Количката: помощ с някои важни детайли при избора

  • 749
  • 7
Момичета помагайте. МНОГО съм объркана за количките!!  smile3511
1.Какви са предимствата на триколката и не е ли количката с 4 колела по-стабилна?
2. Какво е летен кош. Какво е зимен кош?
3. Какво е комибинирана количка??? Тази която е подходяща и за новородено и за пораснало дете ли?
4. С 2 отделни дръжки ли или с една цяла?
5. Дръжката или кошът да се върти е по-добре или няма значение?
6. С 4 големи колела или 2 малки предни и 2 големи задни, каквито са повечето модели в момента???

И накрая моля препоръчайте ми големи магазини в София, където да има ГОЛЯМ избор на колички. Искам преди да купя да видя и да пипна, а не да купувам от каталог и/или по интернет. Иска ми се да взема на прилична цена от тези модели с кош за кола и/или други представки, но ценово да е до 800 лв някъде. Ако ще е само количката искам да е до 500 лв някъде...

Предварително много ви благодаря!
Виж целия пост
# 1
Когато купувах моята количка за мен беше важно

да е с цяла дръжка,защото ако е с две дръжки трябва да управляваш с две ръце.А с една дръжка може да се управлява с една ръка,а с другата да си лафя по мобилния например.
да е с големи гуми,защото тротоарите и улиците в БГ са осеяни с дупки.
да е триколка-стабилна е и не съм имала проблеми
Спрях се на Quinny Speedy+зимен кош+столче за кола,които се слагат на шасито на количката /по долу давам снимки/-доволна съм много
Зимен кош е това http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/popup_image.php/pID/853

Летен вариант е това http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/popup_image.php/pID/326

Зимния кош /дават го до 6 м на бебето/ винаги гледа към майката,а при летния вариант детенцето е с гръб към майката
Виж целия пост
# 2
Влез в "На пазар" и чети-теми бол Peace
Виж целия пост
# 3
Записвам се и аз в темата, че ме вълнува това с количките Peace Избрала съм си де, ама за всеки случай да почета Crazy
Виж целия пост
# 4
И аз съм тук да следя темата , че съм много боса по въпроса  Crazy

Виж целия пост
# 5
1. Освен дизайн и гъзария не се сещам за друго. Бутах и Бъз с девойката (основната ми беше 1вата от баткото лека четириколка )
2. Показали са ги.
3. Която има и "зимен" и "летен" кош, има и вариант коша да само един.
4. Ако е 1 се управлява и с 1 ръка, но се сгъва на "книга", т.е. повече място заема, в това отношение триколките са "отличници".
5. Може и изобщо да не се върти. Не съм страдала от липсата (с другата си количка). Предпочитам Кола но има разлика в бутането, центъра на тежеста се променя.
6. Колкото по-голямо е всичко, толкова по-голям танк ще си вземеш, и след 6 м. ще ни ревеш за лятна количка.

Привърженик съм на това количката да се купи след раждането, за да разбереш как се носи количка.
Виж целия пост
# 6
Споделям скромния си опит:
-3 или 4 колела нямат нищо общо със стабилността,поне при качествените модели.Въпрос на вкус на родителите.
-понятието зимен кош по принцип не съществува,кошът се нарича кош за новородено.http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/6375.На тази снимка зимният кош е първия,средното е столче за кола,което може да се прикрепя и на количката,а летният кош е основния,който се ползва,когато бебето поотрасне и стои полу-изправено и седнало.
-Има различни видове колички,комбинираната означава точно,че е и за новородено,и за по-голямо дете.Може да е само 1 кош,който е напълно легнал за новородено и с позиции на облегалката за пораснало,може да е и количка с 2 коша,които се сменят според възрастта,може да има и трети кош,за кола,което се монтира и върху рамата на количката
-Дръжките си зависят от модела.Много майки споделят,че цялата дръжка им е по-удобна да тикат количката с една ръка,но моите колички са били с 2 дръжки и също си ги тиках с 1 ръка,зависи от направата и качеството на модела.
-Според мен е по-добре да се върти кошът.При количките с въртяща се дръжка когато се смени положението й,задните колела стават предни,а те не са еднакви,задните колела по принцип са по-тежките и количката трудно се управлява,когато дойдат отпред и са водещи.
-за колелата-всяка майка има различни предпочитания.Според мен ще решиш сама за себе си,когато отидеш в някой магазин и потикаш различните модели.
За магазини,в София са страшно много,на първо време се сещам за 9+ , Хиполендите,има и много други,не се сещам за имена в момента.
Виж целия пост
# 7
DoGma: МНОГО ти благодаря, супер изчерпателен отговор, от който много неща ми се изясниха  Hug Ако още някой иска да сподели впечатления, моля направете го!  bowuu
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия