STREPTOCOCCUS PNEUMONIAE

  • 17 467
  • 33
Здравейте,може ли някой да ми каже как се лекува бактерията STREPTOCOCCUS PNEUMONIA,понеже синът ми всеки месец прави гнойна ангина и пуснахме гърлен секрет и се оказаха тези бактерии,които не се лекуват с антибиотик,ако някой е минал през това моля да каже как се лекува това,благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 1
Никой ли не знае?
Виж целия пост
# 2
Детето на една приятелка беше така и понеже това чудо не се полиява от антибиотици сложи му Превенар, който е ваксина срещу STREPTOCOCCUS PNEUMONIA и сега е ОК. Дали във всички случаи е възможно да се постъпи така може да ти каже лекар. Това знам по въпроса.
Виж целия пост
# 3
Говорихме и затова с лекарката,но тя каза,че тези стрептококи имали най-различни щамове,а тази ваксина обхащала няколко,тя незнаеше много за ваксината де -как да ми я изпише,а и как се слага ваксина на  дете,което има тези бактерии постоянно-не е ли опасно,ето този месец пак на антибиотик точно по празниците и няма лекари.Не били за махане и сливиците му,незнам какви са тези лекари,наистина ли незнаят как да излекуват синът ми?
Виж целия пост
# 4
В случая, за който говоря детето беше доказан носител и така ликвидираха проблема. Потърси друг педиатър, който е наясно с ваксината и с въпроса. Например д-р Масларски от Вита, ако си в София. Ваксината е точно срещу тези стрептококи, за които говориш. Ето листовката http://www.framar.bg/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%B0% … -pid30012945.html

Не съм лекар и не твърдя, че това е решението, а само казвам какво знам като страничен наблюдател. Дано да се включи и някой лекар, за да ни осветли по случая.
Виж целия пост
# 5
Благодаря ти за отговора,за жалост съм от русе,ще търся специалист след празниците и ще видим какво ще каже  bouquet
Виж целия пост
# 6
сега прочетох,че бронховаксон също може да се дава за това,а по това време на годината дали може?
Виж целия пост
# 7
А защо не се лекува с АБ? Към всички продукти е резистентна ли?
Виж целия пост
# 8
Аз също имах такава бактерия преди около месец.Излекувах е с АБ по Антибиограма-Ксоримакс.Сега след празниците ще си пусна пак един контролен гърлен секрет,за да ми е спокойно.
Виж целия пост
# 9
В случая, за който говоря детето беше доказан носител и така ликвидираха проблема. Потърси друг педиатър, който е наясно с ваксината и с въпроса. Например д-р Масларски от Вита, ако си в София. Ваксината е точно срещу тези стрептококи, за които говориш. Ето листовката http://www.framar.bg/%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%B0% … -pid30012945.html

Не съм лекар и не твърдя, че това е решението, а само казвам какво знам като страничен наблюдател. Дано да се включи и някой лекар, за да ни осветли по случая.

Абсолютно подкрепям за д-р Масларски. Освен, че излекува на Виктория стафилококите, които си влачехме 3 години, е невероятно добър диагностик. Препоръчвам, въпреки, че не сте от София.
А направихте ли антибиограма? Към всички антибиотици ли е резистентен стафилокока?
Виж целия пост
# 10
да,направихме антибиограма и към всички беше резистентна,а единия лекар при който ходихме-началник отделение на унг тук каза,че тази бактерия не била проблем newsm78
Виж целия пост
# 11
Ми то си зависи. Но след като е патогенна как няма да е проблем. Според мен ако не прави големи бели организма ще се научи да се справя с нея. Но знам, че в комбинация с хемофилис инфлуенца мисля става така, че организма атакува само стрептокока и другата си вършее на воля.
Хомеопатията няма ли да помогне?
Аз Бронховаксом съм давала и на вторият прием такава болест ми опъна, че го спрях. На третият ден от приема направи пристъп с кашлица, а на рентген излезе емфизем. Та ме е страх да му дам пак. Тоест никога няма да дам повече. За странична реакция педиатъра каза, че не мое да се докаже, но аз съм сигурна. Даже мисля, че имаше и друга мама с такова патило от Бронховаксома.
Виж целия пост
# 12
Здравейте,на всички.Имам дъщеря на 2г.и 9м. миналия месец и откриха STREPTOCOCCUS PNEUMONIAE.Личната ми каза,че трябва да направим ваксината ПРЕВЕНАР.Аз се консултирах с УНГ и там ми казаха че ако извадим третата сливица няма да има вече стрептококи.И че няма смисъл да бием ваксината.Сега незнам какво да правя да слушам личната или специалиста по УНГ.Ако някои може да ми даде съвет ще съм много благодарна!!!!!  bouquet
Виж целия пост
# 13
На синът ми му откриха такава есента, след едни гъсти зелени сополи.
Но  в началото на 2008 г.му поставиха пневмо 23, която ваксина е срещи 23 бактерии, просто казано.
И след изследванията за наличието на бактерията, педка каза, че янма да я лекуваме, точно заради поставената му вече ваксина.
Наистина детето се оправи без лечение. Peace
Виж целия пост
# 14
На синът ми му откриха такава есента, след едни гъсти зелени сополи.
Но  в началото на 2008 г.му поставиха пневмо 23, която ваксина е срещи 23 бактерии, просто казано.
И след изследванията за наличието на бактерията, педка каза, че янма да я лекуваме, точно заради поставената му вече ваксина.
Наистина детето се оправи без лечение. Peace
Здравей,днес ще излязат новите секрети на сина ми и ще видим какво ще правим,искам да те питам синът ти от какво боледуваше и в следствие от тази бактерия ли беше,ваксината от къде се купува,как се поставя и къде,има ли странични ефекти,след каква възраст се слага,и при наличие на бактерия в него не е ли опасно да се слага,само това ли е варианта при тази бактерия,питам защото малко  ме е страх от тези ваксини?  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия