждане на преводаческа фирма, която го превежда и легализира. След това тя отива в съвета във вашия град и вади Бг акт за раждане на детето ти. Ето как твоето отроче става Бг гражданин.

2. За да извадиш на детето Малтийски паспорт са нужни подписите на 2 родители. Може единият да занесе документите и да се подпише там, а после другият да получи паспорта. Но без подписа на двамата не става. За да пътува детето с този паспорт не са необходими никакви други подписи. Обаче, бащата може да направи запор, който забранява на детето да пътува, макар и да има паспорт. Този запор се прави в съда и се маха в съда. Запорът може да се махне както от родителя, който го е поставил (срещу 35 лири) или по съдебен път, като си наемеш адвокат, изложиш причините за напускане на Малта пред съда, и, ако съдът реши да ти удовлетвори молбата, заповядва запорът да бъде махнат (пак срещу 35 лири, разбира се). Този запор струва 35 лири да се направи и 35 да се махне. Броят на запорите за напускане на страната може да е неограничен (само и само да ти вземат парите). Нашият татко беше направил цели 4 такива, след това той сам си ги плати да ги махнат. (понякога човек не знае как ще се обърнат нещата в бъдещето, нали знаеш Wink Sunglasses)

3. За да извадиш български паспорт на детето, има два варианта:
а) по-краткия: подготваш молбата за паспорт, подправяш подписа на бащата и слагаш $100 при документите. Получаваш паспорта за нула време.
б) наемаш си стабилен адвокат и го инструктираш да подаде молба в бг съд за отнемане на родителските права на бащата поради гореспоменатите от теб причини. Правиш каквото те съветва адвоката и чакаш решението на съда. По мое мнение бг граждани би трябвало да са с преференции в бг съд, но не мога да ти кажа със сигурност, защото лично аз съм не съм пробвала вариантите 3а) и 3б). Засега съм на вариант 2 и при нас работи, защото обработвам бащата с думи. Но твоят явно не се поддава, затова може да се наложи да действаш по един от вариантите на т.3. Тези варианти съм ги мислила страшно много, и съм ги проучвала, даже наскоро се свързах с адвокат относно т б), но все още чакам отговор. За разлика от теб, обаче, на мен засега не ми е спешно, защото аз не желая да напускам Малта. Даже в момента детенцето ми си прекарва ваканцията в Бг при родителите ми.

4. Ако решиш да действаш по точка 3, прави го тайно, защото ако бащата те надуши, ще направи запор, а е по-трудно. По-добре да няма запор и той да не подозира нищо.

5. Това, че детето не можело да напусне Малта като умре бащата е върха на лъжите. Не знам как се вързваш на това. Ако бащата пукяса, ти и детето ти сте свободни да ходите където си щете. Дори и да е жив, пак има легални начини да напуснеш Малта с детето.

6. ЗА НИЩО НА СВЕТА не си тръгвай сама и не оставяй детето тука!!! Това ще бъде най-голямата грешка, която можеш да направиш. Освен ако не искаш да живееш без детето си. Нито една държава не гледа с добро око на майки, които "изоставят" децата си, независимо какви са обстоятелствата. Просто извинение за това няма и никой няма да се опита да ти влезе в положение. Ако наистина държиш на детето си, стискай се със зъби и нокти за него.

7. Ако искаш да не живееш повече с него, намери си квартира, отиди в кварталната ви соцална служба (подозирам, че живееш в Буджиба, Ст. Полз Бей) В този район социалната служба се намира между Азопарди фишериз и HSBC по главния път на Ст Полз Бей). Информирай ги, че си сменяш адреса, и те ще ти пращат чековете със социални помощи и детски на новия адрес. Още по-лесно: открий си сметка, дай номера в социалните и те ще ти пращат парите право там.

8. За да си легална ти, без да се налага да се ползваш от услугите на "любимия" ти (между другото, ти самата го наричаш любим в кавички, каква обич е това, какво чудо... но хайде, не е моя работа). Намираш си адвокат (мога да ти насоча към моята адвокатка и гледай да е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ЖЕНА, НЕ МЪЖ!!!), караш я да ти напише писмо със ситуацията ти, да го прати в имигрейшъна, за да ти дадат удължение. И така, всеки път. Другият изход е да се откажеш от социалните помощи, да си намериш работодател, който да кандитатства за твоя working permit, ще ти издадат със сигурност, досега не е имало случай да откажат working permit на майка на малтийско дете. Като ти дадат, ще си го подновяваш всяка година.

Ако имаш още въпроси или ако съм пропуснала нещо, пиши тука. Ще го следя този форум.
Виж целия пост
# 112
Пропуснах да добавя нещо важно:

Ако искаш да го съдиш за издръжка това става много лесно и бързо.
Особено в твоето положение. След като ти получаваш социални помощи, това означава, че той е признал, че не живеете заедно, и че не те издържа. Това ти дава ПЪЛНО право да търсиш издръжка от него за детето. По закон имаш право на 1/3 от заплатата, която той декларира (може да взима повече, но да декларира по-малко) за детето ти. Сега, след като той има и друго дете, може и да е по-малко, но определено парите не са малко.

В този случай той може да се опита да се откаже от това дете, което пак е добре дошло за теб, защото ще ви пратят и двамата в Бг, нали това искаш?
Не се поддавай на заплахи и шантажи. Истината е, че Малта, макар и малка и всички да са навързани с роднински връзки, Малта е законова страна, официален член на ЕС, а не някоя си арабска държава, където не можеш да си търсиш правата. Тука можеш да си търсиш правата и животът ти не е в опасност. Освен ако приятелят ти не е пълно куку, от онези, които убиват жените си (щото ги има и такива тука). Rolling Eyes
Виж целия пост
# 113
Здравей, Ина!

Не желая да съдя, но все пак жената си е пуснала проблема тука и аз изказах мнение.

Накратко по твоите точки:

1. Регистрацията на детето в Бг е точно толкова проста, както я описах. На майка ми не са искали пълномощно. Няма логика да й искат. В акта за раждане пише, че единият родител е БЪЛГАРИН, какво повече пълномощно от това? Все пак кой "всеки" ще се добере до акта за раждане на детето ти, та и да му сложи апостил тука, в Малта? (само да вметна между другото, когато майка ми извади бг акт за раждане на детето ми, в същото време извади и бг брачно свидетелство за нас - без да са нужни каквито и да са пълномощни). А що се отнася до бг посолство в Италия: веднъж съм си имала работа с тях и останах неимоверно разочарована. Пратих си паспорт по дипломатическа поща за удължаване, но те ми го върнаха неудължен, без логично обяснение. Освен че отнема сума ти време, а и искат пари за всяка услуга.

2. Вариант 3 е единственият вариант да си вземе детето в Бг, ако бащата не подпише за малтийски паспорт. Детето веднъж в България ли е, оня ще го духа, с извинение. Случаите, които ти си цитирала, са на български деца ИЗВЕДЕНИ ОТ България. Направи разликата: тя, след като извади бг акт за раждане на това дете, ще си го внесе в Бг като бг гражданин и никой, даже и дядо господ няма да посмее да екстрадира бг гражданин от Република България. Това е просто немислимо.
Родителски права се отнемат навсякъде по света, а може и това да не е единственият вариант, в който съдът може да заповяда на паспортното да извади бг паспорта без подписа на бащата, за да се върне детето в България. За това е най-добре да се изкаже бг адвокат. Но все ми се струва, че който и да е съд в България няма да остане безучастен към историята на Таис със сигурност ще вземе нейна страна, защото това дете е българче, не ми говори за остров Тимбукту, това дете е БЪЛГАРЧЕ, и се предполага бг държава да си прибира българите, които са задържани насила в чужбина. Аз поне така разсъждавам.

3. В Малта няма да може да му отнеме родителските права. Трябва да докаже, че е опасен престъпник, за да има поне малък шанс. Затова и не съм я съветвала да пробва това тука.

4.
Цитат
со кротце со благо го убеди да си идете с бебо в БГ
Не мога да се въздържа да не изкажа мнение и тука: съжалявам, но съм била дълго време свидетел как една жена спазва същата политика, насадена от родителите й, и биваше пребивана ежедневно от съпруга си. Това живот ли е? А децата? Знаеш ли, че децата, след много години побои, най-накрая се радваха, че майката успя да напусне бащата и се развеждат. Сама прецени ефекта на съвета си. Само забележи, че Таис е споменала, че оня я ритнал в ребрата. Това е непростимо. Мъжете, които прибягват към побой, ако им се размине първия път, край, не спират, и всеки следващ път им е все по-лесно и по-лесно. А най-лесно им е да реват всеки път след побой като путки и да се извиняват, че няма да правят така повече. ДО СЛЕДВАЩИЯ ПЪТ.

Но животът не е мой, Таис е достатъчно голяма, за да решава сама. Аз бях много по-малка от нея, когато дойдох тука, също без "близки и приятели", съвсем сама.

Приятен ден!
Виж целия пост
# 114
може ли да попитам малко в страни от темата
ако се иzвади легално пълномощно в чужда държава zа нещо (пред нотариус и всичко там) на съответния еzик и после се прати в БГ където се преведе на български и легалиzира  не става ли така съсвм нормално легално пълномощно?
Виж целия пост
# 115
може ли да попитам малко в страни от темата
ако се иzвади легално пълномощно в чужда държава zа нещо (пред нотариус и всичко там) на съответния еzик и после се прати в БГ където се преведе на български и легалиzира  не става ли така съсвм нормално легално пълномощно?

Става. Не забравяй само, че след нотариуса трябва да му сложиш апостил в чуждата държава. Тогава нямат причина да не го признаят в България.
Виж целия пост
# 116
може ли да попитам малко в страни от темата
ако се иzвади легално пълномощно в чужда държава zа нещо (пред нотариус и всичко там) на съответния еzик и после се прати в БГ където се преведе на български и легалиzира  не става ли така съсвм нормално легално пълномощно?

Става. Не забравяй само, че след нотариуса трябва да му сложиш апостил в чуждата държава. Тогава нямат причина да не го признаят в България.

аz мислих че апостила е само zа актове zа раждане  Wink мерси zа информацията
Виж целия пост
# 117
Първо искам да "кажа", 4е вси4ко,което съм написала е истина и отрязява реалната ситуация, в която се намирам без да съм преувели4авала и като съм спестила някои подробности от взаимоотношенията с приятеля ми,които са прекалено ли4н,но и които са подобни на описаните по горе.
Писах тук защото имах нужда най-ве4е да споделя и да полу4а малко су4увствие и морална подкрепа и евентуално съвет какво бих могла да направя,тъй като наистина много неща не ми бяха ясни.От4аянието ми беше огромно,бях в паника,уплашена,наранена,самотна,бях на границата на лудостта,не писах как през главата ми минаваха абсолютно налудни4ави мисли, наистина немислех трезво преди няколко дни... и благодарение на това 4е писах тук и вие ми отговорихте успях да "вляза в 4ас".

Палмира,не е нежелание да търся помощт-за потърсих помощ от вси4ки вас-и я полу4их-сега ве4е си изясних положението в което се намирам.Ве4е знам какви възможности имам за действие и знам 4е мога да раз4итам на някой,дори и виртуално.
Виж целия пост
# 118
Тайс, много ти съчувствам, не съм изпадала в подобно положение и едва ли мога да добия реална представа на какво си подложена, но ако мога да ти помогна бих го направила с удоволствие.
В случай на нужда имам телефона на +3592 981 76 86 това също е Анимус, обади се и попитай, там има психолози. Ако искаш юридическа помощ, отиди при съдебен лекар да се освидетелстваш, и след това при адвокат да се заведе дело. Ако иска да избягаш, имам телефон на център Надя - 02/986 47 10. Ти не си в България, но ако искаш мога да поема ангажимента и да им звънна за да попитам, не може да нямат контакти на други подобни центрове по света.
Направи го, дори само за информация, независимо какво си решила. Утре може да нямаш възможност (недай си Боже!), но БЪДИ подготвена.

Желая ти много щастие!
Виж целия пост
# 119
Кини,благодаря ти за из4ерпателната информация. Почти всичко което си написала го знам.Ще започна и аз по точки:
1. Имам няколко копия от акта за раждане,знам каде се слага апостил,надявам се 4е скоро ще ми се отдаде възможност да отида до Валета,за да заверя едно от тях.След това ще трябва да разчитам на късмет за да може майка ми да направи регистрацията в Бг,тъй-като без пълномощно по принцип не става.Явно и твоята майка е извадила късмет.
2. Много полезна е информацията за запора, защото това най-много ме притесняваше и нямах идея как точно стоят нещата там.Това,което аз знам е, 4е бившата му жена 7 години с 4 от най- добрите адвокати в Малта и със роднина съдия не е успяла да махне запора, който и е наложен.
3. Вариянтите в тази точка са изключени.Първо-не искам да правя нищо,което е незаконно и второ-няма доказуеми при4ини за да отнемат родителските права на бащата.Мога само благородно да ти завиждам как твоят мъж го обработваш с думи и да ти искам съвет как бих могла и аз да го направя.
5. Явно преувеличава нещата за да ме сплаши и да ме накара даси кротувам,но доколкото го познавам няма досега нещо,което да е решил и да не го е постигнал,дори и да изглежда  невъзможно.
6. Това е единственото нещо, което знам със сигурност-детето си никога не бих изоставила,дори и да трябва да прекарам остатъка от живота си по досегашния на4ин или дори и по-лошо.
7. Знам къде е социалната служба и парите ги полу4авам по банков път,като ме уведомяват със sms.Колкото до квартира- 140 лири надали ще ми стигат за да плащам наем не по-малко от 100,ток и вода,храна и памперси...немисля 4е биха ми стигали а работа немога да си  намеря т.к. няма кой да ми гледа бебето...
8. Това е много добър вариант за удължаване на визата,ти изпробвала ли си го?Добре ще е да ме насочиш към твоята адвокатка т.к. аз няма от къде да намеря.
За работата-кандидатствала съм ваднъж за разрешително,но не ми дадоха.За work permit  изискването е да можеш да правиш нещо,което малтиец не може и да имаш диплома за висше образование или сертификат за някаква определена професия.Аз със моето незавършено актьорско майсторство-две години само съм у4ила-не мисля 4е ако пробвам втори път биха ми дали.
9. При положение 4е полу4авам соц.помощи нямам право на издръжка и ако получавам издръжка нямам право на помощи.Не мисля да го съдя-нямям излишни пари а и не е сигурно как би приключило едно такова дело. И със сигурност не би се отказал от детето.
Пред о4ите имам пресен пример-бившата му жена,на която и помага агенция Аподж,от една година е в Малта и не може да види дъщеря си за пове4е от 2 часа 2 пъти в седмицата.До скоро я виждаше само с придружител...
Благодаря ти за отделеното време,Кини и за информацията и съветите ти.
Той е много умен и много хитър,не се отказва пред нищо...и мен ме е стрх.
Немога да открия в себеси тази сила,коят да ме подтикне да се задействам без да мисля за неуспех.Само се моля сега,когато сме в добри взаимоотношения да ме пусне с беб4о да си отида до България поне за малко.
Благодаря на вси4ки които ми писаха,за съветите и съчувствието.това поникакъв на4ин не решава проблемите ми, но ме кара да се 4увствам по добре, полу4их доста ценна информация и поне знам какви варианти за действие имам.
Елф,а този център Надя какъв е?Предполагам 4е е нещо от рода на Анимус.Благодаря ти.
Моля се скоро да ми дойде акъла и да престана да се надявам на празни илюзии за промяна....но нали казват 4е надеждата умира последна...

Виж целия пост
# 120
....но нали казват 4е надеждата умира последна...

МНОГО КУРАЖ И УСПЕХ..... Praynig  Praynig  Praynig  Praynig  Praynig
Виж целия пост
# 121

.Аз със моето незавършено актьорско майсторство-две години само съм у4ила-не мисля 4е ако пробвам втори път биха ми дали.



Ооооооооо, колежке! Ти пък защо не го завърши?? newsm78
Това е най лесното учебно заведение
Я разкажи повече за тия 2 години

Аз имам задочно куклен клас
Виж целия пост
# 122
Taisse,

stiskam ti paltzi neshtata da potragnat pri teb i d a moje da se otarvesh ot tova chudovishte.
izvadi podpechatai DVA dokumenta s apistil zashtoto vsichko stava... dokumeti s egubiat i t.n. a v tvoia sluchai trudno se vadiat...
ne mu davai povod za samnenie che iskash da se varnesh v bg za da moje da te pusne. govori mu kolko e prekrasna malta, dobre uredena , kolko e dobre za detzata i t.n.
v mometa v koito stapish v bg i si registrirash deteto,  toi moje samo da go duha Embarassed
dano uspeesh!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия