Дали е бременност?

  • 14 816
  • 148
PeaceЗдравейте, момичета! Да споделя и аз моето притеснение, за да ми дадете съвет и да ми олекне... Трябваше да ми дойде на 27-ми март, по принцип менструацията ми е адски редовна на 28-29 дни. Този месец правихме опити с мъжо и с нетърпение чаках да ми закъснее, за да си направя тест. Ами от 3 дни насам правя четвърти поред тест за бременност и резултатът все ме обърква - или няма никаква втора чертичка, или пък се появява доста слаба, розовееща. Признаци на идваща менструация нямам, освен че гърдите ми са по-чувствителни. На няколко пъти усетих някаква лека болка в областта на яйчниците, но реших, че е самовнушение, защото само за това мисля през последните дни. Ама тая бледа почти незабележима втора чертичка ме озадачава - полу-бременна ли съм или какво?! Simple Smile Даже започнах да мисля, че това е признак за извънматочна бременност и съвсем се притесних... Rolling Eyes Утре мисля да ходя да си направя кръвен тест, а дали не е и време за преглед при гинеколог... Случвало ли ви се е?
Виж целия пост
# 1
Кръвен!  Peace Ще си мълча за втората чертичка, нищо че е бледа.  Praynig
На гинеколог най-рано с 7-10 дневно закъснение, иначе няма много смисъл. Причините за закъснение може да са много - ановулативен цикъл, през смяна на диетата, времето и пр. Не го мисли толкова. Дано има бременност!
Виж целия пост
# 2
Напълно подкрепям arcana. Най-добре кръвен. Рано е за гинеколог. Успех!
Виж целия пост
# 3
Иска ми се пак да кажа, че такива теми има адски много - гледайте малко преди да пускате нови такива бре, момичета, всички сме големи и умни хора ... мисля ...

Rosie-Posie, възможно е теста още да не отчита, т.е. още да е раничко за урин. тест. Ако ти се дават 20 лв. иди си пусни кръвен и след 48 часа, за още 20 лв., си пусни втори, за да видиш има ли покачване на стойностите на хормона.
Другият вариант е да изчакаш още 2 дена и пак да правиш домашния тест. Но няма смисъл всеки ден - само си даваш паричките, мила, наистина! Мисли си така - ако си бременна - бременността няма къде да ти избяга - твоя е и ще си я носиш следващите 9 месеца. Искрено ти го пожелавам и стискам палци. Даже вярвам, че на 50-тия ден (преди това няма смисъл) като отидеш на лекар и ще видите желаното, което ще си има и пулсче   bouquet .
Това те съветвам аз. Така ще ти останат парички, за да си купиш плодове и олия, и кремове, и всякаква хубава козметика за бременни (а не да си ги дала за безсмислени тестове). Освен, ако разбира се, нямаш някакви съмнения, че нещо може да не е наред!
Още веднъж - стискам палци! Успех!
Виж целия пост
# 4
Peace
Виж целия пост
# 5
Иска ми се пак да кажа, че такива теми има адски много - гледайте малко преди да пускате нови такива бре, момичета, всички сме големи и умни хора ... мисля ...
Много се извинявам за пускането на нова тема, уж четох тук из темите, преди да пиша... ама нали знаете, като е притеснен човек и не мисли особено рационално... Heart Eyes
Пък и на моя позната точно това й се случи - бледа втора чертичка на всички тестове и накрая извънматочна... та се питах има ли връзка.. съжалявам за некомпетентността си  Praynig Благодаря за отговорите ви!
Виж целия пост
# 6
Дори и втора бледа означава бременност. Изчакай още малко и отиди на лекар Peace
Виж целия пост
# 7
Няма нищо сега, спокойно.

Не е задължително извънматочна. Тези двете неща - бледите черички и извънматочната бременност - нямат никаква връзка, няма корелация и едното не значи другото. Така, че дишай спокойно! Това лекар само може да го каже при преглед. Но ако отидеш много рано, може още нищо да не се вижда на ехографа (ходи на вагинален ехограф, защото той е по-добър).

Ако има въпроси ги давай   bouquet
Виж целия пост
# 8
Сега наистина дишам по-спокойно...  Hug
Ще потърпя още малко и ще ходя да видя дали има някой там  Wink
Момичета, знаех си че мога да разчитам на подкрепата ви  Heart Eyes
Виж целия пост
# 9
Удоволствието е изцяло Наше!

 newsm03
Виж целия пост
# 10
....ако си бременна - бременността няма къде да ти избяга - твоя е и ще си я носиш следващите 9 месеца. ...
Грешиш, много грешиш. Ще ми се някой да ми го беше казал навремето. Tired


Не е задължително извънматочна. Тези двете неща - бледите черички и извънматочната бременност - нямат никаква връзка, няма корелация и едното не значи другото.
Напротив, има. Ако втората черта на бъдещите уринарни тестове не става по-тъмна, има проблем. Моите бледи чертички не показаха извънматочната, но кръвните тестове - да.

По-добре да не се успокоява, а да си пусне кръвен тест. Peace
Виж целия пост
# 11
Напълно подкрепям Hope!Единственото доказателство за нормално развиваща се бременност е прогресивното нарастване на ЧХГ,което означава увеличаване на хормона около 2 пъти на всеки 48 часа.Стойност,която не се променя с времето или пък намалява,не говори за нищо добро.Така че,отиди на кръвен,и без това си дала много повече пари за уринни тестове досега,които на всичкото отгоре не са ти дали ясна представа за случващото се!Успех Hug
Виж целия пост
# 12
_Hope_ , мила,

Трябва да ти кажа, че в момента говориш само на база собствени преживявания. НО ...
Няма доказана корелация на бледа тестова черта и извънматочна. Това са неща, които се случват, но бледа тестова черичка не значи извънматочна, нито обратното. Не обърквайте момичето, моля Ви!
Аз лично имах нормална НЕизвънматочна и имах също бледи чертички (друг е въпроса, че  не можах да задържа бременността). Има един куп жени с бледи чертички в началото на бременността, което може да се дължи например на синтеза на хормона - при някои още в началото той е с голяма концентрация, при други концентрацията се покачва по-бавно. Понякога при късна овулация (или, когато овулацията е позакъсняла) е нормално на 3-тия ден от закъснението домашните тестове да не засекат хормона  (защото количеството му още е малко) или чертичката да е бледичка (също показва ниска концентрация на хормона). Теста се повтаря винаги на 48 часа, по едно и също време сутрин след ставане (за да е максимално точен) - така имаш възможност да следиш повишаването концентрацията на хормона. Мисля, че до тук Всички ще ме подкрепят.
Големи хора сме, можем да мислим и премисляме за рисковете. Всеки решава за себе си как да постъпи. Това, че ти си загубила твоята бременност, _Hope_, не значи, че всички ще я загубят. Съжалявам за случилото се с теб! Какво значи, че греша с твурдението си, че бременността няма да й избяга? - Говорим за бременна (вероятно де) здрава жена. Според теб, какво трябва да се казва на жените - щом мислите, че може да сте бременни, почвайте да се притеснявате, че може нещо да не е наред и хуквайте да правите тестове за всичко ... Не е сериозно това според мен.
Тя има само 3 дена закъснение (извинявам се, Rosie-Posie , че говоря за теб в трето лице) и тестовете все още не засичат или почти засичат бременност. Не е казвала да има болки или оплаквания, освен пробожданията в яйчниците, които не могат да се нарекат болезнени и ги има в началото на бременността (нормалната бременност). Искам да кажа, че извънматочната бременност става наистина болезнена и трябва наистина да се реагира много много бързо! НО! За сега не изхождаме от това!
Момичета, не се шашкайте една друга така. Всеки може да разкаже историята си, но не и да казва: "Аз това преживях и това е закономерност! Притеснявайте се и правете тестове!"

Rosie-Posie, прочети из форума темите за бледите тестови чертички, за извънматочните бременности, за нормалните бременности ... всичко, което може да те интересува. Където и да напишеш нещо или въпроса си, всички ще ти отговорят. За сега според мен не се шашкай и направи след 48 часа пак домашен тест и се наблюдавай, мила (сигурна съм, че ти така и така го правиш). Всичко останало ще го почувстваш интуитивно - какво трябва да направиш и какво не.

Отворена съм за критики и въпроси   bouquet
Виж целия пост
# 13
Rosie-Posie, а ако си решила да ходиш на кръвен - иди, това е сигурният начин. Послушай интуицията си. Но не се притеснявай излишно.  newsm10
Виж целия пост
# 14
mausidreams,
не зная кое е за предпочитане - снизходително - поучителният ти тон или риска, който аз излагам.
Ако смяташ, че е първото, ще те помоля да го запазиш за себе си, когато се обръщаш конкретно към мен! Тук сме, за да почерпим опит и за да се опазим от безсмислени и болезнени грешки.
Ама как говоря аз, какво ме е подтикнало да го кажа....айде без лирически отклонения, става ли!
 
Момичета, не се шашкайте една друга така. Всеки може да разкаже историята си, но не и да казва: "Аз това преживях и това е закономерност! Притеснявайте се и правете тестове!"

Моля? Да не казвам кое? Първо, никъде не твърдя, че е закономерност и второ - аз решавам за себе си какво, къде и как да казвам!  Stop

Когато прочетеш малко статистика точно за тубарните бременност, както и за трудностите, свързани с навременната диагностика, тогава ела и ми кажи кого и как да не шашкам! Confused

Големи хора сме, можем да мислим и премисляме за рисковете. Всеки решава за себе си как да постъпи. Това, че ти си загубила твоята бременност, _Hope_, не значи, че всички ще я загубят.
Как реши, че така съм сметнала?   ooooh!

 Какво значи, че греша с твърдението си, че бременността няма да й избяга? - Говорим за бременна (вероятно де) здрава жена.
По-голяма простотия /извини ме, мила/ не бях чувала! Аз също бях здрава жена, с перфектна хистеросалпингография.Според теб, какво трябва да се казва на жените - щом мислите, че може да сте бременни, почвайте да се притеснявате, че може нещо да не е наред и хуквайте да правите тестове за всичко ... Не е сериозно това според мен.
За мен несериозността се изразява в това, да си сложиш розовите очила, да спестиш някой лев с идеята, че това на теб не може да се случи!
Тоя филм съм го гледала, участвах в него!
Wink

Искам да кажа, че извънматочната бременност става наистина болезнена и трябва наистина да се реагира много много бързо!
Много често извънматочната протича асимптоматично.

Накрая, благодаря за анализа, мила!   bouquet  Да не повярва човек, каква невежа съм била, относно важните неща!  ooooh!
Найде да спрем с интелектуалните напъни, а?  Flutter
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия