Функционален шум на сърцето при двумесечно

  • 1 243
  • 12
Здравейте!

Откриха ни функционален шум на сърцето, утре ще се обаждам на доц. Томова от център "Надежда", но ще съм ви много признателна, ако някой, сблъскал се с тази диагноза, каже някоя и друга дума - за самия проблем, за прегледа, за доц. Томова... В семейството ми никой няма проблеми със сърцето и това ми беше като гръм от ясно небе, въпреки че педито ни успокои, че бил "невинен"... ама знам ли... ох, ще се побъркам от ужас  Cry
Виж целия пост
# 1
на сина ми чуха такъв шум също, педито ме уверява че ще го израстне и няма повод за притеснение но аз все пак ще го заведа на детски кардиолог, дано да е наистина "невинно"  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
При Дияна проблемът го откриха малко по-късно. На 7месечна възраст я заведох в 3та градска б-ца. Нямаше проблем. Израстна го.
Мога да ти препоръчам да направиш и консултация в 3та градска.

СБАЛ на сърдечносъдови заболявания

ул. “Коньовица” 65,
централа 920 22 56, тел.: 02/ 921 15 82
Виж целия пост
# 3
При Дияна проблемът го откриха малко по-късно. На 7месечна възраст я заведох в 3та градска б-ца. Нямаше проблем. Израстна го.
Мога да ти препоръчам да направиш и консултация в 3та градска.

СБАЛ на сърдечносъдови заболявания

ул. “Коньовица” 65,
централа 920 22 56, тел.: 02/ 921 15 82

Нямам намерение да чакам чрез направление - да ми препоръчаш лекар (дай телефон), който е добър и преглежда частно?
Виж целия пост
# 4
Дияна са я гледали преди 7г и нещо. Лекар не мога да препоръчам.
По касата тогава трябваше да чакам 6 месеца. Платеният прием беше 30лв. Сега мисля, че е повече (мисля, че към 50, но не съм сигурна).
Виж целия пост
# 5
Здравейте!

Откриха ни функционален шум на сърцето, утре ще се обаждам на доц. Томова от център "Надежда", но ще съм ви много признателна, ако някой, сблъскал се с тази диагноза, каже някоя и друга дума - за самия проблем, за прегледа, за доц. Томова... В семейството ми никой няма проблеми със сърцето и това ми беше като гръм от ясно небе, въпреки че педито ни успокои, че бил "невинен"... ама знам ли... ох, ще се побъркам от ужас  Cry

Мисля, че Томова е добър избор. Другият, за когото аз лично съм чувала само положителни отзиви е д-р Велковски от Трета градска.
Виж целия пост
# 6
И при сина ми се получи същото - на два месеца чуха шум. Заведох го при кардиолог и той също го чу, но каза, че най-вероятно ще отшуми с времето и да го заведем отново след няколко месеца. На шест месеца всичко беше ок, докторът се усмихна и каза "Напълно здраво си е детето, нищо му няма".  Дано и при вас да се получи така  newsm10
Виж целия пост
# 7
Благодаря на всички, днес сме при Томова, да видим...
Виж целия пост
# 8
Така. Да се отчета, пък може и още някое успокоение да забърша, че изпушвам вече...  ooooh! Томова ни успокои, че до 1 годинка щял да го израсте тоя шум. Дотук добре, ама после обясни причината за появата му - някаква маааалка дупчица, останала още от преди раждането, която щяла да се затвори...  Уж трябва да съм спокойна, ама тая дупка направо ме ужаси... Я някой по-умен от мен да вземе да обясни таз дупка от какво се е появила и как ще се запуши, че вече...

Ей, едно време се смеех на поговорката "Да не ти се случва това, от което се страхува майка ти"... Сега ми стана ясно, за 24 часа такива ужаси ми минаха през акъла, че как аз сама не опънах петалата, не знам... #Crazy
Виж целия пост
# 9
     Винаги такива новини са тревожни...шум,дупчица...минала съм по този път и те разбирам. Вземи направи още една консултация,но в 3 градска с доц. Велковски. Дано всичко отшуми и страховете ти не се оправдаят.
Виж целия пост
# 10
Така. Да се отчета, пък може и още някое успокоение да забърша, че изпушвам вече...  ooooh! Томова ни успокои, че до 1 годинка щял да го израсте тоя шум. Дотук добре, ама после обясни причината за появата му - някаква маааалка дупчица, останала още от преди раждането, която щяла да се затвори...  Уж трябва да съм спокойна, ама тая дупка направо ме ужаси... Я някой по-умен от мен да вземе да обясни таз дупка от какво се е появила и как ще се запуши, че вече...

Ей, едно време се смеех на поговорката "Да не ти се случва това, от което се страхува майка ти"... Сега ми стана ясно, за 24 часа такива ужаси ми минаха през акъла, че как аз сама не опънах петалата, не знам... #Crazy

Рися става дума за пролапс между двете камери на сърчицето. По принцип доста бебета се раждат с такъв пролапс, който наистина се затваря в първите месеци след раждането. Не са необходими лекарства, просто наблюдение.
Виж целия пост
# 11
Рися лекарката се е опитала да ти го обясни на прост език, т.е. като на немедицинско лице.
Нана в общо линии е обяснила за това.
При повечето бебета всичко минава с времето. При Дияна шумът го бяха чули по-късно, не помня вече 7ми месец май. Когато я заведох в 3та градска всичко вече беше нормално. Аз малко се бях забавила с прегледа, защото сменяхме педиатъра на малката.
При мен пък били чули функ. шум в 1ви клас. Не помня къде и кога са ме водили на преглед.

В редки случаи се налага и оперативно лечение.
Лекарката каза ли ви кога можете да отидете пак на лекар? Бебчо ще го израсне   bouquet
Виж целия пост
# 12
Да, каза след годинка... Но аз все пак след седмица-две мисля да отида и до 3-та градска, пък да видим те какво ще кажат...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия