Записване за 107 ОУ"Хан Крум" за тази учебна година-нови изисквания!

  • 19 499
  • 59
здравейте момичета,
искам да Ви попитам дали някой вече е записал детето си за новата учебна година в 107 ОУ. Вчера вечерта ходих до училището и видях, че записването започва днес от 8.30 и има доста предимства; за деца , живеещи на близките няколко улици, за деца имащи брат или сестра, за деца, чиито родители работят в 107 или НПМГ, за деца посещаващи близката детска градина. И че ще приемат само 69 деца в три класа. Аз съм майка на момченце на 6г. и искам следващата година да успеем да се запишем там. Ние не живеем в района, аз работя в химическият факултет на СУ, който е близо, и затова искам да го запиша там, а също и заради добрите отзиви които чух за това училище.
Много ще Ви бъда благодарна ако споделите нещо за записването. чакате ли там от предишната вечер за да сте по първи номера, правят ли се списъци, въобще как минава записването за деца без предимства. а и още нещо прочетох, че има и някакъв тест за предучилищна готовност, какъв ли е той?
хубав ден на всички
Виж целия пост
# 1
Днес е било записването(първи ден), защото ни разказаха, каква огромна опашка се виела цяла нощ. Сега явно няма кой да ви отговори, защото хората спят.
Виж целия пост
# 2
Ами аз бях от тези, които не чакаха посред нощ. Отидох към 11, нямаше абсолютно никакъв човек. Нямаме много големи шансове, но все пак не е без хич. Иначе и аз работя наблизо (макар да не съм в отсрещните факултети), но това не е критерий, както се видя. Иначе на езиците аз чекнах руски, с идеята, че повечето са чекнали английски и ако случайно искат да направят 1 клас с руски, това да ни измести по-напред в класирането.

Тестът не влияе върху приемането, което е жалко в крайна сметка. Нали уж искат да правят математици, що не вземат да ги попрепитат отначало, а не след 2-ри клас да се чудят какви схеми за оценка на децата да измислят, па среден брой точки, па глупости  Sunglasses
Виж целия пост
# 3
Тестът не влияе върху приемането, което е жалко в крайна сметка. Нали уж искат да правят математици, що не вземат да ги попрепитат отначало, а не след 2-ри клас да се чудят какви схеми за оценка на децата да измислят, па среден брой точки, па глупости  Sunglasses

То си е квартално училище - не се работи по различна програма от другите училища. Децата не са по-по най с разлика от други. Добре работят учителите, както на много места. Това което аз харесвам там, че са само първа смяна до 7 клас. Целта определено не е само математиката - наблягат на биология, химия, география - нали са към НПМГ.
Работи се също за интеграция на  деца - имат добър психолог, логопед .
Виж целия пост
# 4
Dorothy, имам предвид следния текст от РЕГЛАМЕНТ ЗА ПРИЕМ НА УЧЕНИЦИ ВЪВ  2, 3, 4, 5, 6, и 7 КЛАС   
"Ученици на 107. ОУ, които са получили повече от 65% от максималния възможен резултат на 4 от 5-те състезания, изброени по-долу, могат да продължат образованието си през следващата учебна година в І математически поток. При наличие на свободни места в І математически поток се приемат ученици от цялата страна, отговарящи на горните изисквания. Ако броят на такива ученици е по-голям  от капацитета но 107. ОУ, се извършва класиране по получените резултати.
Останалите свободни места в математическите потоци се запълват въз основа на състезанието “Еврика”."


Т.е. след първи клас се формира "поток" от хора с някакви резултати от мат. състезания. Но понеже в 1-ви клас се приемат "на кило", то случайно може да се получи така, че да няма нито едно дете, което да е постигнало такива резултати. => в този случай ще трябва Математическия поток да се отвори само за външни, а останалите ученици да се сгъчкат по другите класове.

Значи у-щето е "квартално с леки елементи на профилираност след 1-ви клас". Нямам никакви претенции, просто си коментирам това леко противоречие в системата. По-логично ми се вижда да отсеят 20-тина деца с някакъв вид тестове (за да си гарантират поне донякъде горното условие в правилника), а за останалите приемът да е свободен.
Виж целия пост
# 5
Даа знам го това, но не значи, че доста от децата покриват това . И тези деца, които са изявени си учат в нормални паралелки, но два пъти след обяд ходят на тези класове (това не са отделни класове,а правят клас от всичките) и тези деца например 30 на брой два пъти в седмицата (от всички класове) учат математика допълнително с преподаватели от гимназията или изявени математици.  Повтарям се в опит да го обясня това.   bouquet
Виж целия пост
# 6
Благодаря много, чак сега ми светна... Но тогава това означава ли, че деца, учещи в други у-ща, но покриващи тези резултати биха могли да посещават само тези извънредни занимания, стига да има места, де? Защото аз бях разбрала, че детето се прехвърля при тях да учи.
Сори, че разпитвам, при това без да ме засяга пряко, просто разчепквам механизма на въпросните 'потоци'. А какво правят другите деца през това време? Или то е след завършване на целодневните занимания?
Виж целия пост
# 7
Не - не посещават деца от чужди училища.

Има си до 4 клас занимални, доколкото знам платени. То и матемитическите класове са платени.

Например децата след 1 клас кандидатстват и ако покрият 65 % тогава ги записват да учат там. M,r kd.r'rе на свободни места. 
Виж целия пост
# 8
Нямам актуална информация, но преди години в НПМГ  преподаваха преподаватели от СУ. Първите 8 от всеки профил се приемаха по право без изпит в СУ "Климент Охридски".НПМГ е към СУ, 107  е към НПМГ, та в тоя ред на мисли, опитайте може и вие да се окаже с предимство.
От много години нямам поглед, но едва ли нещата са се променили много.
Успех
Виж целия пост
# 9
zari65 да, ако децата са показали добри резултати на състезания имат право на вътрешен изпит за НПМГ,  имало е години, когато са нямали такова предимство. 
Виж целия пост
# 10
До 7 клас много вода ще изтече, дотогава кой знае колко неща ще се променят.Питането на Valya е за записване в първи клас така че ако може да използва привилегия не виждам защо неоще повече, че в тази възраст има и много фактори за съобразяванее от към организационна гледна точка в семейството.  Да не забравяме, че все пак в първи клас се влиза за да те научат, а не се предполага че детето е вече научено на всичко.
Виж целия пост
# 11
здравейте момичета,
искам да Ви попитам дали някой вече е записал детето си за новата учебна година в 107 ОУ. Вчера вечерта ходих до училището и видях, че записването започва днес от 8.30 и има доста предимства; за деца , живеещи на близките няколко улици, за деца имащи брат или сестра, за деца, чиито родители работят в 107 или НПМГ, за деца посещаващи близката детска градина.

Не мога да повярвам, че е възможно да има такова предимство! Нима децата, които не са успели да бъдат записани точно в тази детска градина, особено при тази криза за места в градините, са по-неподходящи за 107-о училище! Чудя как ли е обосновано това по документи!
Виж целия пост
# 12
здравейте момичета,
искам да Ви попитам дали някой вече е записал детето си за новата учебна година в 107 ОУ. Вчера вечерта ходих до училището и видях, че записването започва днес от 8.30 и има доста предимства; за деца , живеещи на близките няколко улици, за деца имащи брат или сестра, за деца, чиито родители работят в 107 или НПМГ, за деца посещаващи близката детска градина.

Не мога да повярвам, че е възможно да има такова предимство! Нима децата, които не са успели да бъдат записани точно в тази детска градина, особено при тази криза за места в градините, са по-неподходящи за 107-о училище! Чудя как ли е обосновано това по документи!
Обосновано е с Правилника на училището.
Училищата имат право сами да си гласуват и приемат критерии за кандидатстване на Педагогически съвет.
Виж целия пост
# 13
(х) Dorothy  твоето детенце  там ли учи и ако е така имаш ли информация миналата година например след четвърти клас колко външни деца са приели?  bouquet
Виж целия пост
# 14
Здравейте и от мен.

И аз искам да попитам тези, които са запознати дали приемат ученици след четвърти клас и при какви условия т.е. с изпит или само по документи. Моля за повече информация.

Дъщеря ми е четвърти клас и иска да се премести да учи там и много съжалява че не сме я записали още от първи клас и сега очаква да и кажа, че има начин да учи там. Ще съм Ви много благодарна, ако ми отговорите.

ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия