как да задржа детето?

  • 1 358
  • 9
Нуждая се от съвет ... Накратко проблема е че се изнесох и искам да взема детето при мен. Причината за това е ,че съпругата ми, ми намери замесник и сега живеят заедно, но се страхувам че тяхната "дружба" е по особенна и ще навреди на детето. Тя (бившата ми) ще направи всичко за да ме кара да страдам.. Как да я убедя? Неискам повече скандали...
Виж целия пост
# 1
Ако имаш съмнения, че детето е в риск обърни се към агенцията за закрила на детето.
Приемното време за граждани – вторник и четвъртък от 14.00 – 16.00 часа, за подробно консултиране с експерти и юрисконсулт.
София 1051, ул.”Триадица” № 2
тел. 933 90 50;   
Виж целия пост
# 2
Da, agenciata za zakrila na deteto e naj-dobria variant. No vsichko stava bezobrazno bavno...burokracia:(
USPEX!
Виж целия пост
# 3
А сигурен ли си, че детето ще се чувства по-добре с теб или това, което искаш да направиш е посто за да нараниш жена си и да й го върнеш за заместника. Ако причината наистина е тази, че се страхуваш за детето си, тогва потърси намеса от компетентните органи, но ако правиш всичко, за да натриеш носа на жена си по-добре не намесвай детето във вашите разправии, предполагам, че то страда достатъчно много от това, че сте разделени и едва ли ще му се отрази добре и да види как се хващате за гушите и го превръщате в разменна монета. Помисли първо за детето и след това за себе си и твоите главоболия.
Виж целия пост
# 4
ако наистина мислиш, че не е добре да остава със съпругата ти е най добре да го вземеш. но не забравяй, че докато е малко детето е най добре да бъде с майка си. Така че прецени всички плюсове и минуси и мисли преди всичко и само за детето а не за себе си.
Виж целия пост
# 5
Щом се притесняваш за детето се обърни към Социални Грижи отдел "Закрила на Детето"
Там си има човек специално занимаващ се с твоя район и той ще поема случай. Ще отиде там където живее детето. Ако детето е достатъчно голямо ще разговаря на саме с него и така ..... Ще се състави доклад за състоянието на детето и дома в който живее. Ако искаш може с детето заедно да отидете до съответния отдел за да разговаряте.

В ДАЗД (Държавна Агенция за Закрила на Детето) ще те питат от кой район си и ще те пратят в Социални Грижи.  Те се наемат с по-сложните и фрапиращи случаи - тогава когато Социални Грижи не могат да се справят
Виж целия пост
# 6
точно това неискам да правя. исками се да избегна всякаква външна намеса която ще травмира малкото слънце, но все пак благодаря.  все пак винаги аз съм водел(прибирам) на училище детенце- съпругата ми вечно  е ангажирана.наясно съм че като мама втора няма, но ситуацията при нея е неморална за моите разбирания. така че моля за съвет как да убедя жена инат ? звучи грозно но желая само доброто на детенце.
Виж целия пост
# 7
така че моля за съвет как да убедя жена инат ?

А, ти в какво искаш да я убедиш? Thinking

Нищо не ти пречи, дори сам, да отидеш за консултация в отдела за деца. Обясни случая и помоли за помощ точно както правиш тук във форума, без да ги намесваш в живота си и без ангажименти - само консултация. Има и много центрове които срещу съответното заплащане или направление от лекар могат да те посъветват как да постъпиш в случая. Това не значи че си болен или луд (те мъжете много много не обичат да ходят на такива места) а просто че търсиш компетентен съвет
Виж целия пост
# 8
Все пак си мисля, че детето явно не е застрашено или зле при майка си, а просто човек не може да приеме, че майката живее с друг мъж и приема това за неморално и едва ли не развращаващо датато. А какво ще стане ако утре той срещне друга жена и заживее с нея, тогава обстановката при него няма ли също да е неморална. Не смятам, че изобщо става въпрос за детето, по-скоро се касае за неговите наранени чувства. Ако наистина имаше някаква опастност защо тогава не иска да намесва Соц.грижи, освен ако  голяма част от хората виждат нещата по начин, различен от неговия. И какво като той взема детето, нали му е баща. Майката наистина може да е с по-гадно работно време, но това не означава че е безотговорна и немърлива спрямо датато си.
Виж целия пост
# 9
Намесата на социалните няма да е травмираща за детето, поне не би следвало. Те не са полиция и се държат адекватно с деца - нали това им е работата.

Мое мнение /добито от наблюдения/, но ако на жена ти наистина не й пука за детето или не желае да го отглежда сама ще се откаже постепенно.

Това, което трябва да правиш ти е да не прекъсваш връзката си с детето, нито грижите за него. Води го на училище, вземай го. Прекарвай с него възможно най-много време.

Не пишеш дали сте разведени, но ако ще се развеждате, ако нямате брак или ако вече сте разведени - винаги мижеш да поискаш съда да присъди отглеждането на детето на теб.

Успех.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия