Един от най-добрите, но позабравени вече спортове

  • 2 326
  • 19
Говоря за скачането на въже
Предполагам, че и вашите  дечица като го чуят са доста скептично настроени, особено момченцата, понеже си мислят, че е женски спорт.
Всъщност не е така, а е доста полезен за здравето на човека.
Въпрос на нагласа и настройка на децата.

Ето един примерен клип с който можете да ги 'зарибите' както аз самата направих
http://vbox7.com/play:41d3211d

Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Много хубаво клипче Grinning Бях забравила как скачахме на въже и ластик до късно вечер когато бяхме деца. Даже сами си изплитахме въжетата Peace
Виж целия пост
# 2
Много хубаво клипче.Снощи дъщеря ми искаше да й купя въже и да я уча да скача,а днес отварям и чета тема за въжето. Wink
Навремето като малка много скачахме на въже,въртяхме обръч,играхме на ластик.А днес децата са по цял ден на компютрите.
Виж целия пост
# 3
Въже, ластик, дама, народна топка - игри от моето детство. И затлъстелите деца бяха изключение. Да не говорим за емозиите по време на игра, развиват състезателен дух, отборно мислене, физика.
Виж целия пост
# 4
Браво на момчетата  bouquet Ама как веднъж не се оплетоха в тия въжета... впечатлена съм Simple Smile

Между другото скачането на въже е неразделна част от тренировката на боксьорите, така че не е само момичешко занимание Wink
Аз наскоро също си взех въженце за скачане, много интензивно се горят калории с него- 10 мин въженце се равняват на половин час бягане. В началото си мислех, че съм спешен случай и няма да се науча отново, но влязох бързо в крачка, "тренировките" от преди 20 години оказаха влияние Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Рая редовно излиза с въже на вън  Grinning. Онзи ден обух спортни обувки, скачах и аз  Crazy. Тя беше много впечатлена, аз добре разтърсих площадката  hahaha.
Обмислям и скачане на ластик, беше ми една от любимите игри. На вън обаче няма да се престраша, ще пробваме в къщи .
Виж целия пост
# 6
И аз благодаря за клипчето. Моите деца скачат на въже - всъщност синът ми скача, а сестра му още се учи, че е дребна и въжето й е дълго. Но и аз бях изненадана, когато синът ми каза, че в училище по физическо са скачали и се е оказало, че само той може.
Виж целия пост
# 7
Въже, ластик, дама, народна топка - игри от моето детство. И затлъстелите деца бяха изключение.

Колко си права за съжаление.Направо е страшно - компютри, детски филмчета по цял ден. Tired
Благодаря за клипчето!  bouquet
Виж целия пост
# 8
ЕееЙ,страхотно клипче!Браво!И аз се върнах в детските години,такова скачане на въже падаше...!Скоро не съм виждала деца  да скачат на въже,поне в квартала ,в който живея ,за съжаление ги вълнуват други неща!
Виж целия пост
# 9
Мда, хубави игри имаше едно време. Аз ще добавя и федербала, макар че отвреме на време виждам дечица да играят.
Клипчето е много хубаво  Peace.
Виж целия пост
# 10
...за съжаление ги вълнуват други неща!
Всяка генерация с нейните си занимания Simple Smile И всяка си мисли, че нейните занимания са били най-интересни Wink
Баба ми едно време мърмореше с разочарование, че "сегашните деца не знаят да играят стена-топ (и там някакви други от нейното време, не си ги спомням Laughing) а били толкова интересни и те колко са ги играли, ехееее" Laughing пък ние скачахме на ластик до припадък и се чудехме къв тоя стена-топ Laughing
Обаче несъмнено трябва повече движение и наша задача е, да си "изритваме" децата навън от време на време Simple Smile
Виж целия пост
# 11
В нашето семейство този спорт не е забравен. Когато родих имах килограми за сваляне и благодарение на въжето успях да си върна много бързо фигурата. Сега дъщеря ми си скача с въжето и се забавлява.
Виж целия пост
# 12
Децата знам къде скачат на въже, обаче майките - къде? Пресрамвате ли се на площадките или у дома имате място за подобно занимание?
Виж целия пост
# 13
Децата знам къде скачат на въже, обаче майките - къде? Пресрамвате ли се на площадките или у дома имате място за подобно занимание?
Аз в къщи. Не бих се тупнала на площадката, а даже и на балкона не бих- срамежлива съм, въпреки че доста задобрях последно време Laughing Хубавото е, че за този вид спорт не трябва много място- 2х2х2 метра са достатъчни Simple Smile
Виж целия пост
# 14
 Shocked леле тези момчета ми скриха шапката Simple Smile
Още помня като бяхме деца лятото как играехме на народна топка, въже, ластик, федербал, ура ................ ех хубави спомени  Wink

Дано и нашите деца след време имат за какво да си спомнят, че от тези компютри и телевизия по-големите не може да ги накараш да излязат навън  ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия